آرایش مناسب با فرم صورت خودتان را بشناسید (6 فرم صورت و روش آرایش آن)

به گزارش تا بینهایت، آرایش مناسب با فرم صورت به شما یاری می نماید تا بخش های زیبای چهره خود را برجسته تر کنید. اگرچه آرایش یک مفهوم بسیار تجربی است و حین میکاپ نباید احساس کنید که احتیاج به پیروی از قوانین خاصی دارید، با این حال ترفندهایی تخصصی وجود دارند که نشان می دهند با کانتورینگ اصولی و رژگونه زدن متناسب با فرم صورت، می توانید برترین نسخه چهره خود را بسازید. رژگونه برای افزایش جذابیت و ایجاد حس سرزندگی لازم است. از سویی دیگر، کانتورینگ یک ترفند زیبایی جادویی است که به شما یاری می نماید فرم صورت خود را تغییر دهید و ظاهری که می خواهید را مشخص کنید. اما این کار احتیاج به درک فرم های مختلف صورت دارد. پس برای یادگیری نحوه اجرای صحیح کانتورینگ و رژگونه باید ابتدا با فرم صورت خود آشنا شوید.

آرایش مناسب با فرم صورت خودتان را بشناسید (6 فرم صورت و روش آرایش آن)

آرایش مناسب با فرم صورت بیضی

فرم بیضی متعادل ترین حالت در فرم صورت است. برای آرایش صورت بیضی مهم است به یاد داشته باشید که این فرم دارای ویژگی هایی گرد و بدون زاویه است. پس برای آرایش مناسب با فرم صورت بیضی، هدف این است که ظاهر کشیده صورت خود را اندکی کوتاه تر جلوه دهید و در عین حال ظاهر گونه ها و خط فک را بیشتر به تصویر بکشید.

بنابراین، توصیه می گردد دوطرف پیشانی را کانتور کنید تا کوچک تر و کوتاه تر به نظر برسد. سپس، به شکل عمیق تری به کانتور استخوان های گونه بپردازید. زیرا این کار به فرم بیضی صورت یاری می نماید زیباتر و تراشیده تر به نظر برسد. در نهایت، بیرونی ترین قسمت های فک را به سمت پایین کانتور کنید تا فک تراشیده و بی نقصی ایجاد کنید.

از آنجا که در فرم صورت بیضی فضای بیشتری در ناحیه پیشانی وجود دارد، هنگام استفاده از رژگونه روی این فرم صورت، هدف این است که به گرد کردن ظاهر اجزای صورت خود یاری کنید و در عین حال آن ها را درخشان و سرزنده نشان دهید. پس بهتر است رژگونه را روی سیب گونه ها بزنید تا برجسته تر جلوه نمایند. سپس براش رژگونه را به سمت بالا و رو به بیرون روی استخوان گونه حرکت دهید و با حرکات نرم و چرخشی، رژگونه را محو کنید.

آرایش مناسب با فرم صورت قلب

فرم صورت قلبی به این معنی است که چانه شما باریک و معمولا در یک نقطه متمرکز است. بعلاوه ممکن است در بیشتر موارد رشد موی شما از قسمت پیشانی حالتی V شکل داشته باشد. بیشتر افراد با این فرم صورت، گونه های برجسته ای دارند که یک ویژگی دوست داشتنی و منحصربه فرد است.

هنگام آرایش کردن صورتی با فرم قلب، روی جلوه گونه ها و سایه زدن پیشانی تمرکز کنید. ابتدا در امتداد دوطرف پیشانی و شقیقه ها، بعلاوه از بالای گوش در امتداد استخوان گونه کانتور بزنید. این کار برای متعادل کردن نیمه پهن تر صورت در بالا با نیمه باریک پایین صورت لازم است. کانتور را به یاری براش مناسب با حرکات کشیده به سمت خط رویش مو ترکیب کنید. در نهایت، روی فک و دو طرف چانه را هم کمی کانتور بزنید تا اثر ظریف تری ایجاد کنید.

در صورتی به فرم قلبی، رژگونه به گردتر به نظر رسیدن گونه ها یاری می نماید. رژگونه را از یک تا دو انگشت دورتر از بینی آغاز کنید و روی سیب گونه بزنید. ترکیب رژگونه را با یک حرکت خمیده و U شکل در امتداد استخوان های گونه و به سمت شقیقه ها دنبال کنید. هنگام محو کردن، حتما برس خود را بچرخانید تا میکاپ شما طبیعی به نظر برسد.

فرم صورت کشیده (مستطیلی)

در کانتور صورت کشیده یا مستطیلی باید بدانید این فرم صورت، فرم اغراق آمیز صورت بیضی است. زیرا بسیار کشیده تر و باریک تر است. در این فرم صورت، طول صورت شما بلندتر از پهنای آن است و ممکن است پیشانی یا چانه برجسته ای داشته باشید. برای اجرای کانتور صورت کشیده و لاغر باید کانتور مورد علاقه خود را روی امتداد پیشانی و خط فک خود متمرکز کنید. با افزودن سایه ها به بالا و پایین صورت، آن نقاط از دید خارج می شوند و صورت شما کوتاه تر تصور می گردد.

بعلاوه داشتن صورت کشیده به این معنی است که شما فضای بیشتری برای رژگونه دارید. بنابراین توصیه می گردد رژگونه زدن را از زیر چشم ها آغاز کنید و تا وسط گونه ها ادامه دهید. اگر تمایل دارید تا صورت شما کوتاه تر به نظر برسد، رژگونه را در جهت یک نیم دایره یا یک خط مستقیم به سمت بالا ترکیب کنید.

در آرایش صورت لاغر این شعار معروف را به خاطر داشته باشید که کمتر، بیشتر است. همواره می توان به عمق کانتور اضافه نمود اما زمانی که بیش از حد کانتورینگ اجرا گردد، برداشتن آن تقریبا غیرممکن است.

آرایش صورت گرد

یک صورت گرد باعث می گردد همواره جوان تر از سن خود به نظر برسید. فرم صورت گرد به این معنی است که تقریبا هیچ نقطه تعیینی در امتداد خط فک، چانه یا پیشانی خود ندارید. صورت های گرد به خاطر گونه های ظریف تر و خطوط فکی گرد، فورا قابل تشخیص هستند. این فرم چهره به طور طبیعی ظاهری آرام تر و کمتر تراشیده شده دارد. تکنیک کانتورینگ در خودآرایی صورت گرد باید به گونه ای اعمال گردد که تصور یک چهره تراشیده و برجسته ایجاد کند.

هنگام میکاپ صورت گرد باید سعی کنید در امتداد استخوان گونه کانتور بزنید. کانتور را از سمت انتهای گوش به سمت چانه بکشید تا خط فک تندتر و تعیین تر به نظر برسد. برای آرایش صورت گرد و تپل برترین روش کانتورینگ آن است که از بالای گوش به سمت سیب گونه ها هم کانتور کشیده گردد.

صورت های گرد برترین بوم های زیبایی برای رژگونه هستند. هنگام استفاده از رژگونه برای داشتن فرم صورت گردتر به ویژه برای حرفه ای تر کردن آرایش صورت تپل مهم است که از کمی بالاتر از گونه ها رژگونه زدن را آغاز کنید تا به بلند شدن و تعیین تر کردن شکل صورت ظریفی ایجاد کند. با تمرکز روی قرارگیری رژگونه ها کمی بالاتر از خود گونه، صورت گرد می تواند تراشیده تر به نظر برسد بدون اینکه بر گردی طبیعی گونه ها تاکید گردد.

شکل صورت مربعی

صورت های مربعی به طور طبیعی ساختارمندترین فرم صورت هستند. به علت ویژگی های قابل توجهی مانند خطوط فک قوی و گونه های تعیین، به جای برجسته تر کردن ظاهر یک صورت مربعی، از کانتور برای نرم تر کردن زوایای صورت استفاده می گردد تا جلوه ای صاف و ظریف ایجاد کند که باعث می گردد این فرم صورت کمتر زاویه دار به نظر برسد.

کانتورینگ در صورت مربعی در درجه اول باید روی پیشانی و خط فک اجرا گردد. هنگام اعمال کانتور روی خط فک، از یک برس کرکی بهره ببرید و به سمت بالا برس بزنید تا ظاهری طبیعی داشته باشید. ادامه دادن کانتورینگ در سراسر محیط صورت به ایجاد فرمی گردتر یاری می نماید و ظاهر گوشه های صورت را که اغلب زاویه دار هستند، صاف می نماید. برای ترکیب کانتور باید از حرکات نرم و دورانی یاری بگیرید. سپس، اندازه کمی کانتور را به شکل C از بالای گوش تا اطراف استخوان گونه بکشید تا به گونه ها یاری کند گردتر به نظر برسند.

هنگام استفاده از رژگونه روی صورت مربعی، بهتر است رژگونه فقط روی سیب گونه متمرکز گردد. قبل از اینکه رژگونه را کمی به سمت گوش ها بکشید، آن را با حرکات آرام و دورانی محو کنید تا یک ترکیب یکپارچه ایجاد گردد. در صورتی با فرم مربعی، رژگونه نباید خیلی نزدیک به بینی باشد. از مردمک های خود به عنوان نشانگر بهره ببرید و اطمینان حاصل کنید که استفاده از رژگونه در راستای مرکز چشم متوقف گردد.

فرم صورت الماسی (لوزی)

در فرم الماسی یا همان لوزی صورت، گونه ها پهن ترین قسمت صورت هستند و خط مو و چانه باریک است. صورت های الماسی شکل هم به جای پهن تر، درازتر هستند و عموما پیشانی در این فرم صورت بلند است.

برای کانتورینگ اصولی صورت الماسی شکل، بهتر است کانتور را روی پیشانی و استخوان گونه متمرکز کنید تا تصور پیشانی کوتاه تر و صورت باریک تر را ایجاد کنید. سپس با ترکیب درست کانتور در ناحیه شقیقه ها به سمت خط رویش مو، نقاط زاویه دار صورت را گردتر و صاف تر جلوه دهید. سپس، از بالای گوش ها در امتداد استخوان های گونه کانتور بزنید تا ظاهر صورت را تراشیده و گونه ها را برجسته کنید. به خاطر داشته باشید کانتورینگ را خیلی نزدیک به دهان خود اجرا نکنید، زیرا این کار نتیجه عکس خواهد داشت.

روی صورت الماسی شکل، رژگونه را بر نوک گونه ها بکوبید و به صورت کشیده به سمت گوش ها ترکیب کنید تا ظاهری بی عیب و نقص و زیبا داشته باشید. شکل صورت الماسی برای قرارگیری رژگونه ها بالاتر از گونه کاملا مناسب است و به لطف برجسته بودن زوایای صورت، رنگ ها به زیبایی روی استخوان های گونه می نشینند.

منابع: charlottetilbury, iconiclondoninc

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 26 آذر 1402 بروزرسانی: 26 آذر 1402 گردآورنده: ta8.ir شناسه مطلب: 2292

به "آرایش مناسب با فرم صورت خودتان را بشناسید (6 فرم صورت و روش آرایش آن)" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آرایش مناسب با فرم صورت خودتان را بشناسید (6 فرم صورت و روش آرایش آن)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید