تیم ملی دست از دفاع برداشته، نباید مقابل بحرین و عراق این گونه بازی کنیم

به گزارش تا بینهایت، کارشناس فوتبال ایران می گوید این تیم با حضور ویلموتس تغییر تاکتیک داده است.

تیم ملی دست از دفاع برداشته، نباید مقابل بحرین و عراق این گونه بازی کنیم

جواد منافی در گفت وگو با خبرنگاران، درباره پیروزی تیم ملی فوتبال ایران برابر هنگ کنگ اظهار کرد: بازی خوبی را از تیم ملی شاهد بودیم. الیته با توجه به اینکه بازی اول بود، هنوز تیم به هماهنگی کامل نرسیده و این موضوع در عملکرد بازیکنان در زمین مشهود بود. با وجود اینکه تیم ملی طی 8 سال حضور کی روش، خط دفاع مستحکمی داشت اما در این دیدار خط دفاع تیم ملی هماهنگی همیشگی را نداشت و گاهی بازیکنان اشتباهاتی را انجام دادند و هنگ کنگی ها هم نتوانستند از این فرصت ها به خوبی استفاده نمایند.

وی اضافه کرد: با آمدن ویلموتس سبک بازی تیم ملی تغییر نموده است. البته برای اینکه این مربی بتواند تمام تفکرات خود را در تیم ملی اجرایی کند، باید به او زمان بدهیم اما طی چند بازی اخیر کاملا مشهود بود که تیم ملی دست از بازی دفاعی برداشته و به بازی هجومی روی آورده است. در همین بازی برابر هنگ کنگ چندین و چند فرصت گلزنی به دست آمد که نشان از تغییر تاکتیک تیم ملی بود اما همانطور که گفتم باید اجازه بدهیم زمان بگذرد تا بازیکنان به هماهنگی بیشتری برسند و ویلموتس هم بتواند تاکتیک های خود را به طور کامل پیاده کند.

منافی همچنین درباره عملکرد بازیکنان خط حمله تیم ملی هم گفت: امروز سانترهای خوبی روی دروازه انجام شد و در مجموع کار هجومی تیم خوب بود. تیم هنگ کنگ که تیم درجه سوم آسیا محسوب می گردد، روی یکی دو صحنه خطر آفرین شد که این موضوع نشان از ضعف خط دفاع تیم ملی بود. در دیدارهای بعدی و بازی با تیم هایی همچون عراق و بحرین نباید اینگونه حمله کنیم و کار دفاعی کلا فراموش گردد.

وی در سرانجام در پاسخ به این سوال که آیا تیم ملی فوتبال ایران با راهنمایی ویلموتس پتانسیل صعود به جام جهانی را دارد یا خیر، گفت: تیم ملی شرایط خوبی دارد و الان یکی از تیم های برتر آسیا محسوب می گردد. بنابراین می تواند به عنوان نماینده آسیا، به جام جهانی صعود کند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 30 مهر 1398 بروزرسانی: 30 مهر 1398 گردآورنده: ta8.ir شناسه مطلب: 382

به "تیم ملی دست از دفاع برداشته، نباید مقابل بحرین و عراق این گونه بازی کنیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تیم ملی دست از دفاع برداشته، نباید مقابل بحرین و عراق این گونه بازی کنیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید