تصاویر ، عملیات نجات 100 نفر از ساکنان یک مجتمع مسکونی پایتخت از میان آتش و دود

به گزارش تا بینهایت، آتش نشانان 4 ایستگاه آتش نشانی تهران، 100 نفر از ساکنان مجتمع مسکونی شهرک شهید بهشتی را که در میان دود ناشی از آتش سوزی یک منزل گرفتار شده بودند، نجات دادند.

تصاویر ، عملیات نجات 100 نفر از ساکنان یک مجتمع مسکونی پایتخت از میان آتش و دود

جهت دریافت خدمات قیمت درب ضد سرقت فلزی با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. گروه آبان ارائه دهنده بهترین درب ضد سرقت ایرانی و خارجی میباشد.

به گزارش تا بینهایت، ساعت 7:14 صبح امروز دوشنبه خبر حادثه آتش سوزی در یک مجتمع مسکونی در بزرگراه شهید بابایی، شهرک شهید بهشتی به سامانه 125 سازمان آتش نشانی اطلاع داده شد که به سرعت، نیروهای عملیات 4 ایستگاه، گروه نجات 10، نردبان هیدرولیکی ایستگاه های 19 و 36 به همراه بالابر ایستگاه 56، خاور دستگاه های تنفسی ایستگاه 71 و تشک نجات به محل حادثه اعزام شدند.

واحد کیانی، معاون عملیات سازمان آتش نشانی که در محل حادثه حضور داشت در این باره اظهار کرد: در طبقه هشتم یک مجتمع مسکونی 10 طبقه 8 واحدی، یکی از واحدها به مساحت 70 مترمربع در طبقه هشتم دچار آتش سوزی شده بود.

وی ادامه داد: بر اثر این آتش سوزی، ساکنان زیادی در شرایط بسیار ناایمن در راهروها و منازل خود گرفتار شده بودند که آتش نشانان به سرعت خود را به محل آتش سوزی رساندند.

معاون عملیات سازمان آتش نشانی با اشاره به تقسیم شدن نیروهای عملیات به چند گروه، اضافه نمود: آتش نشانان همزمان با خاموش کردن آتش، مشغول جستجوی محبوسین احتمالی شدند.

وی توضیح داد: با کوشش نفسگیر و سرعت عمل آتش نشانان، آتش سوزی به سرعت مهار و خاموش شد و گروه های نجات نیز تعداد زیادی از ساکنان ساختمان را که شامل مرد و زن و کودک بودند و برای فرار از آتش سوزی به پنجره ها و بالکن های ساختمان پناه آورده بودند با استفاده از نردبان هیدرولیکی آتش نشانی به مکان های ایمن منتقل کردند.

کیانی گفت: آتش نشانان پس از تخلیه دودناشی از آتش سوزی و اطمینان از عدم محبوس شده در ساختمان و مهار کامل آتش به ماموریت خود انتها دادند.

این حادثه تلفات جانی در بر نداشته و فقط یک مرد مسن دچار دود گرفتگی جزیی شده است که برای مداوا به امدادگران اورژانس سپرده شد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 13 مرداد 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: ta8.ir شناسه مطلب: 1030

به "تصاویر ، عملیات نجات 100 نفر از ساکنان یک مجتمع مسکونی پایتخت از میان آتش و دود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تصاویر ، عملیات نجات 100 نفر از ساکنان یک مجتمع مسکونی پایتخت از میان آتش و دود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید