اعلام جزئیات زمانبندی ثبت نام مسکن ملی در کشور

به گزارش تا بینهایت، خبرنگاران: معاون امور مسکن و ساختمان وزارت راه وشهرسازی زمانبندی مرحله دوم ثبت نام در طرح اقدام ملی مسکن در سراسر کشور را گفت.

اعلام جزئیات زمانبندی ثبت نام مسکن ملی در کشور

جهت دریافت خدمات پتینه با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات رنگ آمیزی با تکنیک های مدرن پتینه کاری را به ما بسپارید.

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایبِنا، محمود محمودزاده معاون امور مسکن وساختمان وزارت راه و شهرسازی با اعلام آغاز فاز دوم از دومین مرحله ثبت نام متقاضیان در طرح اقدام ملی مسکن گفت:فاز اول مرحله دوم ثبت نام طرح اقدام ملی مسکن از روز شنبه 17 اسفندماه و فاز دوم مرحله دوم این ثبت نام ها از 19 اسفندماه در 22 استان کشور آغاز شده است.

بنا بر اعلام وی تا انتها هفته جاری مرحله دوم ثبت نام در طرح اقدام ملی مسکن در همه استان های کشور انجام خواهد شد.وی در این باره اظهار داشت:از روز گذشته،19 اسفندماه،مرحله جدید ثبت نام طرح اقدام ملی مسکن در 17 استان کشور آغاز شد.در این مرحله متقاضیان طرح اقدام ملی مسکن در استان های ایلام،چهارمحال و بختیاری،خراسان جنوبی، خراسان شمالی،زنجان،قزوین،کرمان،کرمانشاه،کردستان،یزد،لرستان،هرمزگان،همدان،مازندران،گیلان،گلستان به وسیله سامانه اقدام ملی مسکن به ثبت نام در این طرح ملی دسترسی پیدا کردند.

محمودزاده اعلام کرد:در مرحله دوم ثبت نام طرح اقدام ملی مسکن که از شنبه گذشته 17 اسفندماه آغاز شد،متقاضیان طرح اقدام ملی مسکن در پنج استان از جمله استان های آذربایجان شرقی،غربی،اصفهان،اردبیل و البرز از روز شنبه 17 اسفند اقدام به ثبت نام در این طرح کردند.از روز دوشنبه 19 اسفند ماه نیز ثبت نام در 17 استان دیگر آغاز شد.وی اظهار داشت:ثبت نام از متقاضیان طرح اقدام ملی در شهرهای جدید کشور نیز از روز چهارشنیه هفته جاری آغاز خواهد شد و متقاضیان واحدهای مسکونی در این شهرها نیز می توانند مانند متقاضیان سایر شهرها و استان ها به وسیله سامانه طرح اقدام ملی مسکن به نشانی tem.mrud.ir نسبت به ثبت نام در این طرح و قرار دریافت در صف متقاضیان اقدام نمایند.

وی اضافه کرد:تا انتها هفته یعنی ساعت 24 روز پنج شنبه هفته جاری تمام استان های کشور در مرحله دوم ثبت نامشان به اتمام خواهد رسید.

وی همچنین در مورد زمان نهایی اعلام اسامی متقاضیان واجد شرایط ورود به این طرح گفت:براساس تجربه ثبت نام و پالایش متقاضیان در مرحله اول ثبت نام طرح اقدام ملی مسکن، پالایش و اعلام اسامی متقاضیان واجد شرایط طرح اقدام ملی نزدیک به 45 روز کاری به طول می انجامد.در واقع حدودا 45 روز کاری به طول می انجامد که ثبت نام نمایندگان از حیث موارد و ضوابط معین شده در طرح اقدام ملی مسکن همچون سبز بودن فرم ج،متاهل بودن یا سرپرست خانوار بودن،بومی بودن،عدم مالکیت مسکن و ... پالایش و تعیین شوند.با توجه به تعطیلات سال نو پیش رو،اگر چه احتمال طولانی تر شدن این فرآیند وجود دارد اما امیدواریم در همان 45 روز کاری بتوانیم عملیات وفرآیند پالایش متقاضیان را به انجام برسانیم.با توجه به اینکه در مرحله دوم حجم ثبت نام نماینده ها بسیار بیشتر از مرحله اول خواهد بود بنابراین کار قدری دشوارتر خواهد بود اما کوشش ما در وزارت راه وشهرسازی بر این است که ظرف همان 45 روز کاری نسبت به پالایش ثبت نام نمایندگان و اعلام اسامی ثبت نمایندگان واجد شرایط برای ورود به طرح اقدام ملی اقدام کنیم.

محمودزاده همچنین در مورد میزان آورده متقاضیان طرح اقدام ملی مسکن شرح داد:براساس اعلام اجرا شده پس از ثبت نام،افرادی که واجد شرایط شناخته می شوند باید رقمی بین 30 تا 40 میلیون تومان آورده اولیه داشته باشند که به حسابی به نام خودشان واریز خواهد شد.در این حساب هم تسهیلات بانکی واریز خواهد شد و هم آورده متقاضی براساس برنامه زمانبندی مورد توافق که به امضای متقاضی و دستگاه مجری می رسد متناسب با پیشرفت پروژه تکمیل می گردد تا در زمان و موعد مقرر بتوانند واحدهای خود را دریافت نمایند.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 27 اسفند 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: ta8.ir شناسه مطلب: 762

به "اعلام جزئیات زمانبندی ثبت نام مسکن ملی در کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعلام جزئیات زمانبندی ثبت نام مسکن ملی در کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید