برآورد جدید درباره منشأ انتقال ویروس کرونا به بدن انسان

به گزارش تا بینهایت، یافته های جدید دانشمندان در کانادا از احتمال انتقال ویروس کرونای جدید از سگهای ولگرد به انسان حکایت دارد.

برآورد جدید درباره منشأ انتقال ویروس کرونا به بدن انسان

به گزارش گروه بین الملل تا بینهایت، نتایج یک تحقیق جدید نشان می دهد کووید-19 ممکن است به وسیله سگ های ولگردی که از گوشت خفاش تغذیه نموده اند به انسان منتقل شده باشد.

نتایج تحقیق یک زیست شناس کانادایی نشان می دهد این بیماری ممکن است به سرعت در روده سگ هایی که از گوشت خفاش های ناقل یکی از اجداد کروناویروس تغذیه نموده اند تکامل حاصل نموده باشد.

این تحقیق، یکی از جدیدترین نظریه هایی است که دانشمندان درباره منشأ این ویروس ارائه نموده اند. کرونای جدید از زمان کشف در چین در سراسر جهان منتشر شده و بیش از 2 میلیون نفر را آلوده نموده است.

دانشمندان می گویند ویروس کرونای جدید ابتدا در بدن خفاش ها وجود داشته و سپس به وسیله یک حیوان دیگر به بدن انسان منتقل شده است.

بعضی از نظریه پردازان گفته اند مار ممکن است میزبان واسطه ای این ویروس بوده باشد و این ویروس سپس به وسیله فروشگاهی در شهر ووهان که اقدام به تهیه غذا از گوشت حیوانات مختلف می نماید به بدن انسان انتقال یافته است.

این پژوهش اکنون در مقاله جدید دانشمند کانادایی رد شده است. او به آزمایش برروی ژنوم بیش از 1200 ویروس از خانواده کرونا ویروس جدید پرداخته است.

او می گوید رشته های ویروس جداشده از مارها اختلاف بسیار زیادی با ویروس کرونای جدید دارد و نمی توان آن را به عنوان حلقه مفقوده در انتقال ویروس از خفاش به انسان در نظر گرفت.

این پژوهشگر گفته جد ویروس کرونای جدید و جدیدترین خویشاوند آن یعنی ویروس کرونای موجود در بدن خفاش ها روده سگ سانان را آلوده نموده و بعد باعث تکامل سریع ویروس در بدن این جانداران و انتقال آن به انسان شده است.

پژوهشگر کانادایی تاکید می نماید این یافته بر اهمیت نظارت در سگهای وحشی در امر مبارزه با ویروس کرونای جدیدتاکید دارد.

انتهای پیغام/

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 20 خرداد 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: ta8.ir شناسه مطلب: 926

به "برآورد جدید درباره منشأ انتقال ویروس کرونا به بدن انسان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برآورد جدید درباره منشأ انتقال ویروس کرونا به بدن انسان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید