تنور اختلافات نان در البرز همچنان گرم است، کلاهی که با قوت غالب بی کیفیت به سر شهروندان می رود

به گزارش تا بینهایت، بنا به گزارش شهروند خبرنگاران، افزایش قیمت نان هم نتوانسته است آن طور که باید آرامش را به بازار این قوت غالب بازگرداند.

تنور اختلافات نان در البرز همچنان گرم است، کلاهی که با قوت غالب بی کیفیت به سر شهروندان می رود

به گزارش خبرنگار گروه استان های خبرنگاران از البرز، سال 1400 قیمت نان در البرز علی رغم سایر استان ها افزایش پیدا نکرد اما افزایش هزینه دستمزد نانواها، هزینه های حمل و نقل، هزینه انرژی و... برخی نانوایان این استان را برآن داشت تا قیمت نان را سرخود افزایش دهند.

این مسئله به لحاظ قانونی تخلف محسوب می شد بنابراین شکایت شهروندان از نانوایی ها تا حدی بالارفت که این گزارش ها در صدر آمار رسیدگی بازرسان اصناف و پرونده های تعزیرات حکومتی قرار گرفت.

بالاخره بعد از مدت ها قیمت نان در البرز افزایش پیدا کرد اما اختلافات حل نشده و گزارش شهروند خبرنگاران ما حاکی از ارائه نان بی کیفیت، افزایش قیمت و فروش اجباری نان کنجددار در برخی نانوایی ها است.

بهروز حصاری، رئیس اتاق اصناف مرکز البرز در این باره گفت: شهروندان تخلفات واحد های صنفی را از طریق تماس با 36117 به اصناف گزارش کنند و ما نیز بلافاصله ورود و همان روز نتیجه را به شهروندان اعلام می کنیم.

او افزود: براساس آخرین ابلاغیه ای که از سوی کارگروه آرد و نان برای ما ارسال شد افزایش قیمت نان براساس کارشناسی افزایش پیدا کرد.

حصاری گفت: تیم های متعددی را برای نظارت بر رعایت کیفیت و قیمت نان آماده کرده ایم که مشغول کار هستند.

او افزود: دادستان مرکز البرز مجازات های تعزیراتی را پیشگرانه تشخیص ندادند بنابراین دستوری صادر کردند که براساس آن آرد سهمیه ای هر واحد نانوایی متخلف قطع شود.

رئیس اتاق اصناف مرکز البرز با بیان این که دربرخورد با نانوایان متخلف هیچ تعارفی نداریم و به شدت برخورد می کنیم، گفت: آرد های نانوایان برحسب نوع نان فرق دارد؛ نانوایان دیگر هیچ بهانه ای برای افزایش خارج از عرف قیمت نان ندارند.

او افزود: نان آزادپز نداریم فقط آرد یارانه ای نوع یک و دو داریم که قیمت نوع یک، ششصد تومان و خرده ای و نوع دو، نهصد تومان است.

حصاری گفت: آرد سهیمه ای برای نانوایی نیست بلکه برای مردم منطقه است و نانوا فقط عامل عامل توزیع آن محسوب می شود.

د. خ

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 18 آبان 1400 بروزرسانی: 18 آبان 1400 گردآورنده: ta8.ir شناسه مطلب: 1844

به "تنور اختلافات نان در البرز همچنان گرم است، کلاهی که با قوت غالب بی کیفیت به سر شهروندان می رود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تنور اختلافات نان در البرز همچنان گرم است، کلاهی که با قوت غالب بی کیفیت به سر شهروندان می رود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید