این سگ تبدیل به سلاحی خطرناک شده است

به گزارش تا بینهایت، Throwflame سگ رباتیکی معرفی کرده که روی آن شعله افکنی با قابلیت پرتاب آتش نصب شده است.

این سگ تبدیل به سلاحی خطرناک شده است

به گزارش زومیت، شرکتی به نام Throwflame سگ رباتیکی رونمایی کرده که به شعله افکن مجهز شده است و می تواند جریان های آتش را تا فاصله 9.14 متری پرتاب کند.

بدین ترتیب، به نظر می رسد اگر سگ رباتیک Throwflame موسوم به ترموناتور (Thermonator) به دست افراد نامناسب برسد، احتمالاً شاهد اتفاقات فاجعه باری خواهیم بود. در بخشی از توضیحات این محصول آمده است: ترموناتور اولین سگ رباتیکی است که روی آن شعله افکن نصب شده است و می تواند براساس تقاضای کاربر، شعله آنش را در هر مکانی پرتاب کند.

Throwflame سگ رباتیک جدیدش را به عنوان سلاح تبلیغ نمی کند و باتوجه به توضبیحات وب سایت این شرکت، بسیاری از شعله افکن های آن در فیلم ها و برنامه های تلویزیونی استفاده شده است.

به هرحال، این واقعیت که ترموناتور به عنوان سلاح مخرب به بازار عرضه نمی شود، بدان معنا نیست که نمی توان به طور عمد یا غیرعمد از آن به عنوان سلاح استفاده کرد.

به نوشته فیوچریسم، دلیل اینکه Throwflame از ربات Spot شرکت بوستون داینامیکس استفاده نکرده، ممنوع بودن نصب سلاح روی این سگ رباتیک است.

علاوه براین، سگ رباتیک Spot با قیمت حدود 70 هزار دلاری بسیار گران است و Go1 (رباتی که Throwflame از آن استفاده کرده است) فقط 2,700 تا 3,500 دلار و شعله افکن ARC نیز 700 تا 900 دلار قیمت دارد.

اگرچه قیمت ربات Thermonator مشخص نیست، شرکت سازنده اعلام کرده است که در سه ماهه سوم سال جاری روانه بازار خواهد شد.

منبع: فرارو
انتشار: 4 تیر 1402 بروزرسانی: 4 تیر 1402 گردآورنده: ta8.ir شناسه مطلب: 2251

به "این سگ تبدیل به سلاحی خطرناک شده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "این سگ تبدیل به سلاحی خطرناک شده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید