چین سال آینده فراوری نفت خود را 200 هزار بشکه در روز کاهش می دهد

به گزارش تا بینهایت، مالزی و برونئی از جمله کشورهایی هستند که کوشش دارند نقشی هر چند محدود در طرح کاهش عرضه جهانی نفت ایفا نمایند، اما بیشترین کاهش فراوری نفت در آسیا در کشوری اتفاق می افتد که خود را به طرح کاهش فراوری متعهد نساخته است.

چین سال آینده فراوری نفت خود را 200 هزار بشکه در روز کاهش می دهد

با تور چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید.

به گزارش خبرنگاران به نقل از بلومبرگ، مالزی و برونئی از جمله کشورهایی هستند که کوشش دارند نقشی هر چند محدود در طرح کاهش عرضه دنیای نفت ایفا نمایند، اما بیشترین کاهش فراوری نفت در آسیا در کشوری اتفاق می افتد که خود را به طرح کاهش فراوری متعهد نساخته است.

چین، پنجمین فراوری نماینده بزرگ نفت دنیا در سال گذشته، فراوری نفت خود را در امسال میلادی روزانه 300 هزار بشکه در روز کاهش داده که بیش از مجموع کاهش فراوری اعلام شده توسط فراوری نمایندگان غیر نفتی به استثنای روسیه است که اوایل ماه جاری میلادی با اوپک توافق کردند فراوری خود را کاهش دهند. به گفته موسسه مشورتی انرژی اسپکتس، انتظار می رود این کاهش فراوری در سال آینده میلادی نیز ادامه پیدا کند و فراوری نفت چین 200 هزار بشکه دیگر کاهش یابد.

وریندرا چاوهان، تحلیلگر موسسه مشورتی انرژی اسپکتس در این باره گفت: ما شاهد کاهش طبیعی فراوری نفت چین هستیم، زیرا میادین نفتی این کشور بسیار سالخورده اند و میزان تقلیل فراوری آنها بالاست... سطح قیمتی که ما در طی 12 تا 18 ماه گذشته شاهد بودیم، انگیزه واردات نفت به جای صرف هزینه برای فراوری در داخل چین را افزایش داده است.

در حالی که شرکت های دولتی چینی، چاه های موجود در میادین سالخورده را به دلیل بالا بودن هزینه ها بسته اند، فراوری نفت این کشور کاهش یافته است. بر اساس گزارش های اداره آمار ملی دولت چین، فراوری نفت این کشور در 10 ماهه نخست امسال به حدود 4 میلیون بشکه در روز رسیده که حدود 7 درصد کمتر از مدت مشابه سال گذشته است.

مالزی و برونئی تنها کشورهای آسیایی غیر عضو اوپک بوده اند که در خصوص طرح کاهش فراوری نفت با اوپک توافق نموده اند. بر اساس امارهای آژانس بین المللی انرژی، میزان مصرف نفت آسیا در امسال به 32.88 میلیون بشکه در روز خواهد رسید که بیش از یک سوم کل مصرف نفت دنیای به شمار می رود. انتظار می رود میزان تقاضای آسیا برای نفت در سال آینده میلادی به 33.7 میلیون بشکه در روز افزایش یابد.

95

منبع: تسنیم
انتشار: 16 آذر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: ta8.ir شناسه مطلب: 507

به "چین سال آینده فراوری نفت خود را 200 هزار بشکه در روز کاهش می دهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چین سال آینده فراوری نفت خود را 200 هزار بشکه در روز کاهش می دهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید