حمیده عباسعلی، حسن نیا و اباذری طلایی های روز دوم کاراته قهرمانی آسیا

به گزارش تا بینهایت، حمیده عباسعلی، مجید حسن نیا و صالح اباذری کاراته کاهای طلایی ایران در جریان مسابقات روز دوم کاراته قهرمانی اسیا 2018 اردن شدند.

حمیده عباسعلی، حسن نیا و اباذری طلایی های روز دوم کاراته قهرمانی آسیا

از وبلاگ نیک دل دیدن فرمایید و کلی مقاله و خبر جالب مطالعه نمایید.

به گزارش خبرنگاران، پانزدهمین دوره رقابت های کاراته قهرمانی آسیا در سال 2018 از صبح آدینه 22 تیرماه با حضور 312 کاراته کا از 29 کشور به میزبانی اردن شروع شده است و امروز (شنبه) با برگزاری ملاقاتهای رده بندی و فینال اوزان مختلف در دو بخش بانوان و آقایان پیگیری می گردد.

به این ترتیب در جریان مسابقات فینال که امروز پیگیری شد، مجید حسن نیا کاراته کا وزن 55- کیلوگرم تیم ملی ایران تواسنت با شکست 6 بر 2 صعود البشیر حریف عربستانی خود، نخستین مدال طلای نمایندگان ایران در رقابت های قهمرانی آسیا را کسب کند.

حسن نیا پیش از این ابتدا نماینده هنگ کنگ را 6 بر 1 شکست داد، در گام دوم پس از تساوی 5 بر 5 مقابل کاراته کایی از مالزی، با رای داوران در هانتی برنده شد. سومین ملاقات حسن نیا مقابل نماینده هند بود که پیروز شد این کاراته کا را با نتیجه 9 بر صفر از پیش رو بردارد و فینالیست گردد.

در وزن 84+ کیلوگرم مردان، صالح اباذری ابتدا نماینده تایلند را 3 بر 1 از پیش رو برداشت و سپس حریف قطری را 6 بر 3 مغلوب کرد. او در سومین مبارزه خود با حساب 5 بر 2 کاراته کایی از اندونزی را شکست داده و فینالیست شد. او در فینال کاگاوا ژاپنی را در پیش داشت که توانست با حساب 8 بر 0 او را شکست داده و به مدال طلای این وزن برسد.

در وزن 84- کیلوگرم مردان، مهدی خدابخشی که روز گذشته پس از رجحان 8 بر 0 مقابل نماینده عراق، در ملاقات با آراگا کاراته کا ژاپنی هانسوکو شده بود، در شانس مجدد ابتدا با نتیجه 8 بر 0 از سد لاکشیتا جایاکوتی از سریلانکا گذاشت تا به ملاقات رده بندی صعود کند. خدابخشی در ملاقات رده بندی نیز با رجحان 5 بر 2 مقابل ساتیامو روماریو از اندونزی به مدال برنز دست یافت.

در وزن 67- کیلوگرم امیررضا میرزایی نیز روز گذشته ابتدا نماینده ویتنام را 2 بر 0 برد و سپس حریف چینی را با همین نتیجه شکست داد. او در مبارزه سوم پیروز شد 3 بر 1 کاراته کای یمنی را شکست دهد. میرزایی در نیمه نهایی مقابل حریف اردنی پس از تساوی 3 بر 3 با قانون سنشو باخت تا برای کسب مدال برنز به مصاف حریف ازبکستان برود. میرزایی در ملاقات رده بندی به مصاف ایکبولجان اوزاکوف رفت و با شکست 5 بر 4 مقابل حریف ازبکستانی از رسیدن به مدال برنز بازماند.

اما وزن 75- کیلوگرم مردان، علی اصغر آسیابری ابتدا حریفی از هنگ کنگ را 6 بر 1 شکست داد و سپس 2 بر 1 نماینده چین را شکست داد. او در سومین ملاقات 8 بر 5 حریف عربستانی را مغلوب کرد. آسیابری در مبارزه فینال به مصاف وی چون سو از چین تایپه رفت که نتیجه را با حساب 6 بر 4 به بشار النجار اردنی واگذار نموده و به مدال نقره رسید.

در وزن به 68+ کیلوگرم بانوان، حمیده عباسعلی در گام نخست با رجحان 3 بر 0 مقابل نماینده اندونزی به دور دوم رسید، او در دومین ملاقات حریف هندی را 8 بر 0 مغلوب کرد. عباسعلی در گام سوم مقابل آیومی یوکوزا ژاپن پس از تساوی 0 بر 0 در هانتی برنده تاتامی شد و به فینال راه یافت. او در ملاقات پایانی مقابل سون وون ژو از چین تایپه نهاده شد که توانست با حساب 8 بر 0 حریف خود را شکست داده و به مدال طلا برسد.

اما در وزن 61- کیلوگرم بانوان، شیما آل سعدی که روز گذشته با شکست مقابل نماینده ویتنام به جدول شانس مجدد راه یافته بود ابتدا با نتیجه 5 بر 0 مقابل آرم سوکیا از تایلند به رجحان دست یافت تا به ملاقات رده بندی راه یابد. آل سعدی در ملاقات رده بندی نیز با نتیجه 8 بر 3 از سد بارنو میرزائوا از ازبکستان گذشت تا به مدال برنز دست پیدا کند.

همچنین در وزن 55- کیلوگرم بانوان نیز طراوت خاکسار در ملاقات رده بندی با شکست 2 بر 1 مقابل آروژان مختار از قزاقستان از دستیابی به مدال برنز بازماند. خاکسار روز گذشته پس از برد 2 بر 1 در اولین مبارزه مقابل حریف ویتنامی، در ادامه 4 بر 1 حریف کره ای را شکست داد اما با شکست 8 بر 4 در مبارزه سوم مقابل نماینده چین تایپه به ملاقات رده بندی راه یافت.

نماینده وزن 68- کیلوگرم کشورمان در بخش بانوان نیز در اولین ملاقات 6 بر 2 نماینده کشور میزبان را شکست داد، سپس 5 بر 2 بر حریف ازبکستانی غلبه کرد و در نیمه نهایی به تساوی یک بر یک مقابل کاراته کا ژاپنی رسید تا نماینده ژاپن در هانتی برنده مبارزه گردد و کاویانی به ملاقات رده بندی راه پیدا کند. کاویانی در ملاقات رده بندی با نتیجه 3 بر 2 مغلوب تانگ لینگ از چین شد تا او نیز از رسیدن به مدال برنز باز بماند.

همچنین کاتاروهای تیم بانوان که روز گذشته ابتدا تیم کاتای سریلانکا را 5 بر 0 شکست داد و در دومین ملاقات 4 بر 1 مقابل تیم مالزی باخت تا برای کسب مدال برنز با تیم هند ملاقات نمایند. تیم کاتای بانوان در ین ملاقات با ترکیب الناز تقی پور، نجمه قاضی زاده و شادی جعفری با رجحان 5 بر 0 مقابل به نشان برنز دست یافت.

همچنین تیم کاتای مردان کشورمان نیز با ترکیب ابوالفضل شهرجردی, علی زند و میلاد دلیخون در ملاقات رده بندی با نتیجه 5 بر 0 مغلوب کویت شد تا این تیم نیز دست خالی مسابقات قهرمانی آسیا را ترک کند. تیم کاتا کشورمان روز گذشته ابتدا با نتیجه 5 بر 0 تیم سریلانکا را شکست داد و در ادامه با همین نتیجه مغلوب تیم ژاپن شد تا برای کسب مدال برنز به مصاف تیم کویت برود.

اما در بخش کاتای انفرادی مردان، امیربهادر تدین در ملاقات رده بندی با نتیجه 3 بر 2 مغلوب گریس چنگ مان از هنگ کنگ شد تا از رسیدن به مدال برنز بازبماند. تدین روز گذشته ابتدا دلوس سانتوس از فیلیپین را 4 بر 1 شکست داد و سپس با نتایج مشابه 5 بر 0 مقابل آراکا بانرجی از هند و مو شیک از چین به رجحان رسید. او در چهارمین مبارزه خود 4 بر 1 نتیجه را به تایی وانگ چین تایپه ای واگذار کرد تا در جدول شانس مجدد برای کسب مدال برنز به مصاف کریس چنگ مان برود.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 6 بهمن 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: ta8.ir شناسه مطلب: 631

به "حمیده عباسعلی، حسن نیا و اباذری طلایی های روز دوم کاراته قهرمانی آسیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حمیده عباسعلی، حسن نیا و اباذری طلایی های روز دوم کاراته قهرمانی آسیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید