درخشش ماهواره های اینترنتی کاهش می یابد

به گزارش تا بینهایت، شرکت خصوصی اسپیس ایکس در یکی از تازه ترین اقدامات خود تصمیم به کاهش درخشش ماهواره های اینترنتی گرفته است.

درخشش ماهواره های اینترنتی کاهش می یابد

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی تا بینهایت به نقل از انگجت، شرکت خصوصی اسپیس ایکس در تازه ترین اقدامات خود تصمیم به کاهش درخشش ماهواره های اینترنتی گرفته است.

به تازگی این شرکت، سری جدیدی از ماهواره های پروژه استارلینک را به فضا ارسال کرده و به همین ترتیب بیش از 400 ماهواره اینترنتی در حال حاضر در فضا حضور دارند.

ماهواره های اینترنتی را می توان از زمین دید، به نظر می رسد نقطه های نوری که در آسمان حرکت می کنند، در واقع همان ماهواره هایی هستند که قرار است اینترنت را در دسترس قرار دهند.

به گفته ایلان ماسک، بنیانگذار شرکت اسپیس ایکس، این شرکت در تلاش است تا تابش خیره کننده ای را که این مکعب ها ایجاد می کنند، کاهش دهد.

اینترنت ماهواره ای بیشتر برای مواردی مورد استفاده قرار می گیرد که دسترسی به اینترنت زمینی و معمولی امکان پذیر نیست یا از کیفیت بسیار پایینی برخوردار است. این سرویس در مدار نزدیک به زمین قابل ارائه است.

بنیانگذار و مدیرعامل این شرکت می گوید سایه بان های آفتابی که از یک فوم تیره ساخته شده می توانند به ماهواره ها کمک کنند تا مشخصات کمتری داشته باشند. این خبر خوبی برای ستاره شناسان است که نگران هستند صورت فلکی در حال رشد استارلینک مانع رصد آنها شود و در کار نجوم اختلال ایجاد کند.

پرتاب بعدی استارلینک قرار است در ماه بعدی انجام شود.

انتهای پیام/

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 4 تیر 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: ta8.ir شناسه مطلب: 957

به "درخشش ماهواره های اینترنتی کاهش می یابد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درخشش ماهواره های اینترنتی کاهش می یابد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید