کرونا به کسب و کارها در دنیا چقدر خسارت زده است؟

به گزارش تا بینهایت، به گزارش خبرنگاران، گای رایدر، دبیر کل سازمان جهانی کار از روسای بانک جهانی و صندوق بین المللی پول خواست تا برای حمایت از کسب و کار ها و شاغلین در برابر پیامد های مالی ویروس کرونا، هر چه زودتر دست به کار شوند.

کرونا به کسب و کارها در دنیا چقدر خسارت زده است؟

از وبسایت وزارت بهداشت درمان آموزش پزشکی دیدن نمایید.

به گفته رایدر، این حمایت ها به ویژه برای کسب و کار های آسیب پذیر و کشور های در حال توسعه ضروری خواهد بود.

طبق بیانیه منتشر شده توسط سازمان دنیای کار بحران کرونا در سال 2020 باعث خواهد شد تا زندگی شاغلان بیش از پیش سخت گردد چرا که مجبور شدن کسب و کار ها به تعطیلی موقت باعث شده است تا بسیاری از شاغلین با کاهش نیرو و بعضی با از دست دادن شغل خود روبرو شوند تا جایی که این سازمان تخمین زده است 81 درصد شاغلان در سراسر دنیا تا به امروز تحت تاثیر پیامد های شیوع کرونا قرار گرفته اند. این نسبت برای کشور های با متوسط درآمد رو به بالا تا 87 درصد نیز می رسد چرا که معمولا این کشور ها دارای اقتصاد مبتنی بر بخش خدمات هستند.

به گفته سازمان دنیای کار انتظار می رود در سه ماهه دوم سال جاری ساعت کاری در سراسر دنیا در مقایسه با سه ماهه نخست سال جاری 6.7 درصد کاهش یابد که این مساله در صورت افزایش ندادن بهره وری می تواند باعث کاهش بیش از پیش رشد اقتصادی دنیا گردد. با این حال دولت ها باید کماکان توجه خود را معطوف به حفظ سلامت کارکنان در بخش های مختلف نمایند.

سازمان دنیای کار از کشور های ثروتمند خواسته است تا سرمایه گذاری بیشتری بر روی بخش بهداشت و درمان انجام دهند و همزمان با اقدامات حمایتی به بازگشت ثبات به بازار های اقتصادی یاری نمایند. چنین حمایت هایی می تواند به بازگشت سریع شرایط اقتصاد به حالت قبل از بحران کرونا نیز یاری کند.

در حال حاضر شمار مبتلایان به کرونا از دو میلیون و 200 هزار نفر عبور نموده و بیش از 160 هزار نفر نیز جان خود را از دست داده اند.

منبع: جوان آنلاین

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 7 تیر 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: ta8.ir شناسه مطلب: 962

به "کرونا به کسب و کارها در دنیا چقدر خسارت زده است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرونا به کسب و کارها در دنیا چقدر خسارت زده است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید