آیا تانوس قوی تر از هالک است؟

به گزارش تا بینهایت، هواداران کمیک همواره و همه جا درباره این موضوع که کدام یک از دو شخصیت کمیک بوکی هالک و تانوس ممکن است در مبارزه با یک دیگر پیروز شوند، صحبت می نمایند.

آیا تانوس قوی تر از هالک است؟

هالک در بین ابرقهرمانان، معمولا یکی از قدرتمندترین شخصیت ها در جهانی مارول و در تمام کمیک ها محسوب می گردد. هر کسی که کمیک بخواند می داند که هالک معمولا قبل از مبارزات فریاد می زند و می گوید: هالک قوی ترین موجود تاریخ است! قدرت او آن قدر افسانه ای است که این شخصیت راه حل فوری تونی استارک در برابر ارتش لوکی بود و تونی می دانست که لشکرکشی های دشمن در برابر قدرت این غول سبز هیچ اهمیتی ندارد.

حالا به شروری می رسیم که باعث اتحاد شخصیت های فرانچایز جهانی سینمایی مارول شد: تانوس. جهانی سینمایی مارول قدرت تانوس را به تصویر کشید و نگهبانان کهکشان او را به عنوان قدرتمندترین موجود جهان معرفی کرد اما بسیاری تصور می کردند که او بیشتر قدرت و توانایی خود را از سنگ های ابدیت به دست می آورد.

فیلم انتقام جویان: جنگ ابدیت در اوج جهانی سینمایی مارول و پس از ده سال کوشش، هالک و تانوس را در مقابل یک دیگر قرار داد و بسیاری انتظار داشتند که این مبارزه یک رویارویی حماسی بین این دو قدرت برتر باشد. با این حال، فیلم نشان داد که تانوس بسیار قدرتمند است و او اجازه نداد که هالک، قوی ترین عضو انتقام جویان سد راهش گردد. اما باز هم این سوال پیش می آید که آیا تانوس واقعا قوی تر از هالک است؟ پاسخ این پرسش شاید شما را شگفت زده کند. در واقع می توان گفت بله و خیر. این موضوع به موارد بسیاری بستگی دارد و بهتر است که تانوس بدون دستکش ابدیت را در این مقایسه مدنظر قرار دهیم تا جذابیت کار بیشتر گردد.

تانوس در برابر هالک جهانی مارول

این نبرد به صورت کوتاه در صحنه ابتدایی جنگ ابدیت نشان داده شد. تایتان دیوانه به راحتی توانست هالک را بدون استفاده از تنها سنگ ابدیتی که در آن موقع در دسترس داشت (سنگ قدرت) شکست دهد و سبک مبارزه تانوس به وحشی گری و قدرت هالک چربید. هالک قبل از این که تانوس مبارزه را با چند ضربه سریع به خاتمه برساند، تایتان دیوانه را غافلگیر نموده بود و دست برتر را داشت. این مبارزه به وضوح تانوس را به عنوان یک تهدید و قدرت برتر معرفی کرد، زیرا او حتی بدون استفاده از سنگ ابدیت نیز قدرتی کافی داشت و یک جنگجوی ماهر بود و توانست قدرتمندترین قهرمان انتقام جویان را به راحتی شکست دهد. پس این مسابقه یک برنده واضح دارد: تانوس.

شایان ذکر است که هالک و تانوس در فیلم انتقام جویان: خاتمه بازی و پس از تبدیل شدن بروس بنر به هالک هوشمند فرصت مجددی برای مبارزه پیدا نکردند. شاید در آینده و با توجه به ترکیب بنر و هالک، این دو نبرد دیگری را با هم تجربه نمایند. شی هالک: وکیل دادگستری ثابت کرد که هالک هوشمند هنوز قدرت و توانایی نسخه اصلی خود را دارد اما عقل و هوش بنر شاید سلاح مخفی و رمز شکست دادن تانوس باشد.

تانوس در برابر هالک شگفت انگیز (کمیک)

خود تانوس در دهه 90 میلادی و در کمیک شماره 1 تانوس درباره این موضوع صحبت نموده بود. او پس از شکست دادن قهرمان اصلی در نبرد برای به دست آوردن سنگ های ابدیت، اذعان می نماید که مبارزه با هالک سخت خواهد بود و می گوید: به نظر می رسد قدرت او نسبتی مستقیم با خشمش دارد و به همین دلیل است که من در طول این سال ها از مبارزه با هالک اجتناب نموده ام. پس مبارزه با هالک برای تانوس سخت است و این جملات نشان می دهد که اگرچه او قدرتمند است اما ترجیح می دهد از رویارویی با هالک دوری کند.

تانوس در نهایت در کمیک دستکش ابدیت با هالک مبارزه کرد و تیمی از قهرمانان نیز به هالک پیوستند اما در آن مرحله، تانوس هر شش سنگ ابدیت را در اختیار داشت. یکی از نسخه های احتمالی آینده مارول، جهانی را نشان می دهد که در آن تانوس برنده می گردد و او هالک را مانند برده به زنجیر می بندد. پس این نبرد برنده تعیینی ندارد و هر کدام از این شخصیت ها شانس بالایی برای پیروزی دارند.

تانوس در برابر هالک جاودانه

هالک جاودانه موجودی سرسخت است، آن قدر سرسخت که حتی می تواند یک موجود شیطانی را هم شکست دهد. اما آیا او می تواند تانوس را شکست دهد؟ امواج قدرتمندی که به شکل خاصی از تشعشعات گاما و با انفجارهای مختلف از بدن او ساطع می شوند، به قدرت این هیولا می افزایند. امواج گامایی که این شخصیت را به هالک جاودانه تبدیل می نمایند، فقط در شب ظاهر می شوند و این نوع خاص از تابش با جادوی تاریک مرتبط است. هالک با استفاده از این دگرگونی جادویی، توانست آن موجود شیطانی (والای همگان) را شکست دهد که در نوع خود اقدامی شاهکار و چشم گیر بود. با این حال، نبرد او با تانوس چه نتیجه ای خواهد داشت؟

تانوس با مشت یک سیاره را نابود کرد و عواقب این اتفاق حتی خدشه ای هم به این کاراکتر وارد نکرد. هالک جاودانه و تانوس نیروهایی مخرب و باورنکردنی دارند. بنابراین اگر این دو با یک دیگر مبارزه نمایند، صرف نظر از این که چه کسی پیروز می گردد، آسیب های جانبی این نبرد تمام جهان را نابود خواهد نمود.

تانوس در برابر هالک ورلدبرکر

این جاست که همه چیز جالب می گردد. هالک ورلدبرکر در کمیک هالک در جنگ جهانی، موجودی فوق العاده قدرتمند است و تنها با قدم زدن خود، سطح زمین را به لرزه درمی آورد. قدرت او به طور مستقیم با عصبانیتش افرایش می یابد و او نیرویی بیشتر از هالک معمولی دارد. این هالک پس از مرگ همسر و فرزندش در ساکار، در اثر انفجار هسته ای به وجود آمد. این انفجار هالک قدرتمندتری را ایجاد کرد که با خشم ناشی از غم و اندوهی که قبلا هرگز آن را احساس ننموده بود، هر موجودی را به وحشت می انداخت.

او با بازگشت خود به زمین می تواند چندین تیم از قهرمانان و جهش یافته ها را به راحتی شکست دهد. او حتی از بلک بولت، پادشاه اینهیومن ها نیز که می توانست دشمن خود را با یک زمزمه از بین ببرد قوی تر است. هالک در کمیک ها به راحتی چهار شگفت انگیز، مرد آهنی، دکتر استرنج و مرد عنکبوتی را شکست داد و پا به پای گوست رایدر که احتمالا تنها موجود روی کره زمین بود که در آن موقع توانست او را متوقف کند، مبارزه کرد. هالک در نهایت زمانی تسلیم شد که فهمید افرادی که فکر می کرد گناهکار هستند در واقع بی گناهند و در واقع یکی از دوستانش به او خیانت نموده بود. در نهایت نیز تعیین شد که پسر او هنگام زایمان همسرش زنده مانده و هالک نام اسکار را برای وی برگزید. این نسخه از هالک احتمالا می تواند تایتان دیوانه را شکست دهد.

تانوس با وجود تمام این موارد یکی از قدرتمندترین موجودات مارول و شروری است که بسیاری از او می ترسند. وی چندین قهرمان در جهانی مارول را شکست داده و تعداد کمی از شخصیت ها توان مقابله با او را دارند. هالک جهانی سینمایی مارول نتوانست تانوس را شکست دهد اما همتایانش در کمیک بوک ها شانس بیشتری در مبارزه با تانوس دارند، به خصوص اگر تانوس از دستکش ابدیت استفاده نکند. به هر حال مبارزه این دو شخصیت در جهانی مارول از جذابیت خاصی برخوردار است.

منبع: movieweb

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 21 مهر 1401 بروزرسانی: 21 مهر 1401 گردآورنده: ta8.ir شناسه مطلب: 2141

به "آیا تانوس قوی تر از هالک است؟" امتیاز دهید

1 کاربر به "آیا تانوس قوی تر از هالک است؟" امتیاز داده است | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آیا تانوس قوی تر از هالک است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید