راههای ایمن ماندن در تابستان کرونایی

به گزارش تا بینهایت، افراد در قرنطینه کم کم خسته شده اند و بسیاری از آن ها به جریان زندگی روزمره بازگشته اند. اما تابستان در راه است و همه ما از تفریحاتی که در دل تابستان جا خوش کرده اند، خبر داریم. تفریحاتی مانند استخر رفتن و خوش گذرانی در کنار دوستان! چه باید کرد؟

راههای ایمن ماندن در تابستان کرونایی

از پروفایل اینستاگرام behrouz azand دیدن نمایید.

به گزارش خبرنگاران از ایرنا، چندین ماه از شیوع ویروس کرونا می گذرد. بیمارستان هایی که کم کم پر از مراجعان مبتلا به کرونا شد و سیستم های بیمارستانی که شبانه روز درگیر شدند. سوالات زیادی برای همه ما وجود داشت. ویروس چگونه گسترش پیدا می کند؟ چه چیزی موجب بیمار شدن افراد می شود؟

هنوز هم پاسخ به این سوالات در جریان است اما سرنخ های زیادی در این رابطه به وجود آمده است. افراد در قرنطینه کم کم خسته شده اند و بسکمک از آن ها به جریان زندگی روزمره بازگشته اند. اما تابستان در راه است و همه ما از تفریحاتی که در دل تابستان جا خوش کرده اند، خبر داریم. تفریحاتی مانند استخر رفتن و خوش گذرانی در کنار دوستان! چه باید کرد؟

تارا کرک سل، استاد و محقق ارتباط ریسک در مرکز بهداشت جان هاپکینز در این رابطه می گوید: برخی از مردم هنوز در وحشت هستند و برخی دیگر کاملا شرایط را برای خودشان شفاف کرده اند. ما به یک دید میانی نیاز داریم. درست همانطور که تارا کرک سل می گوید تابستان پیش رو بسیار پیچیده است. مردم باید همچنان در ملاءعام به دیگران احترام بگذارند و ماسک بگذارند. پس از اقدامات احتیاطی اولیه، آنوقت می توانیم در مورد فراغت و انواع کارها صحبت کنیم.

فضای باز و بسته؛ تعامل های پرخطر

در سطح جهان که نگاه می کنید، مستندات انتقال کرونا در فضای باز بسیار نادر است. آن هایی هم که استناد می شود، دو دوست با تعامل طولانی و نزدیک بوده اند. در بسکمک از کشورها با عطسه عابران یا پیاده روهای آلوده، کسی به کرونا آلوده نشده است. اما در مورد کلاس های ورزشی، خدمات مذهبی، جشن های تولد، مراسم تشییع جنازه، خانه سالمندان، همایش ها، رستوران ها، کافه ها و زندان ها اینطور نیست.

آن فعالیت ها در فضاهای بسته و تحت عنوان رویدادهای گسترده هستند که در آن یک فرد آلوده بدون علامت و یا با بیماری خفیف، می تواند گروه بزرگی از افراد را درگیر و مبتلا کند.

همچنین در جاهایی که کمبود تهویه اتفاق می افتد، تعامل را بسیار پرمخاطره می کند. اگر در شرایطی زندگی می کنید که مردم بدون محابا به کافه ها، دفتار، جشن ها و خدمات مذهبی می فرایند، حتی در حالتی که تعداد جمع خود را کم کرده اند، ساده ترین کاری که می توانید انجام دهید، خودداری از حضور در این مکان ها است.

تهویه مناسب، کم شدن زمان تعامل با افراد و کاهش تعداد افراد حاضر بدون شک خطر را کاهش می دهد و هرکدام از این عوامل بهتر از هیچ است اما ریسک همچنان در این شرایط نیز وجود دارد.

یوگا در پارک یا باشگاه؛ کنترل ریسک ها

انجام یوگا یا هر ورزشی با دوست شما شاید ریسک داشته باشد اما بسیار کم خطرتر از برگزاری کلاس یک ساعته در استودیوی بسته با عده ای از افراد غریبه است.

همین مسئله باعث می شود که به جای رفتن به یک رستوران یا کافه در تعطیلی آخر هفته، با یک زن و شوهر دوست خود در بالکن یا حیاط خانه خودتان چای و قهوه بنوشید.

یک مراسم عروسی کوتاه در فضای باز با تعداد انگشت شماری از میهمانان؟ توصیه نمی شود اما بدون شک بهتر از یک عروسی در تالار با صدنفر میهمان است.

همه این موارد بدون شک خطرناک تر از این است که در خانه بمانید و به فکر شغل خود باشید. اما برای همه اینطور نیست. درک چگونگی مقایسه می تواند به افراد کمک کند تا روی کنترل فاکتورهای خطر تمرکز کنند.

افراط و تفریط؛ بحران طولانی

بسکمک از آمریکایی ها معتقدند که ماندن در خانه در 24 ساعت شبانه روز راه حل اخلاقی قابل دفاعی است و در مقابل بسکمک از آن ها بدون ماسک و دستکش به فروشگاه ها می فرایند.

همینطور که توصیه های احتیاطی به سطح متوسطی کاهش یافته اند هم برای اینگونه افراد موفقیتی به نظر می آید اما باید در نظر داشته باشیم که تغییر قوانین به این معنا نیست که دانشمندان تا قبل از این به ما دروغ می گفته اند! بلکه قوانین تغییر کرده اند تا آنچه را که در باره یک بحران در حال تحول آموخته اند، برای مردم منعکس کنند.

به نظر می رسد که ما با یک بحران طولانی همه گیر روبرو هستیم و حتی دقیقا نمی دانیم چه چیزی برای سالم نگاهداشتن مردم مفید است. همچنین به نظر می رسد مردم نمی توانند برای همیشه در خانه های خود بمانند و زندگی در اواسط بحران کاری است که مدام باید با تمرکز روی ریسک ها همراه شود.

توصیه هایی برای تابستان پیش رو

ماسک صورت، ضدآفتاب و مصرف ویتامین D: قبل از بیرون رفتن از خانه، ماسک بزنید.

سعی کنید در ساعت هایی به پارک بروید که اوج تردد نباشد و با افراد کم تری روبرو شوید. شما باید فاصله گذاری اجتماعی را تمرین کنید.

برای دوچرخه سواری در طبیعت و در راستا جاده ها نیازی به زدن ماسک ندارید اما در مکان های پرتردد باید از ماسک استفاده کنید.

ورزش در فضای باز: وقتی صحبت از ورزش است فاصله گذاری بسیار مهم است، حتی در فضاهای باز. اگر در پارک می دوید، از افراد اطراف خود فاصله بگیرید تا ذرات معلق تنفسی آن ها برای شما مسئله ای ایجاد نکند.

برای کاهش استرس و رفع فشار، پیشنهاد می کنیم که پیاده روی کنید. اگر در فضای دور از مردم پیاده روی می کنید نیازی به زدن ماسک ندارید اما در پارک ها و مکان هایی که فاصله کمی با دیگران دارید، حتما ماسک بزنید.

در حال حاضر مدرکی مبنی بر پخش شدن کروناویروس از آب به شخص دیگر وحود ندارد. کلرهای آب ویروس را غیرفعال می کند.

آیا می توانیم فرزندان خود را به زمین های بازی ببریم؟ ضدعفونی کردن و حفظ فاصله اجتماعی و تمیز نگاه داشتن تجهیزات کار سختی است. بچه ها یا بزرگسالان سطوح را لمس می کنند و سپس به چشم، بینی و دهان خود دست می زنند و ممکن است در معرض کووید 19 قرار گیرند.

دست خود را به طور مداوم بشویید، ماسک بزنید و فاصله اجتماعی را رعایت کنید.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 13 مرداد 1399 بروزرسانی: 20 دی 1400 گردآورنده: ta8.ir شناسه مطلب: 1031

به "راههای ایمن ماندن در تابستان کرونایی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راههای ایمن ماندن در تابستان کرونایی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید