آرزوی طراح پیچیده ترین عملیات هوایی دنیا برآورده شد

به گزارش تا بینهایت، خبرنگاران : امیر سرتیپ خلبان فرج الله براتپور گفت: یکبار زمانی که کلاس پنجم دبستان بودم برای دیدن یک هواپیمای جنگی پنج کیلومتر دویدم و از همان زمان تصمیم گرفتم خلبان شوم که به آرزویم هم رسیدم.

آرزوی طراح پیچیده ترین عملیات هوایی دنیا برآورده شد

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایسنا، عملیاتی که در 15 فروردین سال 1360 انجام و در آن پایگاه نظامیالولید در دورترین نقطه غربی عراق توسط جنگنده های ایرانی مورد حمله نهاده شد.

امروز (19 فروردین) در مراسمی در تالار انتظار شهر کرمانشاه از این سردار پرافتخار کشور به پاس سالها مجاهدت در حراست از آسمان ایران اسلامی تجلیل شد.

امیر سرتیپ خلبان فرج الله براتپور- طراح و فرمانده عملیات هوایی اچ3- در این مراسم با بیان اینکه از کودکی به هواپیما و خلبانی علاقمند بوده، گفت: یکبار زمانی که کلاس پنجم دبستان بودم برای دیدن یک هواپیمای جنگی پنج کیلومتر دویدم و از همان زمان تصمیم گرفتم خلبان شوم که به آرزویم هم رسیدم.

برات پور با قدردانی از مسئولین برای نصب تندیسش در یادمان شهدای خلبان کرمانشاه گفت: در این تندیس نه خودم که همه مردم کرمانشاه را می بینیم که سرباز کوچکشان هستم و از اینکه توانسته ام با پروازهایم گام کوچکی برای حراست از سرزمینم بردارم، خیلی خوشحالم.

وی ادامه داد: مردمان کرمانشاه در سالهای دفاع مقدس زیر بمباران بوده اند و ثابت نموده اند همواره مدافع آرمان های اسلام و انقلاب هستند و از این حیث شایسته تقدیر هستند.

وی در ادامه از همسرش به خاطر کوشش هایش در زندگیشان قدردانی کرد و گفت: در 19 باری که در دوران خدمتم از شهری به شهر دیگر منتقل می شدم همواره بلافاصله پس از دریافت حکم انتقالی به شهری که منتقل شده بودم، می رفتم تا بتوانم در خدمت سرزمینم باشم و همسرم به تنهایی بار خانه کشی و کارهای منزل را به دوش می کشید.

برات پور ادامه داد: هزار ساعت پرواز با F5 و سه هزار ساعت سابقه پرواز با F4 دارم و بخاطر حجم زیاد کار همواره فرزندانم را فقط در خواب می دیدم.

وی با بیان اینکه هیچ وقت به همسرش نمی گفته پرواز جنگی دارد، گفت: همواره وصیت نامه ای به یکی از همکارانم می دادم که اگر بازنگشتم به خانواده ام بدهند که یک روز آن فرد عصبانی شد و دیگر زیر بار وصیتنامه ام نرفت و به همین خاطر هم مجبور شدم آن را به فرد دیگری بدهم.

وی در ادامه با بیان اینکه رزمندگان جبهه ها بیشترین حق را به گردن ما دارند، گفت: باید داستان زندگی رزمندگان در قالب فیلم و کتاب و ... برای آیندگان تهیه گردد.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 19 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 19 اردیبهشت 1400 گردآورنده: ta8.ir شناسه مطلب: 1588

به "آرزوی طراح پیچیده ترین عملیات هوایی دنیا برآورده شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آرزوی طراح پیچیده ترین عملیات هوایی دنیا برآورده شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید