شیوه جدید چینی ها برای تشخیص سریع کرونا

به گزارش تا بینهایت، دانشمندان تخمین زده اند هر فرد آلوده به ویروس در صورتی که اقدام های ایمنی و پیشگیرانه را انجام ندهد، می تواند بین یک الی 4 نفر را مبتلا به بیماری کند.

شیوه جدید چینی ها برای تشخیص سریع کرونا

با هزینه سفر چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید و از قدیمیترین تاریخچه آسیا دیدن کنید و از دیوار چین در پکن عبور کنید و به نمایشگاه گوانجو رفته و در خیابانهای شانگهای قدم بزنید.

دانشمندان چینی برای شناسایی سریع ویروس کرونا از سی تی اسکن ریه برای تشخیص فوری این بیماری، استفاده کردند. کارشناسان چینی اعلام نموده اند در روز های اخیر آمار مرگ و میر در اثر اپیدمی کرونا ویروس در کشور چین به شدت افزایش یافته است. کارشناسان درنظر دارند از شیوه های جدید تری برای نحوه پیگیری و رصد میزان مبتلایان به بیماری استفاده نمایند.

بیماری مشابه آنفلوآنزا دراثر ویروس کرونا از سوی سازمان بهداشت جهانی به اسم Covid-19 نام گذاری شده است و دانشمندان در نظر دارند از رویکرد های جدیدتری برای شناسایی مبتلایان به بیماری و تحت قرنطینه و درمان قراردادن آن ها استفاده نمایند. کرونا ویروس تا به امروز سبب ابتلای ده ها هزار نفر درچین و بعضی کشور های دیگر به بیماری Covid-19 شده است.

به گفته کارشناسان استان Hubei کشور چین که مرکز شیوع بیماری بوده تا به امروز بیش از 48 هزار مورد ابتلا گزارش شده است که در روز های اخیر رشدی تصاعدی پیدانموده است. کارشناسان همچنین اعلام نموده اند تعداد مرگ و میر رشدی 23 درصدی پیدا نموده است.

مقام های هوبی ابتلای 4800 نفر و مرگ 116 نفر را در روز پنج شنبه هفته گذشته اعلام نموده اند. ویروس کرونا می تواند سبب ابتلای انسان و حیوان به بیماری گردد.

علامت های بیماری مشابه سرماخوردگی است و می تواند منجربه مشکل های شدید تنفسی گردد. بنابر مطالعه های اولیه بیماری مشابه سارس عفونی و احتمالاً از راه هوا منتقل می گردد. دانشمندان تخمین زده اند هر فرد آلوده به ویروس در صورتی که اقدام های ایمنی و پیشگیرانه را انجام ندهد، می تواند بین یک الی 4 نفر را مبتلا به بیماری کند.

به گفته کارشناسان چینی خطر ابتلای افراد در دیگر کشور ها به این بیماری بسیار کم است. برای کاهش خطر ابتلا به بیماری، شستن دست ها به طور مرتب، اقامت در منزل در زمان بیماری، استفاده از ماسک درمکان های عمومی و داشتن تغذیه سالم توصیه می گردد.

سی تی اسکن ریه؛ شیوه جدید غربالگری

تا به امروز دانشمندان چینی برای شناسایی موارد ابتلا به بیماری در افرادی که دچار علائم بالینی و تب بودند به آزمایش نمونه برداری از حلق و گلو می پرداختند تا ویروس را تشخیص دهند، اما برای مقابله با موج ناگهانی افزایش شمار مبتلایان و فوتی ها، محققان به انجام سی تی اسکن ریه هم می پردازند تا التهاب در ریه را شناسایی نمایند.

این شیوه جدید می تواند سبب سردرگمی در اعلام نرخ دقیق مبتلایان گردد، اما در دراز مدت سبب شناسایی هرچه دقیق تر بیماری درمراحل اولیه و جلوگیری از گسترش فوتی ها خواهد شد. درحالی که سازمان بهداشت جهانی آمار مبتلایان به بیماری را 47 هزار نفر اعلام نموده است، مقام های چینی نرخ مبتلایان را افزون بر 61 هزار نفر اعلام نموده است.

دانشمندان چینی اعلام نموده اند شیوه متداول استفاده از کیت های آزمایشگاهی برای شناسایی ویروس بسیار کُند است و چند روز طول می کشد تا وجود ویروس در بدن افراد شناسایی گردد، اما در شیوه غربالگری جدید با استفاده از سی تی اسکن ریه تعداد بیشتری از بیماران تحت آنالیز قرار می گیرند و نتیجه آن تقریباً بلافاصله دراختیار پزشکان قرار می گیرد و کاملاً تعیین است.

به گفته مقام های چینی دلیل افزایش نرخ مبتلایان به این بیماری در چند روز اخیر استفاده از شیوه جدید غربالگری است. استفاده از این شیوه سبب تفاوت در آمار مبتلایان بین نهاد های بهداشتی جهانی با پزشکان چینی شده است. دانشمندان چینی اعلام نموده اند نتیجه انجام آزمایش برای شناسایی ویروس کرونا چندان قابل اطمینان نیست و در بعضی افراد با وجود منفی اعلام شدن نتیجه، بعد از مدتی وجود ویروس در بیمار شناسای شده است.

به گفته کارشناسان؛ ویروس کرونا می تواند در ریه ها قرار بگیرد و به این ترتیب نمونه برداری مخاط حلق وگلو می تواند نتیجه مناسبی در اختیار دانشمندان قرار ندهد.

کارشناسان چینی اعلام نموده اند غربالگری با استفاده از تصویر ریه تنها در مواردی که عفونت منجر به ذات الریه شده باشد قابل استفاده است و مواردی، ابتلای خفیف را نشان نمی دهد. اما در مبتلایان به ذات الریه امکان استفاده از دارو های قوی برای مبارزه با عفونت را در اختیار پزشکان قرار می دهد.

دانشمندان چینی اعلام نموده اند به مهارت پزشک متخصص رادیولوژی برای تفسیر عکس ریه فرد احتیاج دارند تا ویروس کرونا با آنفلوانزای فصلی اشتباه گرفته نگردد.

امروزه در آزمایشگاه ها برای شناسایی بیماری های ویروسی از کیت های شناسایی خود ویروس استفاده می گردد که آنالیز و شناسایی آن کار بسیار دشواری است. اما بهترین شیوه شناسایی بیماری ویروسی آنالیز پاسخ سیستم ایمنی بدن فرد است.

هنگامی که افراد به بیماری های ویروسی مبتلا می شوند بدن آن ها نوعی آنتی بادی فراوری می نماید. آنتی بادی نوعی پروتئین در خون است که پاتوژن های خاصی را شناسایی می نماید و سیستم ایمنی بدن را برای حمله به آن تحریک می نماید. بسیاری از دانشمندان در کشور های مختلف جهان در تلاشند تا آزمایش خونی مخصوص شناسایی آنتی بادی فراوریی دربدن ضد ویروس کرونای جدید تهیه نمایند، اما هنوز به نتیجه های قطعی دست نیافته اند.

منبع:باشگاه خبرنگاران به نقل از Nytime

منبع: فرادید
انتشار: 2 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: ta8.ir شناسه مطلب: 700

به "شیوه جدید چینی ها برای تشخیص سریع کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شیوه جدید چینی ها برای تشخیص سریع کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید