تمدن فرازمینی در کهکشان های بیضوی؟!

به گزارش تا بینهایت، اما، این واقعیت که بشریت در یک کهکشان بیضوی زندگی نمی کند مغایر با اصل میانه رو است، براساس آن، در صورت عدم وجود مدرک از خاصیت معکوس یک شیء، باید آن را نمونه ای از طبقه خود دانست.

تمدن فرازمینی در کهکشان های بیضوی؟!

به گفته نویسندگان یک مطالعه جدید، کهکشان های بیضوی ممکن است به دلیل تشعشعاتی کشنده ای که در گذشته هنگام اختروش منتشر می کردند، برای رشد زندگی مناسب نباشند. نتایج حاصل از کار علمی، شرایط برای ظهور هوش فرازمینی را فاش کرد.

طبق نشریه Month Notices of the Royal Astronomical Society (انجمن نجوم سلطنتی)، دانشمندان دریافته اند که کهکشان های غول پیکر بیضوی برای ظهور تمدن های پیشرفته از منظر تکنولوژیکی نسبت به کهکشان های مارپیچی مانند کهکشان راه شیری شانس کمتری دارند.

یافته های محققان با مقاله ای منتشر شده در سال 2015 متناقض است، که براساس آن احتمال وقوع تمدن های پیشرفته از نظر فناوری در کهکشان های بزرگ بیضوی 10 هزار بار بیشتر از آنالوگ های راه شیری رخ می دهد. این امر به دلیل تعداد زیاد ستاره ها و نادر بودن وقایع فاجعه آمیز بالقوه کشنده مانند ابر نو اختر ها است.

اما، این واقعیت که بشریت در یک کهکشان بیضوی زندگی نمی کند مغایر با اصل میانه رو است، براساس آن، در صورت عدم وجود مدرک از خاصیت معکوس یک شیء، باید آن را نمونه ای از طبقه خود دانست.

به گفته نویسندگان یک مطالعه جدید، کهکشان های بیضوی ممکن است به دلیل تشعشعاتی کشنده ای که در گذشته هنگام اختروش منتشر می کردند، برای رشد زندگی مناسب نباشند.

تابش آنقدر قوی بود که هر سیاره ای که در پتانسیل سکونت در کهکشان وجود دارد را از بین برد و همچنین بر سرعت شکل گیری ستاره ها تأثیر گذاشت، یعنی تشکیل ستاره ها و سیارات جدید تقریباً به طور کامل متوقف شد.

منبع: اسپوتنیک

منبع: فرادید
انتشار: 12 تیر 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: ta8.ir شناسه مطلب: 972

به "تمدن فرازمینی در کهکشان های بیضوی؟!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تمدن فرازمینی در کهکشان های بیضوی؟!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید