بازگرداندن 407 خودرو با پلاک غیربومی از ورودی های رفسنجان

به گزارش تا بینهایت، خبرنگاران/کرمان فرماندار رفسنجان گفت: جهت پیشگیری از شیوع بیماری کرونا مبادی ورودی شهرستان تحت نظارت است و تا به امروز 407 خودرو با پلاک غیر بومی از ورودی های این شهر برگشت داده و از ورود آنها به شهرستان جلوگیری شد.

بازگرداندن 407 خودرو با پلاک غیربومی از ورودی های رفسنجان

مجید فصیحی هرندی عصر امروز هفتم فروردین ماه در نشست خبری اظهار کرد: مردم از سفر رفتن خودداری نمایند، کسانی که از سفر بر می گردند تحت ضوابط جدی و قرنطینه خانگی قرار می گیرند، از شهروندان می خواهیم در روز 13 فروردین ماه نیز در منازل بمانند و به هیچ وجه تصور ننمایند که در این روز باید از منزل خارج شوند.

وی با بیان اینکه از همه مردم شهرستان رفسنجان بسیار ممنونم که در این عرصه ما را کمک می نمایند، اعلام نمود: در اجرای مصوبات ستاد واکنش سریع مقابله با ویروس کرونا در شهرستان بسیار جدی هستیم.

فرماندار رفسنجان با اشاره به اینکه اصناف تعطیل هستند و بیش از 10 هزار صنف در این شهرستان فعالیت دارند، توضیح داد: فروشگاه های مواد غذایی هم مایحتاج ضروری مردم را با رعایت نکات بهداشتی به عرضه بگذارند و شهروندان نیز در هنگام خرید این نکات را رعایت نمایند تا امنیت خاطر بیشتری داشته باشند.

فصیحی هرندی ادامه داد: طی یک ماه اخیر بیش از 100 واحد صنفی در رفسنجان در راستای رعایت نکردن موارد بهداشتی و مسایل مبارزه با کرونا پلمپ شده اند.

فرماندار رفسنجان مطرح کرد: طرح ملی بیماریابی خانه به خانه توسط معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان در حال اجراست و بیش از 90 هزار خانوار به صورت تلفنی پایش سلامت شدند که از کادر درمان و بهداشت قدردانی می کنیم.

فصیحی هرندی به در دسترس بودن کالاهای اساسی مردم اشاره نمود و گفت: اداراتی که خدمات آنها ضروری و مورد احتیاج مردم است با کاهش دو سوم پرسنل خود، خدمات ارائه نمایند؛ بقیه ادارات به صورت اینترنتی و تلفنی خدمات دهند تا مراجعه مردم کاهش پیدا کند.

وی اضافه نمود: صاحبان پمپ بنزین های شهرستان از امروز متعهد شده اند تا اطلاع ثانوی همه فرایند سوخت گیری توسط کارکنان صندلی های سوخت انجام گردد و محیط پمپ بنزین ها به طور مستمر نظافت و ضدعفونی گردد و شهروندان هر گونه تخلفی در پمپ بنزین ها مشاهده کردند به فرمانداری اطلاع دهند تا برخورد جدی صورت گیرد.

فرماندار رفسنجان گفت: مغازه های لوازم آرایشی و بهداشتی باید اقلام بهداشتی، ماسک، دستمال، دستکش و ... توزیع نمایند، در غیر این صورت با آنها برخورد می گردد؛ مغازه دارانی که فک پلمپ نموده اند و یا به طور پنهانی مشتری می پذیرند با آنها برخورد قانونی صورت خواهد گرفت و در سابقه مغازه داران این تخلفات ثبت می گردد و تا به حال با برخی از فروشندگان متخلف برخورد شده است.

فصیحی هرندی اعلام نمود: تا امروز به همت استقرار ایستگاه های پایش در ورودی های رفسنجان از ورود 407 خودروی غیر بومی به رفسنجان جلوگیری شده است، ایستگاه پایش استان از سمت انار و ورودی بافق- نوق و دیگر ورودی ها پایش می گردد و از خودروهای غیر بومی به شهرستان جلوگیری می گردد.

وی ادامه داد: طبق مصوبه ستاد ملی مبارزه با کرونا، سفرهای جدید در کشور ممنوع است و افرادی که به مسافرت رفته اند باید برگردند و به هیچ شهر دیگری نمی توانند مسافرت نمایند و تنها مقصد آنها باید شهر محل سکونت خودشان باشد و افرادی که به مسافرت رفته اند، ورود آنها به رفسنجان با یک سری ضوابط و اعمال محدودیت صورت خواهد گرفت و امکان دارد برخی از این افراد تا دو هفته قرنطینه شوند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 30 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 30 اردیبهشت 1399 گردآورنده: ta8.ir شناسه مطلب: 883

به "بازگرداندن 407 خودرو با پلاک غیربومی از ورودی های رفسنجان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازگرداندن 407 خودرو با پلاک غیربومی از ورودی های رفسنجان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید