آشنایی با پرکاربردترین نانوساختارها در حوزه ساختمان

به گزارش تا بینهایت، آنالیز و پایش محصولات ایرانی نشان می دهد نیترید تیتانیوم، دی اکسیدسیلیکون و اکسید روی پرکاربردترین نانوساختارهای محصولات ایرانی حوزه ساختمان هستند که کاربرد آن ها در محصولات این حوزه خواصی چون خود تمیزشوندگی، آنتی باکتریال و ضد اشعه فرابنفش ایجاد می نماید.

آشنایی با پرکاربردترین نانوساختارها در حوزه ساختمان

جهت دریافت خدمات پتینه نقاشی ساختمان با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات رنگ آمیزی با تکنیک های مدرن پتینه کاری را به ما بسپارید.

به گزارش خبرگزاری مالی ایران ، بانک محصولات پایگاه داده استت نانو، حاوی اطلاعات مربوط به محصولات نانو حوزه های مختلف است و 838 محصول از 40 کشور دنیا در این بانک درج شده است که از این تعداد، 707 محصول به بخش مصالح ساختمانی، 66 محصول به بخش تزئینات ساختمان و 65 محصول به بخش مواد ساختاری اختصاص دارد.

با تجزیه و تحلیل داده های مربوط به محصولات ایرانی، معین شده است که نیترید تیتانیوم، دی اکسیدسیلیکون و اکسید روی پرکاربردترین نانوساختارهای محصولات ایرانی حوزه ساختمان هستند. نقره، کلی (رس)، دی اکسیدتیتانیوم و گرافن در رتبه های بعدی رایج ترین نانوساختارهای مورد استفاده در محصولات ایرانی حوزه ساخت و ساز قرار دارند.

این در حالی است که در بخش محصولات نانو حوزه ساخت و ساز در آمریکا، رایج ترین نانوساختار دی اکسیدتیتانیوم، دی اکسیدسیلیکون و نقره هستند که پس از آن ها نانولوله های کربنی، اکسید آلومینیوم، اکسید روی و گرافن قرار دارند.

در کشور آلمان، دی اکسید سیلیکون، دی اکسید تیتانیوم و نقره به ترتیب رایج ترین نانوساختارهای مورد استفاده در محصولات حوزه ساخت و ساز هستند.

آمریکا با 167 محصول، بیشترین محصولات بخش ساخت و ساز را در این بانک به خود اختصاص داده است، در رتبه های بعدی، آلمان (143 محصول)، چین (87 محصول)، ایران (86 محصول) و روسیه (66 محصول) قرار دارند.

اینکه این نانو ساختارهای پرکاربرد در چه محصولات در بخش ساخت و ساز استفاده می شوند، آنالیز ها نشان می دهد که پوشش ها بیشترین میزبان نانوساختارها در حوزه ساخت و ساز بوده اند. در رتبه های بعد، رنگ و سطوح خود تمیزشونده قرار دارند. بتن، شیشه، نما، آجر، گچ، سنگ و چوب از جمله مواد ساختمانی هستند که نانومواد به آن ها اضافه می شوند.

بر اساس اعلام ستاد نانو، استفاده از این نانوساختارها موجب بروز رفتارهایی نظیر خودتمیزشوندگی، خواص آنتی باکتریال، ضدآب، ضد پرتوفرابنفش، ضدآلودگی، زیست سازگاری و مقاومت به خوردگی در محصولات حوزه ساخت و ساز می گردد.

منبع: اقتصاد ایران
انتشار: 2 آبان 1399 بروزرسانی: 2 آبان 1399 گردآورنده: ta8.ir شناسه مطلب: 1195

به "آشنایی با پرکاربردترین نانوساختارها در حوزه ساختمان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آشنایی با پرکاربردترین نانوساختارها در حوزه ساختمان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید