افزایش دما تا 6 درجه در شمال کشور، وزش باد شدید در پایتخت

به گزارش تا بینهایت، کارشناس پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی گفت: : امروز و فردا در ساعات بعد از ظهر در بعضی نقاط استان های تهران، البرز، قزوین، مرکزی، قم، شمال اصفهان و جنوب سمنان، وزش باد شدید پیش بینی می گردد.

افزایش دما تا 6 درجه در شمال کشور، وزش باد شدید در پایتخت

محمد اصغری در گفت وگو با فارس، در تشریح شرایط جوی کشور در روزهای آینده و امروز، گفت: امروز در خراسان شمالی، شمال خراسان رضوی، سواحل خزر، ارتفاعات تهران و ارتفاعات شمال سمنان، بارش باران، رعد و برق و وزش باد شدید داریم.

وی اضافه کرد: در ساعات بعد از ظهر و اوایل امشب در بعضی نقاط غرب کشور، ارتفاعات جنوب کرمان و غرب هرمزگان رگبار و رعد و برق پراکنده، گاهی وزش باد پیش بینی می گردد.

کارشناس پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی اضافه کرد: امروز و فردا مرکز و شرق خلیج فارس، همچنین دریای خزر، مواج است و از آدینه تا دوشنبه آینده دریای عمان و تنگه هرمز مواج خواهد بود.

اصغری گفت: امروز و فردا در ساعات بعد از ظهر در بعضی نقاط استان های تهران، البرز، قزوین، مرکزی، قم، شمال اصفهان و جنوب سمنان وزش باد شدید پیش بینی می گردد.

وی بیان نمود: از فردا تا دوشنبه هفته آینده، دما در نوار شمالی کشور 3 تا 6 درجه افزایش می یابد.

کارشناس پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی گفت: روز آدینه 17 مرداد در سواحل خزر، ارتفاعات تهران، خراسان شمالی و ارتفاعات سمنان بارش باران، گاهی رعد و برق و وزش باد شدید موقت پیش بینی می گردد.

وی بیان نمود: از بعدازظهر آدینه تا دوشنبه هفته آینده با نفوذ جریانات مرطوب جنوبی در شرق و جنوب سیستان و بلوچستان، جنوب کرمان، شرق فارس و بعضی نقاط هرمزگان، در ساعات بعد از ظهر رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید خواهیم داشت.

اصغری ادامه داد: روز شنبه 18 مرداد بارش پراکنده در ارتفاعات مرکزی و شرقی البرز خواهیم داشت.

کارشناس پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی گفت: در 5 روز آینده در شرق کشور به ویژه زابل وزش باد شدید، گاهی گرد و خاک پیش بینی می گردد.

وی در تشریح شرایط جوی پایتخت شرح داد: آسمان تهران امروز قسمتی ابری، جهت باد جنوب غربی و سرعت باد 25 کیلومتر بر ساعت است، دید افقی امروز در پایتخت بیش از 10 کیلومتر و نم نسبی 22 درصد است.

اصغری ادامه داد: روز آینده آسمان تهران صاف تا قسمتی ابری، در بعد از ظهر وزش باد پیش بینی می گردد، بیشینه و کمینه دما فردا در پایتخت 34 و 22 درجه خواهد بود.

کارشناس پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی بیان نمود: فردا اردبیل و شهرکرد با کمینه دمای 10 درجه بالای صفر خنک ترین مرکز استان و اهواز با بیشینه دمای 47 درجه بالای صفر گرمترین مرکز استان خواهد بود.

منبع: فرارو
انتشار: 5 مهر 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: ta8.ir شناسه مطلب: 1141

به "افزایش دما تا 6 درجه در شمال کشور، وزش باد شدید در پایتخت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش دما تا 6 درجه در شمال کشور، وزش باد شدید در پایتخت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید