تعویق المپیک به کدام داوران کشتی شانس قضاوت می دهد؟، همه در انتظار دستورالعمل سیلوستری

به گزارش تا بینهایت، با توجه به تعویق المپیک و بازنشسته شدن شماری از داوران درجه S1 دنیا، باید دید دستورالعمل کمیسیون داوران اتحادیه دنیای کشتی در مورد داوران چه خواهد بود.

تعویق المپیک به کدام داوران کشتی شانس قضاوت می دهد؟، همه در انتظار دستورالعمل سیلوستری

به گزارش خبرنگار ورزشی تا بینهایت، پیش از این جهت گزینش داوران برای کسب سهمیه المپیک 2020 توکیو مشخص بود. آنها علاوه بر اینکه بعد از حضور در مسابقات جهانی 2019 نورسلطان در مسابقات تست المپیک در توکیو شرکت کرده بودند، قرار بود که در دو مسابقه گزینشی ماه های فروردین و اردیبهشت ماه که اولی مخصوص آسیایی ها و دومی جهانی در دو کشور چین و بلغارستان بود، قضاوت کنند که مسابقات به تعویق افتاد.

در حال حاضر اگر تعویق دیگری در راه نباشد قرار است مسابقات المپیک مرداد ماه سال 1400 در ژاپن به انجام برسد. پیش از این مشخصا داورانی که در مسابقات جهانی 2019 نورسلطان سوت زده بودند، شانس قضاوت در بازی های المپیک را داشتند.

باوجودی که محمد مصلایی پور از یزد، نیما صادقی از مازندران، سعید عباسی از قم و مهدی بشیری از خوزستان اکنون 4 داور درجه S1 کشتی ایران هستند و تنها داوران با این درجه شانس گزینش برای المپیک را دارند، از میان آنها فقط نیما صادقی و مصلایی پور می توانند برای حضور در المپیک تلاش کنند چراکه این دو داور به همراه محمدابراهیم امامی رئیس سابق کمیته داوران در مسابقات نورسلطان قضاوت کرده بودند که امامی بعد از این رقابت ها، با افت درجه روبرو شد تا شانس قضاوت در المپیک توکیو را از دست بدهد.

با این حال با توجه به اینکه المپیک با تعویق روبرو شده، طبیعتا تعدادی از داوران S1 در این مدت بازنشسته خواهند شد و امکان قضاوت در المپیک را از دست می دهند. در این شرایط باید در انتظار اعلام دستورالعمل جدید از سوی آنتونیو سیلوستری رئیس کمیسیون داوری اتحادیه جهانی کشتی بود که چه تصمیمی در مورد گزینش داوران المپیکی گرفته خواهد شد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 6 تیر 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: ta8.ir شناسه مطلب: 961

به "تعویق المپیک به کدام داوران کشتی شانس قضاوت می دهد؟، همه در انتظار دستورالعمل سیلوستری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تعویق المپیک به کدام داوران کشتی شانس قضاوت می دهد؟، همه در انتظار دستورالعمل سیلوستری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید