شورای عالی مصالحه: هنوز زمان شروع مذاکرات دولت و طالبان نهایی نشده است

به گزارش تا بینهایت، سخنگوی شورای عالی مصالحه افغانستان اعلام نمود که تا به امروز زمان شروع مذاکرات میان دولت افغانستان و گروه طالبان نهایی نشده است.

شورای عالی مصالحه: هنوز زمان شروع مذاکرات دولت و طالبان نهایی نشده است

به گزارش ، فریدون خوزون، سخنگوی شورای عالی مصالحه افغانستان اعلام نمود که تا به امروز زمان شروع مذاکرات میان دولت افغانستان و گروه طالبان نهایی نشده است.

سخنگوی شورای عالی مصالحه افغانستان بیان داشت: هنوز تاریخ شروع مذاکرات بین الافغانی نهایی نشده است، اما محل و برنامه مصاحبه ها تعین شده است و امیدواریم که هرچه زودتر مذاکرات مستقیم بین الافغانی شروع گردد.

خوزون گفت: هیات مذاکره کننده صلح حکومت افغانستان آماده است و هرگاه زمینه شروع مذاکرات فراهم گردد، این هیات به قطر خواهد رفت.

وی درباره برنامه مصاحبه های صلح گفت: برنامه اصلی در مرحله اول مصاحبه های صلح بین الافغانی اعلام آتش بس است و هیات افغانستان در اولین ملاقات با نمایندگان طالبان روی اعلام آتش بس مصاحبه خواهند کرد. زیرا مردم تشنه صلح هستند و اعلام آتش بس عمومی خواست مردم افغانستان است و باید در اولین قدم روی اعلام آتش بس توافق گردد؛ امیدواریم که طالبان به این خواست مردم لبیک بگویند.

لازم به ذکر است که گروه طالبان پس از موافقت لویه جرگه مشورتی صلح با آزادی 400 زندانی جنجالی این گروه اعلام نمودند که طی یک هفته پس از آزادی این زندانیان مذاکرات بین الافغانی شروع می گردد.

پیش از این نیز بعضی منابع گفته بودند که مذاکرات میان حکومت افغانستان و گروه طالبان در تاریخ 26 اسد/ مرداد شروع می گردد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 10 آبان 1399 بروزرسانی: 10 آبان 1399 گردآورنده: ta8.ir شناسه مطلب: 1211

به "شورای عالی مصالحه: هنوز زمان شروع مذاکرات دولت و طالبان نهایی نشده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شورای عالی مصالحه: هنوز زمان شروع مذاکرات دولت و طالبان نهایی نشده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید