تور جمهوری چک: قبرستان چند لایه یهودیان در پراگ

به گزارش تا بینهایت، درگذشته وقتی یک قبرستان پر می شد و دیگر جایی برای حفر قبرهای تازه نداشت، با اضافه کردن یک لایه تازه خاک روی قبرهای قدیمی، یک قبرستان تازه پدید می آوردند. این همان اتفاقی است که برای قبرستان قدیمی یهودی ها درمحله یهودی نشین پراگ افتاده است. نه یک بار یا دوبار؛ بلکه دوازده بار .

تور جمهوری چک: قبرستان چند لایه یهودیان در پراگ

با ما سفر کنید و با تور جمهوری چک از زیباترین کشور اروپا دیدن کنید و شهر زیبای پراگ را ببینید.

این قبرستان، یکی از قدیمی ترین مکان های دفن یهودیان در دنیاست. که قدیمی ترین قبر موجود در آن متعلق به 1439 است، این مکان در قرن 15ام ساخته شده است. آخرین خاک سپاری آن در سال 1787 رخ داده است. یعنی چیزی در حدود 350 سال؛ بیش از صد هزار نفر در 12 لایه روی هم انباشته و به خاک سپرده شده اند .

در آن موقع یهودی ها اجازه نداشتند مرده های خود را درجایی جز محله یهودی نشین ژوزوف به خاک بسپارند. هرچند که قبرستان در موقعیت های دیگری چندین بار توسعه یافته بود، اما مساحت آن باز هم کامل برای جامعه یهودی ناکافی بود. باورهای یهودی بعلاوه جابه جا کردن سنگ قبر را مجاز نمی داند، بنابراین وقتی قبرستان دیگر جایی نداشت و توسعه آن هم غیرممکن شد، لایه های دیگری از خاک روی قبر های موجود نهاده شد و سنگ قبرهای قدیمی از زیر خاک در آورده شد و بر سطح این خاک نو جای داده شد. امروزه 12000 سنگ قبر در این قبرستان دیده می شوند که به یکدیگر چنان فشرده شده اند که انگار برای کمی جای بیشتر باهم می جنگند.

منبع: کجارو / amusingplanet.com
انتشار: 28 آذر 1400 بروزرسانی: 28 آذر 1400 گردآورنده: ta8.ir شناسه مطلب: 1885

به "تور جمهوری چک: قبرستان چند لایه یهودیان در پراگ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور جمهوری چک: قبرستان چند لایه یهودیان در پراگ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید