روسیه: سازمان منع تسلیحات شیمیایی ابزار غرب برای فشار بر کشورهای نامطلوب است

به گزارش تا بینهایت، سفیر روسیه در سازمان ملل تاکید نمود، کشورهای غربی به شدت از سازمان منع تسلیحات شیمیایی برای اعمال فشار سیاسی بر کشورهای نامطلوب استفاده می نمایند و به عنوان مثال می توان به اتهامات علیه روسیه درباره مسموم کردن منتقد کرملین اشاره نمود.

روسیه: سازمان منع تسلیحات شیمیایی ابزار غرب برای فشار بر کشورهای نامطلوب است

همراه دور زمین باشید و با تور روسیه ارزان از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، واسیلی نبنزیا، سفیر روسیه در سازمان ملل گفت: معاونت فنی سازمان منع تسلیحات شیمیایی بیشتر و بیشتر به ابزاری برای غرب به منظور اعمال فشار اطلاعاتی و سیاسی علیه کشورهای نامطلوب تبدیل می گردد. این مساله مشارکت معاونت فنی سازمان منع تسلیحات شیمیایی در کمپین های ضد روسی را تقویت می نماید.

این سیاستمدار روس گفت: ما پیش تر این مساله را در پرونده سرگئی اسکریپال، جاسوس سابق روس مشاهده کردیم و شاهد بودیم که سوالاتی بی پایه و اساس مطرح می شوند و این سوالات همچنان بدون پاسخ باقی مانده اند. امروز، اتفاق مشابهی در مقابل چشمان مان پیرامون ادعای مسموم کردن الکسی ناوالنی، منتقد کرملین در روسیه رخ می دهد.

وی اضافه نمود: در پی نخستین درخواست کشورهای غربی برای یاری فنی، معاونت فنی سازمان منع گسترش تسلیحات شیمیایی مطیعانه تحقیقاتی را شروع می نماید آن هم به روشی که نتیجه گیری های سیاسی آن در حال حاضر با توجه به وجود بعضی اسناد و مدارک غیرقابل انکار گرفته شده است.

اوایل روز دوشنبه بلژیک، فرانسه، آلمان، استونی، انگلیس و آمریکا به ژوزه بوستانی، دبیرکل برکنار شده سازمان منع تسلیحات شیمیایی که در نشست شورای امنیت سازمان ملل شرکت داشت، اعتراض کردند. روسیه از ژوزه بوستانی دعوت کرد تا درخصوص ادعاها مبنی بر استقرار تسلیحات شیمیایی در سوریه گزارشی به شورای امنیت سازمان ملل بدهد.

بوستانی، دیپلمات برزیلی از سال 1997 تا 2002 میلادی رهبری سازمان منع تسلیحات شیمیایی را بر عهده داشت و به عنوان نخستین دبیرکل این سازمان خدمت کرد. برکناری وی از این سازمان با اقدام آمریکا صورت گرفت.

بوستانی تاکید داشت: پس از آنکه از عراق دعوت کردم تا به سازمان منع تسلیحات شیمیایی بپیوندد، آمریکا از عملکرد من ناراحت شد چرا که عضویت عراق در این سازمان مانع از برنامه های آمریکا برای سرنگونی صدام می شد.

واسیلی نبنزیا در ماه اکتبر ریاست شورای امنیت را بر عهده دارد. ، ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 18 آبان 1399 بروزرسانی: 18 آبان 1399 گردآورنده: ta8.ir شناسه مطلب: 1229

به "روسیه: سازمان منع تسلیحات شیمیایی ابزار غرب برای فشار بر کشورهای نامطلوب است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روسیه: سازمان منع تسلیحات شیمیایی ابزار غرب برای فشار بر کشورهای نامطلوب است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید