اخبار اقتصادی

شیوه جدید چینی ها برای تشخیص سریع کرونا

دانشمندان تخمین زده اند هر فرد آلوده به ویروس در صورتی که اقدام های ایمنی و پیشگیرانه را انجام ندهد، می تواند بین یک الی 4 نفر را مبتلا به بیماری کند.

2 اسفند 1398

افزایش وام ساخت مسکن به 300 میلیون تومان

ابوالقاسم رحیمی انارکی در نشست خبری به تشریح کلیات افزایش سقف وام خرید مسکن از محل اوراق حق تقدم پرداخت و گفت: بانک مسکن طی حیات خود در 80 سال اخیر تاثیرات بسیار خوبی را برای تامین اقتصادی خانوارهای متوسط به پایین داشته است. در 81 سال اخیر تامین اقتصادی...

30 بهمن 1398

حضور ایتالیا در ایران ارزآوری خوبی داشت، نمی توان به سئول بازگشت، برگزاری نمایشگاه در مصلا مزاحم همسایگان است

قائم مقام نمایشگاه کتاب تهران در جمع خبرنگاران عملکرد بخش بین الملل نمایشگاه را تشریح کرد و حضور ایتالیا به عنوان مهمان ویژه را تجربه ای پیروز دانست که برای ایران ارزآوری خوبی نیز داشته است.

29 بهمن 1398

برنی سندرز: اقتصاد آمریکا فاسد است

به گزارش خبرنگاران، برنی سندرز نامزد دموکرات انتخابات ریاست جمهوری 2020 آمریکا در پیامی توئیتری گفت: از هر 6 کودک آمریکایی، یک نفر در فقر زندگی می نماید.

29 بهمن 1398

بهره برداری از 700 پروژه ورزشی تا سرانجام امسال

به گزارش خبرنگاران و به نقل از پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، مسعود سلطانی فر امروز پنجشنبه پس از افتتاح خانه کشتی تنکابن در جمع خبرنگاران گفت: سه سال پیش حدود 4 هزار پروژه نیمه تمام ورزشی در سراسر کشور داشتیم که خوشبختانه با کوشش همکارانم در استان...

26 بهمن 1398

افتتاح هم زمان 472 پروژه میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در مراسم افتتاح هم زمان 472 پروژه میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی از 27 استان کشور به مناسبت دهه فجر گفت: حدود 590 هتل در حال ساخت داریم، 2400 پروژه گردشگری در کشور در حال اجراست و آینده صنعت گردشگری امیدبخش است.

24 بهمن 1398

مردی که پس از ترک تحصیل در 18 سالگی به 97 کشور سفر کرد

کریستین لیندگرن (Christian Lindgren) زمانی که 18 سال داشت، از درس خواندن خسته شد و تحصیل برایش خسته کننده شده بود. در آن موقع تصمیم گرفت دور جهان سفر کند و کشورهای مختلف را ببیند. وی هم اکنون 27 سال دارد و 97 کشور جهان را دیده است. از نیجریه در آفریقا تا کره شمالی در...

20 بهمن 1398

تاناکوراهای همدان جمع آوری می شوند

دبیر ستاد قاچاق کالا و ارز استانداری همدان گفت: واحدهای عرضه لباس های مستعمل و دست دوم (تاناکورا) و دست فروشان عرضه کننده این نوع البسه در استان جمع آوری می شوند.

18 بهمن 1398

مجلس بر سفرهای داخلی و خارجی مالیات بست، سفر خارجی می روید مالیات دهید، بلیت سفرهای داخلی را هم 5 درصد گرانتر بخرید

خبرنگاران: گردشگران ایرانی که قصد سفر به خارج از کشور داشته باشند براساس مصوبه امروز مجلس شورای اسلامی باید مالیات بدهند.

18 بهمن 1398

حال و هوای بازار آپارتمان های تا یک میلیاردتومانی در پایتخت

خبرنگاران : بازه قیمتی 800 میلیون تا یک میلیارد تومانی در بازار مسکن برای متقاضیان تبدیل به احسن آپارتمان، قیمت مناسب به شمار می آید.

17 بهمن 1398

هوش مصنوعی سرطان را پیش بینی می نماید

براساس یک مطالعه جدید، هوش مصنوعی می تواند از الگوهای موجود در پیش بینی اینکه زنان در معرض سرطان سینه هستند یا خیر استفاده و این بیماری را پیش بینی کند.

15 بهمن 1398

درآمد میلیاردی مرد روستایی از یک هتل بی ستاره

کارآفرین میلیارد دلاری ایران کارش را از دستفروشی و درآمد روزانه 3 هزار تومان آغاز نموده است. او تنها 38 سال دارد و درآمدزایی چشمگیرش با یک اتفاق معجزه آسا استارت خورده است. عباس برزگر، زاده و ساکن یک روستای بسیار کوچک به نام بزم شهرستان بوانات در استان...

14 بهمن 1398

با کارشکنی ریاض، نشست اقلیمی سازمان ملل در وقت اضافه هم بی نتیجه ماند

نشست اقلیمی سازمان ملل متحد امروز در حالی دو روز دیرتر از موعد مقرر خاتمه یافت که شرکت کنندگان در آن نتوانستند به توافق برسند و تصمیم گیری در مورد آلاینده های کربنی را به سال آینده موکول کردند.

11 بهمن 1398

مشکل صادرات محصولات دامی به روسیه حل نشد

خبرنگاران: رئیس اتاق بازرگانی مشترک ایران و چین با بیان اینکه صادرات محصولات غذایی و دریایی ایران به روسیه انجام می گردد، گفت: طرف روسی با وجود امضای وزاری دو کشور در صادرات محصولات دامی هنوز این موضوع را اجرایی نمی کند.

10 بهمن 1398

از ایران تا چین؛ چرا سیاست خارجی آمریکا خیلی بد عمل می نماید؟

خبرنگاران- گروه بین الملل: استفن والت، استاد روابط بین الملل دانشگاه هاروارد در یادداشتی با عنوان چرا آمریکا در سیاست خارجی خیلی بد عمل می نماید؟ به آنالیز ضعف و اشکالات در استراتژی سیاست خارجی آمریکا پرداخته است.

6 بهمن 1398

امیر سیاری: در حوزه دریا به بالندگی و بازداندگی فعال رسیده ایم

رئیس ستاد و معاون هماهنگ کننده ارتش گفت: خود باوری و اعتماد به جوانان در صنایع دریایی وزارت دفاع موجب شده در حوزه دریا به بالندگی و بازداندگی فعال دست یابیم.

5 بهمن 1398

چگونگی رتق و فتق امور معاونت کلیدی اما بدون مسئول در وزارت ورزش

به گزارش خبرنگاران، از زمان استعفای محمدرضا داورزنی از معاونت توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش یک ماه می گذرد اما هنوز مسعود سلطانی فر نتوانسته برای انتخاب معاون جدید با خود یا گزینه های موردنظرش به جمع بندی برسد. این در حالی است که این معاونت...

5 بهمن 1398

استانداری برای گسترش ظرفیت گشت ها با تعزیرات همکاری کند

رئیس گشت های تعزیرات استان تهران بر لزوم همکاری استانداری با تعزیرات برای گسترش ظرفیت گشت ها تأکید کرد.

5 بهمن 1398

3 محصول جهاد دانشگاهی اردبیل وارد مرحله تجاری سازی شد

خبرنگاران/اردبیل معاون مرکز رشد جهاد دانشگاهی اردبیل گفت: سه محصول تولید شده در جهاد دانشگاهی مجوز لازم را دریافت کرده اند تا وارد مرحله تجاری سازی شوند.

5 بهمن 1398

انتخاب نخست وزیر جدید لبنان به تعویق افتاد

رئیس جمهوری لبنان رایزنی های پارلمانی برای انتخاب نخست وزیر جدید، که قرار بود امروز انجام گردد را به دوشنبه هفته آینده موکول کرد.

4 بهمن 1398
تعداد: (184)