از سوی صندوق رفاه وزارت علوم ارائه شد؛ ارائه راه حل هایی جدید برای برطرف مشکل وام رفاه دانشجویان

به گزارش تا بینهایت، صندوق رفاه وزارت علوم برای حل مشکل وام دانشجویان راهکارهای جدیدی را ارائه نموده است.

از سوی صندوق رفاه وزارت علوم ارائه شد؛ ارائه راه حل هایی جدید برای برطرف مشکل وام رفاه دانشجویان

به گزارش ، در ادامه جلسه پیگیری مشکل وام ویژه که با ذوالفقار یزدانمهر رئیس صندوق رفاه وزارت علوم برگزار گردید مباحث مطرح و نتیجه جلسه به توضیح زیر اعلام شد.

دانشجویانی که اقدام به تشکیل پرونده در بانک نموده، اما تاکنون وامی از این بانک دریافت ننموده اند، می توانند از این صندوق اقدام نمایند؛ همچنین افرادی که برای تشکیل پرونده در بانک مشکل ضامن بازنشسته و... دارند، کد ملی خود را به روابط عمومی صندوق ارسال نمایند تا به مراجع ذی ربط معرفی شوند و تشکیل پرونده دهند.

دانشجویانی که در بهار نود و شش وام بانکی دریافت نموده و پس از آن، مجددا از صندوق وام گرفته اند به علت کمبود منابع مالی صندوق و تخصیص نیافتن صددرصدی بودجه صندوق از سازمان برنامه و از آنجاییکه پرونده و تضامین بانکشان تکمیل بوده و یک بار دریافت نموده اند، برای ترم جاری هم باید به بانک مراجعه نمایند.

ما به تفاوت سود واقعی وام کسر می گردد

همچنین به دلیل تمایل نداشتن دانشجویان به سود وام بانک و با محاسبات صورت گرفته توسط نماینده کمپین در حضور مدیر امور رفاه دانشجویی صندوق و ثابت کردن اینکه بانک با ثبت بدهی 5 میلون و 700 هزار تومان در ازای واریز 4 میلیون و 200 هزار تومان وام به حساب دانشجویان در همان سال 96، تخلف مرتکب شده و رقم ثبت شده بیش از رقم سود 4 درصد است ؛ مدیر امور رفاه دانشجویی صندوق قول پیگیری مساله از بانک را داده و بدین ترتیب، با توجه به اینکه تعداد سال هایی که وام بهار 96 بانک نزد دانشجویان مانده 7 سال بوده، اما وام امسال 3-4 سال خواهد ماند، رقم سود مبلغ کمتری در حدود کمتر از نصف سود منظور شده برای وام سال 96 خواهد شد که مابه التفاوت سود واقعی آن سال (که چیزی حدود 350 هزار تومان ثبت سود اضافی بوده است) هم از سود وام امسال این دسته از دانشجویان کسر خواهد شد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 3 اردیبهشت 1398 بروزرسانی: 5 اردیبهشت 1399 گردآورنده: ta8.ir شناسه مطلب: 103

به "از سوی صندوق رفاه وزارت علوم ارائه شد؛ ارائه راه حل هایی جدید برای برطرف مشکل وام رفاه دانشجویان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "از سوی صندوق رفاه وزارت علوم ارائه شد؛ ارائه راه حل هایی جدید برای برطرف مشکل وام رفاه دانشجویان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید