شهردار تهران: تلاش می کنیم تمامی مناطق تهران مدارس باکیفیت داشته باشند

به گزارش تا بینهایت، تهران (پانا) - شهردار تهران در آیین امضای تفاهم نامه با وزارت آموزش و پرورش و میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی اظهار کرد که تلاش می کنیم تمامی مناطق تهران مدارس باکیفیت داشته باشند.

شهردار تهران: تلاش می کنیم تمامی مناطق تهران مدارس باکیفیت داشته باشند

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش وپرورش، پیروز حناچی در آیین امضای تفاهمنامه بین وزارتخانه های آموزش و پرورش و میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و شهرداری تهران در مدرسه البرز گفت: امروز افتخار داریم که در یکی از ماندگارترین فضاهای آموزشی شهرمان گرد هم جمع شویم و هدف همه ما حفظ و نگهداری ارزش های شهر است.

وی با بیان این که در این دوره از مدیریت شهری تلاش شده به موضوع میراث فرهنگی بیشتر توجه شود، افزود: ثروت های شهر همان هایی هستند که فرصت ظهور و بروز می یابند. در دوره جدید مدیریت شهری تلاش کردیم که نگاه مدیریت شهری را به کلانشهر تغییر دهیم و به ارزش های آن بیفزاییم. تهران شهری زیبا است و مملو از اتفاقات و حوادث که آثار آن هنوز در شهر باقی است. تهران بیش از 200سال است که پایتخت است و آثار زیادی را در خود جای داده و بخشی از این آثار در حوزه آموزش و پرورش هستند.

شهردار تهران ادامه داد: مرحوم پیرنیا از مدارسی در شهر یاد می کند که در آن از معماری ایرانی استفاده شده است و این مدارس در بخش های جنوبی شهر قرار دارند. یکی از این مدارس همین مدرسه البرز است که با وجود اینکه معمارش نیکلای مارکوف روسی بود اما معماری اش ایرانی است .

حناچی درپایان گفت: با توجه به نگاه آقای دکتر حاجی میرزایی تلاش می کنیم که اتفاقات خوبی در حفظ میراث فرهنگی در مدارس اتفاق بیفتد. همچنین به عنوان شهردار تهران، تلاش می کنیم کاری کنیم که تمامی مناطق تهران مدارس باکیفیت داشته باشند تا به خاطر مدرسه سفرهای بیشتری به شهر و ناوگان حمل و نقل شهری تحمیل نشود.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 29 آذر 1399 بروزرسانی: 29 آذر 1399 گردآورنده: ta8.ir شناسه مطلب: 1315

به "شهردار تهران: تلاش می کنیم تمامی مناطق تهران مدارس باکیفیت داشته باشند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شهردار تهران: تلاش می کنیم تمامی مناطق تهران مدارس باکیفیت داشته باشند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید