فاینال فانتزی 14 رکورد تعداد بازی کننده همزمان در استیم را دوباره شکست

به گزارش تا بینهایت، بر اساس آمار تازه به دست آمده، هفته پیش بازی فاینال فانتزی 14 پیروز شده است که رکورد قبلی خود را در رابطه با بیشترین تعداد بازیکن هم زمان در استیم پشت سر بگذارد.

فاینال فانتزی 14 رکورد تعداد بازی کننده همزمان در استیم را دوباره شکست

طبق آمار رسمی که در استیم موجود است، این بازی MMO پیروز و قدیمی اسکوئر انیکس در آخر هفته گذشته توانسته به رکورد 74 هزار و 542 بازیکن هم زمان در استیم دست یابد که از رکورد قبلی فاینال فانتزی 14 بیشتر است. رکورد قبلی این بازی در ماه ژوئن سال 2019 و کمی قبل از عرضه بسته الحاقی Shadowbringers به دست آمده بود. در آن زمان، 41 هزار و 200 نفر بازی فاینال فانتزی 14 را به صورت هم زمان در استیم تجربه کردند.

نکته جالب اینجاست که برخلاف رکورد قبلی، اکنون در آستانه عرضه بسته الحاقی نو نیستیم. هرچند بسته الحاقی Endwalker معرفی شده است اما هنوز تا عرضه آن در ماه نوامبر زمان باقی مانده است. با این حال، می توان درباره کسب این رکورد نو احتمال های مختلفی را در نظر گرفت. یکی از این احتمال ها به جذب شدن بعضی از بازیکنان World of Warcraft به فاینال فانتزی 14 مربوط می شود.

از آنجایی که بلیزارد به صورت هم زمان آمار رسمی تعداد بازیکنان را منتشر نمی کند، غیرممکن است که بدانیم که در حال حاضر شرایط دقیق World of Warcraft چگونه است. با این حال، تصوری در ساب ردیت ورلد آو وارکرفت و شبکه های اجتماعی وجود دارد که بازی فاینال فانتزی را در حال حاضر یک جایگزین مناسب برای این اثر پرآوازه بلیزارد می داند. به تازگی بعضی از یوتوبرها و استریمرهای معروف وارکرفت از جمله Asmongold به فاینال فانتزی 14 ابراز علاقه کرده و آن را به طرفداران خود معرفی کرده اند.

چندی پیش متوجه شدیم که بلیزارد حدود 2 میلیون کاربر را در سراسر بازی هایش از دست داده است. طبق گزارش مالی قبلی بلیزارد، تعداد بازیکنان فعال ماهیانه بلیزارد در سه ماهه اول سال 2021 حدوداً 27 میلیون نفر بوده است. این در حالی است که این رقم در گزارش مالی سه ماهه قبل از آن حدود 29 میلیون نفر بوده است. به صورت کلی، در سه سال گذشته، بلیزارد حدود 29 درصد از بازیکنان فعال خود را از دست داده است. بلیزارد هم به این موضوع آگاه است و در گذشته اعلام کرده بود که قصد دارد هیجان طرفداران را دوباره بازگرداند.

در این مدت، خلاف این امر برای فاینال فانتزی 14 پیش آمده است و این بازی به رشد و توسعه خود ادامه داده است. مهاجرت احتمالی بعضی از بازیکنان ورلد آو وارکرفت به سوی فاینال فانتزی 14 و همچنین معرفی بسته الحاقی بزرگ و نو این بازی همگی دست به دست هم داده اند تا این بازی محبوب به یکی از پیروزیت های بزرگش دست یابد.

هنوز شرایط به گونه ای نیست که بگوییم بلیزارد به یک باره به صورت کامل تحت فشار فاینال فانتزی 14 قرار گرفته است اما زمینه هایی برای این امر وجود دارد و حتی آن ها هم خود به این موضوع واقف هستند. حتی در یک نظرسنجی که ماه قبل از طریق بلیزارد اجرا شده بود، آن ها درباره احتمال بازی کردن بسته الحاقی Endwalker بازی فاینال فانتزی 14 از بازیکنان سؤال کرده بودند.

اسکوئر انیکس در ماه گذشته گفت که تا به امروز بیش از 22 میلیون بازیکن در بازی فاینال فانتزی 14 ثبت نام کرده اند.

منبع: Eurogamer

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 13 مرداد 1400 بروزرسانی: 13 مرداد 1400 گردآورنده: ta8.ir شناسه مطلب: 1733

به "فاینال فانتزی 14 رکورد تعداد بازی کننده همزمان در استیم را دوباره شکست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فاینال فانتزی 14 رکورد تعداد بازی کننده همزمان در استیم را دوباره شکست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید