سفر به کازابلانکا شهر زیبا و رویایی آفریقا

به گزارش تا بینهایت، شاید همه ی ما نام کازابلانکا را به علت فیلمی به همین نام در یاد داشته باشیم اما باید بدانید که اکنون کازابلانکا یکی ازبرترین شهرهای قاره آفریقا به شما می رود.کازابلانکا تمام ویژگی های مرکز مراکش را با خود دارد جز تشریفاتی کهمخصوص محیط های سیاسی و مالی هست.جمعیت این شهر پرتکاپو و عظیم ترین شهر مراکش، به بیش از 4 میلیون نفر هست.

سفر به کازابلانکا شهر زیبا و رویایی آفریقا

کاسا نامی که به وسیله مردم محلی به کازابلانکا داده شده شهری هست که از یک روستای کوچک با تاریخی بیش از 150 سال تشکیل شده و امروز مهاجران بسیاری به امید یافتن سرپناه، شغل و زندگی بهتر راهی آن می شوند و گرچه کازابلانکا شهری نیست که کسی را ناامید کند. ریشه های کازابلانکا به قرون وسطا باز می گردد

زمانی که این سرزمین فلاتی مشرف به خط ساحلی با یک بندر کوچک بود و بعد از آن مرکز یک کشور مستقل شد و در قرن 7و8 به تصرف اعراب عایدی.

شهری که ما امروز می بینیم در میانه قرن 19 آغاز به شکل گیری کرد. برای مسافران غالبا وجه مدرن شهر تعجب برانگیز هست؛ برخلاف تصوری که در فیلم ها از این شهر ارائه می گردد. کازابلانکای امروز یک شهر دنیا وطنی هست. کافه ها ورستوران های آن تصویری از یک شهر اروپایی را در فکر تان زنده خواهد نمود.

اضافه بر این کازابلانکا ترکیبی از گنجینه های معماری هست و در زیر بارقه های طلایی رنگ خورشید شما می توانید برق ساختمان های قدیمی راکه هنوز هم جلوه گری می نمایند تشخیص دهید. کازابلانکا با رستوران های مشهور و مراکز خرید پر جنبو جوش کوشش دارد تا سبک زندگی همتایان غربی خود را تکرار کند. تلفیق معماری فرانسوی با سبک سنتی مراکش ساختمان های زیبایی را خلق نموده هست

که برای گردشگران مجذوب کنندهیت دارد. اگر دوست دارید از فرهنگ و سنت های مراکش سر دربیاورید و یک مقصد فراموش نشدنی راتجربه کنید باید چمدان های تان را برای سفر به کازابلانکا ببندید.برای سفر به مراکش باید همراه با مدارک خود در سفارتخانه این کشور حضور پیدا کنید. مدارک مورد احتیاج برای درخواست ویزای مراکش شامل کارت ملی، شناسنامه، دو قطعه عکس رنگی، نامه تمکن اقتصادی، نامه اشتغال به کار و برگه رزرو هتل و هواپیماست.

از قلم نیاندازید که فرم ویزا را باید از یک ماه قبل تکمیل و از تمامی مدارک خود یک کپی تهیه کنید. برای رسیدن به کازابلانکا می توانید از خطوط هوایی امارات متحده عربی، قطر، ترکیش و ایرفلوت روسیه بهره گیری کنید.

کازابلانکا در تمام طول سال به استقبال گردشگران می رود. آب و هوای شهر عموما گرم و معتدل هست و همین باعث می گردد گردشگرانی که از سرمای هوا در شهرهای خودشان فراری میباشند، کازابلانکا را بعنوان مقصد سفر انتخاب نمایند. تابستان های این شهر گرم هست، اما این گرما غیر قابل تحمل نیست.

مردمان این شهر غالبا مسلمان میباشند و به همین دلیل، تعطیلات رسمی آن همراه با تعطیلات مذهبی هست. زمستان های کازابلانکا معمولا ابری و مرطوب هست و شما می توانید با همراه داشتن یک ژاکت شب را به صبح برسانید.

اتوبوس و تراموا

در کازابلانکا سامانه های خیابان بندی، علائم هدایت و نشانه ها با کشورهای اروپایی مشترک هست. تعداد زیادی از تابلوها به زبان عربی و فرانسه نوشته شده اند. تردد در بخش مدینه یا قسمت قدیمی شهر ممکن هست کمی سخت باشد که آن هم به دلیل کوچک بودن فضا عمده مسئله ای محسوب نمی گردد. تراموای شهر در سال 2012 افتتاح شد

و از ساعت 6 صبح تا 22 فعال هست. اتوبوس هم یکی دیگر از وسایل مناسب برای حمل و نقل در شهر هست. با این که شرکت های مختلفی مسئولیت اتوبوس های شهر را برعهده دارند، اما قیمت های یک جهت خاص در تمام این شرکت ها اثبات هست. تاکسی های شهر قرمزرنگ میباشند و کرایه انها هم غالبا مناسب هست.

کازابلانکایی که شهر نیست!

تعداد زیادی از گردشگران بیش از آن که نام کازابلانکا را شنیده باشند، این شهر را به واسطه فیلم مشهور کلاسیکی به همین نام می شناسند. این فیلم یک داستان عاشقانه را در زمان جنگ به عکس می کشد. نکته دیدنی این هست که فیلم اصلا در شهر کازابلانکا فیلم برداری نشد؛ بلکه یک استودیو در هالیوود در سال 1942 مکان فیلم برداری آن بوده هست.

با این حال موسیقی فیلم هنوز هم در کافه ها و رستوران های کازابلانکا اکران می گردد و فیلم کازابلانکا به نوعی از تاریخ شهر جدا ناشدنی هست. فیلم اسب خدا هم که در سال 2003 ساخته شده یکی دیگر از فیلم هایی هست که شما را با وجوه گوناگون این شهر آشنا می نماید. فیلم به نقاط تیره و تاریک شهر سرک می کشد تا فقر، فساد و خشونت را به عکس بکشد. گرچه عکس سیاهی که در این فیلم از کازابلانکا نمایش داده می گردد تا حدود زیادی غیر حقیقی هست.

کتاب طاهر شاه هم مربوط به تاریخ قبل کازابلانکاست؛ یعنی زمانی که شهر در تصرف اعراب بود. اگر به فرهنگ آن موقع علاقه مندید این کتاب می تواند راهنمای خوبی برای سفرتان باشد. در هر حال، فیلم ها و کتاب های موجود تصور دقیقی از شهر کازابلانکا به شما ارائه نمیدهند و پیشنهاد ما این هست که حتما خودتان این شهر را تجربه کنید.

کازابلانکا با رستوران های مشهور و مراکز خرید پر جنب و جوش کوشش دارد تا سبک زندگی همتایان غربی خود را تکرار کند. تلفیق معماری فرانسوی با سبک سنتی مراکش ساختمان های زیبایی را خلق نموده هست که برای گردشگران مجذوب کنندهیت دارد.

بهترین مکان اقامت

کازابلانکا تمام انتخاب های اقامتی را پیش روی شما می گذار با افزایش تعداد گردشگران تعداد هتل ها هم بیشتر شده هست. بنابراین اگر در پی یک هتل لوکس هستید و یا اگر یک مسافرخانه مقرون به صرفه قیمت می خواهید در کازابلانکا برای شما همه ی شرایط فراهم هست.

لوکس و مدرن

هتل سوفیتای کازابلانکا در نزدیکی بخش تاریخی شهر واقع شده و با یک پیاده روی 2 دقیقه ای شما را به مدینه (بخش تاریخی شهر) می رساند. این هتل 5 ستاره در نزدیکی مسجد حسن دوم واقع شده است و یکی از هتل های مجهز شهر هست. این هتل دو رستوران دارد که بهترین غذا های سنتی مراکش را برای تان آماده می نمایند.

اینترنت پر سرعت رایگان، پارکینگ، ماساژ ، آبگرم و حمام سنتی از امکانات این هتل هست. برای اقامت در این هتل باید شبی 216 دلار بپردازید.

شهر زیر پای شما!

هتل کنزی تاور که در یکی از برج های دوقلوی کازابلانکا واقع شده؛ ساختمانی مدرن، مجذوب کننده و مجهز با نمایی شگفت انگیز به شهر دارد. این هتل دسترسی آسانی به مراکز تاریخی دارد و استخر آب گرم، مرکز تناسب اندام ، اینترنت رایگان و خدمات نگه داری از بچه ها این هتل را از دیگر هتل ها جلو انداخته هست.

تمام اتاق های هتل مجهز به تلویزیون صفحه تخت هست و 3 رستوران آن انواع غذا های محلی وبین المللی را برای تان فراهم می نمایند. برای اقامت در این هتل باید شبی 148 دلار بپردازید.

در قلب شهر

هتل گلدن تولیپ فراه (Golden Tulip Farah) در قلب کازابلانکا واقع شده هست؛ هتلی که 5 دقیقه با مسجد حسن دوم فاصله دارد. همه ی اتاق های هتل مجهز به اینترنت و تلویزیون کابلی هست و استخر سرپوشیده و باشگاه تناسب اندام برای مهمانان هتل در نظر گرفته شده هست.

انتقال از فرودگاه به هتل رایگان هست اما برای بهره گیری از این خدمات باید از قبل با هتل هماهنگی های لازم را انجام دهید. برای اقامت در این هتل 5 ستاره باید شبی 115 دلار بپردازید.

مقرون به صرفه و مجهز

هتل فورتین با قیمت و امکانات مناسب یکی از هتل های محبوب شهر برای گردشگران هست. سرآشپز رستوران هتل در پخت انواع غذا های مراکشی تبحر دارد و تمام اتاق های هتل مجهز به دستگاه اکران دی وی دی و تلویزیون ماهواره ای هست. دستگاه قهوه ساز و کتری برقی هم در تمام اتاق ها موجود هست. برای اقامت در این هتل 4 ستاره باید شبی 64 دلار بپردازید.

طعم چای مراکشی

ملنا ریزیک/ نویسنده نیویورک تایمز

مراکش و فاس غالبا در میان گردشگران به واسطه آداب و رسوم باستانی شان مشهور میباشند، اما کازابلانکا ، شهر زنده و پویایی هست که سنت و مدرنیته در آن به خوبی ترکیب شده هست. شهری با ریشه های رومی که فرهنگ فرانسوی و پرتغالی و حتی اسپانیایی در لایه های گوناگون آن نفوذ نموده هست.

سامانه تراموای پر زرق و برق کازابلانکا یک مشابه از خودنمایی این شهر برای نشان دادن وجه مدرن خود هست. در بخش قدیمی شهر هنوز هم می توان گاری های پر از توت فرنگی را دید و همین طور فروشنده ای که برای فروش ساندویچ سرخ شده اش به هر ترفندی متصل می گردد.

کافی هست 5 دقیقه با تاکسی از بخش قدیمی شهر دور شوید تا به مراکز لوکس خرید و گالری های مدرن برسید. بازار مرکزی کازابلانکا یک بازار مجذوب کننده و دوست داشتنی هست که فروشندگان در آن هر نوع کالایی را به شما عرضه می نمایند. انواع سبزی، آجیل و ادویه های محلی در این مکان خرید و فروش می شوند.

به گزارش پارس ناز هنگام ظهر تعداد زیادی از فروشندگان برای خواندن نماز کسب و کار خود را تعطیل می نمایند. چای و قهوه نوشیدنی اصلی مردم شهر هست. شما هم بهتر هست یک استکان چای را مهمان مراکشی ها باشید تا طعم ممتاز آن برای همه ی وقت در فکر تان به یادگار بماند.

کازابلانکا دارای سابقه غنی در آشپزی هست . انتخاب غذا از بین منوهای شهر کار سختی هست؛ زیرا هر کدام از غذا های محلی شهر طعم ممتاز خود را دارد. اگر غذا های دریایی دوست دارید کازابلانکا شهر شماست؛ انواع ماهی های لذیذ و تازه در منوهای رستوران های شهر وجود دارند. پیدا کردن رستوران مفید در این شهر عمده کار سختی نیست. در اطراف مراکز سرگرمیی و سواحل، تعداد کافه ها و رستوران ها بیشتر هست.

اگر دوست دارید غذا های اسپانیایی را در کنار غذا های سنتی مراکش تجربه کنید بهتر هست سری به رستوران لو بودگا (La Bodega) بزنید. در این رستوران موسیقی محلی هم به طور زنده اکران می گردد و محیط بانشاط و سرگرم نماینده ای دارد. رستوران لوقُله(Le Relais) با انواع غذا های فرانسوی طعم پاریس را برای تان زنده خواهد نمود. در این رستوران می توانید انواع ماهی، اسپاگتی و سبزی های لذیذ را در حین گوش سپردن به موسیقی پاپ میل کنید.

رستوران لو سکالا(La Sqala) که در یک عمارت متعلق به قرن 18 واقع شده یک مکان ایده آل برای کسانی هست که دوست دارند از شلوغی های شهر دور باشند و در پی آرامش میباشند. چای نعناعی این رستوران را باید در باغ رستوران بنوشید تا طعم حقیقی چای مراکشی را امتحان نموده باشید.

72 ساعت در عظیم ترین شهر مراکش

فرودگاه بین المللی کازابلانکا نخستین مقصد ورودی گردشگران مراکش هست . به نوعی این شهر دروازه شناخت مراکش به تعداد می رود؛ شهری که بعنوان مرکزی تجاری و صنعتی شناخته می گردد. این شهر برای شناخت معماری اروپایی بهترین نقطه مراکش به تعداد می رود. گرچه ممکن هست تعداد جاذبه های گردشگری کازابلانکا به پای تعداد زیادی از شهرهای اروپایی نرسد، اما هنوز هم جاذبه های بسیاری را در خود جای داده هست.

روز اول کشف شهر قدیمی

مدینه بخش تاریخی و قدیمی شهراست که با وجود وسعت کم آن، برای گردشگران مجذوب کنندهیت های زیادی دارد. این بخش در فهرست گردشگران فرهنگی و تاریخی واقع شده است.

مشهور ترین مسجد شهر

مسجد حسن دوم در خط ساحلی و در نوک شاقتصادی بخش مدینه کازابلانکا واقع شده هست. عملیات فراوری مسجد در سال 1993 سرانجام یافت. این مسجد دومین مسجد عظیم دنیا هست که 2 هکتار مساحت دارد و مناره های 200 متری آن جزو بلندترین مناره های دنیا محسوب می شوند. سالن نمازخانه مسجد گنجایش 25 هزار نمازگزار را دارد .

کوچه های مدینه

گرچه ممکن هست کوچه پس کوچه های مدینه کازابلانکا به مقدار فاس مجذوب کنندهیت نداشته باشد، اما لذت کشف و جست و جو در کوچه های پر پیچ و خم و تماشای مغازه ها و بازارهای قدیمی شهر هم لذت خودش را دارد. در این محله که شلوغ و درهم و برهم هست، می توان نبض زندگی را در کازابلانکا حس کرد.

عمارت تاریخی

منزل محمد پنجم در میدان مرکزی کازابلانکا واقع شده هست. این منزل محل تعداد زیادی از ساختمان های رسمی شهر بوده هست از جمله دفتر اصلی پست، کاخ دادگستری، بانک اصلی مراکش. نمای ساختمان با وجودبه معماری مدرن، از ویژگی های سنتی هم بهره برده هست. فواره مرکزی و باغ ساختمان در شب هنگام بسیار دیدنی هست.

روز دوم گردش ساحلی

سواحل کازابلانکا در نوع خود فوق العاده هست. در اطراف این سواحل انواع امکانات مورد احتیاج برای سرگرمی فراهم شده هست.

ساحل لوکس

منطقه ساحلی کازابلانکا در حومه شرقی شهر واقع شده و تعداد زیادی از هتل های لوکس و رستوران های محبوب شهر در اطراف آن قرار دارند. در طول روز برای بهره گیری از تابش گرمابخش خورشید و ساحلی بکر می توانید به این منطقه شهر سری بزنید. شب هنگام هم برای انجام ورزش های ساحلی از جمله والیبال ساحلی، امکاناتی در نظر گرفته شده هست.

آرامش و دیگر هیچ

محمدیه که بخش ساحلی و تا حدودی خواب آلود کازابلانکاست، با سواحل مجذوب کننده و آرام خود شما را شگفت زده خواهد نمود. گرچه محمدیه دومین بندر مراکش هست، اما خوشبختانه تحت تاثیر صنعت و تکنولوژی قرار نگرفته و زیبایی های بکر خود را حفظ نموده هست. این منطقه با کافه ها و رستوران های مجذوب کننده، مکان مناسبی هست برای گذراندن ساعاتی در آرامش.

ساحل اصیل

روستای ساحلی اولیدیا (Oualidia) که یکی دیگر از سواحل دوست داشتنی کازابلانکاست، برای کسانی که به مراکش قدیمی علاقه مند میباشند مکانی ایده آل به تعداد می رود. در این ساحل از عمارت های پر شکوه خبری نیست و همه ی چیز شکل سنتی و قدیمی خود را حفظ نموده هست. رستوران های محلی این منطقه لذیذترین غذا های دریایی شهر را برای تان می پزند.

روز سوم ماجراجویی در شهر

کازابلانکا یک شهر زنده و پویاست.بنابراین ماجراجویی جزو جداناشدنی سفرتان خواهدبود .پس بهتر هست با آغوش باز به استقبال آن بروید.

کلیسای متروکه

کلیسای جامع در دهه 1930 ساخته شده و معماری آن ترکیبی هوشمندانه از سبک اروپایی و مراکشی هست. متاسفانه ساختمان برای سال ها به حال خود رها شده بود و امروز احتیاجمند بازسازی و ترمیم جدی هست. با این وجود زیبایی درون آن هنوز دیدنی هست. ورود به کلیسا برای گردشگران عمده مرسوم نیست، اما اگر خوش شانس باشید و نگهبانان اجازه ورود به ساختمان را به شما بدهند شکوه و جلال قبل این بنا را از نزدیک خواهید دید.

بازار مرکزی

بازار مرکزی کازابلانکا بازار شلوغی هست . برای گردشگرانی که دوست دارند مراودات روزمره مردم را از نزدیک تجربه نمایند، این بازار یک مکان ایده آل محسوب می گردد. در این بازار می توانید از زنان دستفروش سبزی های تازه و معطر خریداری کنید یا از فروشندگانی که کالاهای شان را با صدای بلند تبلیغ می نمایند خواروبار مورد احتیاج خود را تهیه کنید. این بازار برای عکاسان هم مجذوب کنندهیت بسیاری دارد.

بندر باستانی

صافی بندری بازمانده از عصر روم باستان استواین بندر در دوران موحدون اهمیت بسیاری یافت. پرتغالی ها در سال 1508 شهر را اشغال کردند و بناهای باشکوهی در این بخش ساختند که هنوز هم بازمانده های آن به جای مانده هست. صافی مرکز سفال و سرامیک شهر هست و شما می توانید یک بعد از ظهر بینظیر را در این بخش شهر تجربه کنید.

منبع: گردشبان
انتشار: 19 مرداد 1400 بروزرسانی: 19 مرداد 1400 گردآورنده: ta8.ir شناسه مطلب: 1742

به "سفر به کازابلانکا شهر زیبا و رویایی آفریقا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سفر به کازابلانکا شهر زیبا و رویایی آفریقا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید