شهروندان تونسی خواهان لغو مصونیت پارلمانی شدند، انهدام شبکه اعزام جوانان به سوریه

به گزارش تا بینهایت، شهروندان تونسی در شبکه های اجتماعی خواهان لغو مصونیت پارلمانی نمایندگان مجلس قانونگذاری این کشور شدند.

شهروندان تونسی خواهان لغو مصونیت پارلمانی شدند، انهدام شبکه اعزام جوانان به سوریه

به گزارش گروه بین الملل تا بینهایت، انتخابات مجلسی تونس هفته گذشته با مشارکت نه چندان قوی مردم این کشور برگزار گشت. تجربه شهروندان تونسی نشان می دهد که بعضی نمایندگان مجلس، سیاستمداران و مقامات این کشور با سوء استفاده از موقعیت خود، اموال نامشروعی کسب نموده اند و پرونده فساد آنان رسانه ای شده است. تونسی ها معقتدند مقامات فاسد یکی از مهم ترین عوامل وضعیت بد مالی کشورند و به همین دلیل مسائل معیشتی مردم همچنان ادمه دارد.

در آستانه تشکیل مجلس قانونگذاری جدید تونس مردم این کشور در شبکه های اجتماعی در فضای مجازی خواهان لغو مصونیت مجلسی نمایندگان مجلس قانونگذاری تونس شده اند.

بر اساس قانون تونس، نمایندگان مجلس برای دفاع از منافع ملی و پیگری مطالبات مردمی دارای مصونیت مجلسی هستند و در مدتی که آنان از این مصونیت برخوردارند، دستگیر و یا تحت پیگرد قضایی قرار نمی گیرند.

شهروندان تونسی با توجه به فساد مالی بعضی از اعضای مجلسی در زمان نمایندگی شان، در شبکه های اجتماعی اعلام کردند: باید مصونیت مجلسی نمایندگان لغو گردد.

به نوشته روزنامه تونسی الصباح نیوز، یکی از نمایندگان مجلس و سخنگوی ائتلاف کرامت تونس گفت: درخواست لغو مصونیت مجلسی سبب بروز حرج و مرج در کشور می گردد. هدف از مصونیت مجلسی حمایت از نماینده مردم است تا بتواند وظایف خود را انجام دهد.

سیف الدین مخلوف توضیح داد: با اتمام دوره نمایندگی ، مصونیت مجلسی لغو خواهد شد.

انهدام شبکه اعزام به سوریه

نیروهای امنیتی تونس در چارچوب مبارزه با جرایم سازمان یافته و گروه های تروریستی، شبکه ای را در استان توزر واقع در غرب این کشور منهدم کردند که جوانان تونسی را به سوریه اعزام می کرد.

اعضای این شبکه ابتدا جوانان تونسی را به وسیله مرز زمینی به الجزایر و از آنجا به ترکیه و سپس (جبهه های جنگ) در سوریه اعزام می کرد.

جنگجویان تونسی که به سوریه اعزام می شوند، به گروه های تروریستی سلفی تکفیری می پیوندند.

با فروپاشی داعش در سوریه و عراق، تعدادی از جنگجویان تونسی که در این گروه تروریستی بودند، همراه با خانواده هایشان به کشورهای شمال آفریقا رفتند.

اکنون تعدادی از خانواده های تونسی وابسته به داعش در اردوگاه های الجزایر مستقرند و خواهان بازگشت به تونس هستند اما دولت تونس تاکنون با این درخواست موافقت ننموده است.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 6 آذر 1398 بروزرسانی: 5 اردیبهشت 1399 گردآورنده: ta8.ir شناسه مطلب: 478

به "شهروندان تونسی خواهان لغو مصونیت پارلمانی شدند، انهدام شبکه اعزام جوانان به سوریه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شهروندان تونسی خواهان لغو مصونیت پارلمانی شدند، انهدام شبکه اعزام جوانان به سوریه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید