اجرای عملیات آبرسانی در 6 شهر کردستان در حال اجرا است

به گزارش تا بینهایت، مدیرعامل شرکت آب منطقه ای کردستان گفت: هم اکنون عملیات آبرسانی به 6 شهر و 130 روستای استان به وسیله سد های مختلف در دست اجرا است.

اجرای عملیات آبرسانی در 6 شهر کردستان در حال اجرا است

به گزارش خبرنگار گروه استان های خبرنگاران از سنندج،آرش آریانژاد مدیرعامل شرکت آب منطقه ای کردستان گفت: در حال حاضر عملیات آبرسانی از سد سیازاخ به شهر های بیجار و حسن آباد یاسوکند و 130 روستای در جهت که مرداد ماه سال جاری کلنگ زنی شد، در دست اجرا است.

آریانژاد با بیان اینکه آبرسانی به شهر سقز از سد چراغ ویس به منظور انتقال آب سد چراغ ویس به این شهر برای مصارف شرب در حال اجرا است، اضافه نمود: برای انجام این طرح، خط انتقالی به طول 1.26 کیلومتر شامل خطوط انتقال یک هزار و 300 و بعلاوه یک هزار و 200 میلی متر به طول 6.13 کیلومتر و خط انتقال 800 میلی متر به طول 5.12 کیلومتر با ظرفیت یک هزار و 200 لیتر در ثانیه معادل 33 میلیون متر مکعب در سال برای افق 1425 طراحی و اجرا شده است.

او یادآور شد: بعلاوه آبرسانی از سد آزاد به تصفیه خانه سنندج شروع و به وسیله شرکت آب و نیرو در حال اجرا و آبرسانی از سد آزاد به سد قوچم و از سد قوچم به قروه و دهگلان شروع شده و به وسیله همین شرکت در حال اجرا است.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای کردستان گفت: سد سنگ سیاه با هدف تامین آب بخش صنعت، زیست محیطی و کشاورزی و 200 هکتار اراضی تحت پوشش، سد قشلاق با هدف تامین آب شرب، صنعت، زیست محیطی و کشاورزی و چهار هزار و 167 هکتار اراضی تحت پوشش و سد زریوار با هدف آب بخش زیست محیطی و کشاورزی و 2 هزار و 317 هکتار اراضی تحت پوشش به بهره برداری رسیده است.

آریانژاد اضافه نمود: سد گاران با هدف تامین آب شرب، زیست محیطی و کشاورزی و پنج هزار و 756هکتار اراضی تحت پوشش، سد آزاد با هدف تامین آب شرب، صنعت، زیست محیطی و کشاورزی و پنج هزار و 569 هکتار اراضی تحت پوشش و سد شهید کاظمی با هدف تامین آب کشاورزی و چهار هزار و 171هکتار اراضی تحت پوشش در حال بهره برداری است.

او گفت: سد گاوشان با هدف تامین آب شرب، زیست محیطی و کشاورزی و 2 هزار و 167 هکتار اراضی تحت پوشش، سد تلوار با هدف تامین آب بخش کشاورزی و یک هزار هکتار اراضی تحت پوشش و سد بانه با هدف تامین آب شرب این شهر در حال بهره برداری است.

م

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 7 آبان 1400 بروزرسانی: 7 آبان 1400 گردآورنده: ta8.ir شناسه مطلب: 1831

به "اجرای عملیات آبرسانی در 6 شهر کردستان در حال اجرا است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اجرای عملیات آبرسانی در 6 شهر کردستان در حال اجرا است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید