دانشمند کانادایی مدعی ساخت قرص درمان قلب شکسته شد

به گزارش تا بینهایت، یکی از محققان دانشگاه مونترال ادعا می نماید به دارویی دست یافته است که در ترکیب با یک درمان برای غلبه بر حوادث تراژدیک و تلخ، می تواند قلب های شکسته و داغدار را التیام دهد.

دانشمند کانادایی مدعی ساخت قرص درمان قلب شکسته شد

جهت دریافت مشاوره سفر با قیمت تور به کانادا با ما همراه باشید، سفر به آبشار نیاگارا و شهرهای پیشرفته تورنتو و مونترال را در کنار ما تجربه کنید.

به گزارش ایسنا و به نقل از آی ای، براساس گزارش بی بی سی، یک دانشمند از دانشگاه مونترال ممکن است درمانی را برای قلب شکسته شما به شکل یک قرص داشته باشد. دکتر آلن برونت معتقد است که با استفاده از یک معالجه و یک مسدود کننده بتا(beta-blocker) که برای کاهش فشار خون استفاده می گردد، می تواند بسیاری از دردهای عاطفی افراد را رفع کند.

این معالجه با دارویی به نام پروپرانولول محقق می گردد که یک مسدود کننده بتا است که به طور سنتی برای درمان فشار خون بالا و میگرن استفاده می گردد. برونت به معالجه ای رسیده است که شامل مصرف این دارو حدوداً یک ساعت قبل از شروع یک جلسه است که در آن، بیمار در خصوص احساسات و صدمات خود می نویسد و آن را با صدای بلند می خواند.

برونت به بی بی سی گفت: معمولاً وقتی یک خاطره را به یاد می آورید، اگر چیز جدیدی برای یادگیری وجود داشته باشد، قفل این خاطره باز خواهد شد و می توانید آن را به روز و دوباره ذخیره کنید.

برونت که یک روانشناس بالینی است، گفت: ما از این درک پیشرفته در خصوص چگونگی شکل گیری خاطرات و چگونگی باز کردن قفل و به روزرسانی مجدد و ذخیره آنها استفاده می کنیم. ما از این دانش جدید که از علوم اعصاب برای معالجه بیماران برگرفته شده، استفاده می کنیم.

دلیل اینکه این روش درمانی می تواند کارایی داشته باشد به خاطر خاطراتی است که در مغز ذخیره می شوند. عناصر واقعی آنها در قسمت هیپوکامپ مغز ذخیره می گردد، در حالی که عناصر عاطفی آنها در آمیگدال مغز ذخیره می گردد و در طول روش درمانی برونت، هنگامی که یک خاطره غم انگیز به یاد می آید، پروپرانولول عنصر عاطفی آن را هدف قرار داده و بیمار را از شر آن خلاص می نماید.

سپس مغز، خاطره را با وجوه عاطفی کمتری ذخیره می نماید. روش دکتر برونت در 70 درصد از بیماران جواب داده است و آنها از خاطرات دردناک خود رها شده اند.

برونت فقط قلب های شکسته ناکام در عشق را هدف قرار نمی دهد، بلکه روش درمانی وی برای مبتلایان به ضربات روحی شدید نیز استفاده می گردد.

در فرانسه پس از حملات تروریستی در پاریس و نیس، برونت از روش خود برای یاری به معالجه قربانیان و شاهدان ماجرا استفاده کرد و بیش از 400 نفر را تحت این درمان قرار داد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 28 بهمن 1398 بروزرسانی: 20 آذر 1399 گردآورنده: ta8.ir شناسه مطلب: 688

به "دانشمند کانادایی مدعی ساخت قرص درمان قلب شکسته شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دانشمند کانادایی مدعی ساخت قرص درمان قلب شکسته شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید