پرداخت وام مسکن مدت دار و کم بهره به کارگران

به گزارش تا بینهایت، نایب رئیس کانون انجمن های صنفی کارگران ساختمانی بر لزوم سهل الوصول تر شدن مسکن کارگران تاکید کرد و پرداخت وام های مسکن مدت دار با بهره کم به کارگران را خواستار شد.

پرداخت وام مسکن مدت دار و کم بهره به کارگران

هادی ساداتی در گفت وگو با ایسنا، درباره تامین مسکن کارگران و طرح های قابل اجرا در حوزه مسکن کارگری اظهار کرد: اگر می خواهیم وارد بحث ساخت مسکن شویم، باید طرح های نیمه کاره را با هر نام و هر شکلی به نتیجه برسانیم.

وی افزود: بیشتر واحدهای مسکنی که اکنون نیمه کاره هستند و زیر ساخت های اولیه را ندارند دارای وام های دولتی هستند که روزانه کنتور می اندازد لذا معتقدم ابتدا باید طرح های نیمه کاره را به نتیجه برسانیم و بعد در مورد طرح های تازه دیگر در بخش مسکن تصمیم گیری کنیم.

نایب رئیس کانون انجمن های صنفی کارگران ساختمانی ادامه داد: طرح مسکن مهر چند سال قبل شروع شد و دولت بعد به این نتیجه رسید که نمی توان چندین سال سرمایه زیادی را در آن راکد نگه داشت لذا تکمیل آن را مجدداً بر عهده گرفت تا زودتر به اتمام برسد.

ساداتی بر پرداخت وام های مسکن مدت دار و کم بهره به کارگران تاکید کرد و گفت:کارگران توان پرداخت اقساط وام را ندارند مگر آنکه اقساط وام مسکن برای گروه کارگری مدت دار باشد و وام ها با بهره پایین پرداخت شود، یعنی اگر قرار است به کارگری 40 میلیون تومان وام پرداخت شود 400 میلیون تومان در مدت 40 سال از کارگر بازپرداخت گرفته نشود.

وی در انتها با اشاره به سهل الوصول کردن شرایط مسکن کارگران گفت: انتظار ما اتمام تمام طرح های نیمه کاره و به نتیجه رساندن آنها و و انتقال آن ها با نگرش کارگری به حوزه کارگری است و امیدواریم شرایط آسان تری برای تامین مسکن و خانه دار شدن کارگران فراهم شود.

منبع: فرارو
انتشار: 28 تیر 1400 بروزرسانی: 28 تیر 1400 گردآورنده: ta8.ir شناسه مطلب: 1703

به "پرداخت وام مسکن مدت دار و کم بهره به کارگران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پرداخت وام مسکن مدت دار و کم بهره به کارگران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید