ریزش متقاضیان اخذ وام ازدواج، عدم شناخت، عامل70 درصد طلاق ها

به گزارش تا بینهایت، معاون امور جوانان وزارت ورزش و جوانان گفت: حدود 70 درصد از طلاق ها به دنبال عدم شناخت زوجین و در 5 سال اول زندگی مشترک اتفاق می افتد.

ریزش متقاضیان اخذ وام ازدواج، عدم شناخت، عامل70 درصد طلاق ها

به گزارش تا بینهایت، محمد مهدی تندگویان با بیان اینکه پیوند حضرت علی (ع) و فاطمه زهرا (س) باید به عنوان الگوی ازدواج آسان و حذف تجملات، سرلوحه جوانان قرار بگیرد، اضافه نمود: قصد داریم تا همین فرهنگ را بین جوانان ترویج دهیم تا جوانان بدون تجملات و با سبک زندگی ساده تشکیل خانواده دهند.

وی با اشاره به اقدامات دولت در حوزه تسهیل ازدواج جوانان نیز اظهار کرد: دولت با وجود مسائل مالی، موانع پیش آمده به دنبال خروج آمریکا از برجام و ایجاد جنگ مالی، به تمام تعهدات خود در حوزه ازدواج عمل نموده است.

به گفته تندگویان سال گذشته تمام متقاضیان دریافت وام 15 میلیونی ازدواج پیروز به دریافت این وام شدند و دولت معادل 15 هزار میلیارد تومان بودجه صرف این حوزه کرد.

ریزش متقاضیان اخذ وام ازدواج

معاون امور جوانان وزارت ورزش و جوانان با بیان اینکه سال جاری با وجود افزایش مبلغ تسهیلات ازدواج شاهد ریزش متقاضیان این وام بودیم، توضیح داد: به دنبال افزایش مبلغ این وام، مبلغ اقساط ماهیانه آن نیز اضافه نموده شد که به گفته بعضی از جوانان، آنها در پرداخت اقساط دچار مشکل شده اند.

تندگویان اضافه نمود: این مسئله نشان می دهد که افزایش مبلغ وام، دیگر به حل مشکل ازدواج در کشور یاری نمی نماید، چرا که عمده مشکل جوانان اشتغال است. ایجاد اشتغال ایمن، به جوانان فارغ التحصیل و متخصص یاری می نماید تا هر چه راحت تر وارد حوزه ازدواج شوند. در عین حال فراهم کردن مسکن ارزان نیز سالهاست در کشور مطرح شده اما به سرانجامی نرسیده است.

وی با اشاره به نقش مشاوره های قبل، حین و بعد از ازدواج در شکل گیری یک زندگی سالم نیز شرح داد: درخواست ما از دولت این است که آموزش های پیش از ازدواج را به شکل سراسری در کشور اجباری کند به طوری که جوانان قبل از آنکه دوره کوتاهی را بگذرانند، اجازه ازدواج پیدا ننمایند.

معاون امور جوانان وزارت ورزش و جوانان با تاکید بر اینکه مشاوره های قبل ازدواج یاری می نماید تا جوانان در امر ازدواج از ظرفیت خانواده ها نیز استفاده نمایند اظهار کرد: الان در امر ازدواج بحث حضور خانواده ها کمرنگ شده است و مشاوره ها یاری می نمایند تا خانواده ها به شکل مادی و معنوی به جوانان یاری نمایند. در حال حاضر با فعالیت بیش از 400 مرکز مشاوره پوشش سراسری در کشور ایجاد شده است و باید کم کم به سمت ایجاد مراکز در شهرستان ها حرکت کنیم.

تندگویان با بیان اینکه یکی از درخواست های مراجعه نمایندگان پوشش بیمه ای خدمات مشاوره ای است گفت: در کوشش هستیم تا مجمع خیرین ازدواج را در کشور ایجاد کنیم به طوری که با ساماندهی قوانین در این حوزه این افراد بتوانند از تسهیلات دولتی و قانونی برای اقدامات خود استفاده نمایند.

وی با تاکید بر اهمیت فرهنگ سازی در موضوع ازدواج نیز توضیح داد: استفاده از ظرفیت صدا و سیما و بهره مندی از برنامه های پویا با حضور خود جوانان می تواند به مطالبات آنها پاسخ دهد. در حال حاضر حدود 70 درصد از طلاق ها به دنبال عدم شناخت زوجین است چرا که در 5 سال اول زندگی اتفاق می افتند. همچنین حدود 30 تا 40 درصد از طلاق ها کمتر از یک سال از آغاز زندگی مشترک به وقوع می پیوندد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 17 مرداد 1398 بروزرسانی: 5 اردیبهشت 1399 گردآورنده: ta8.ir شناسه مطلب: 234

به "ریزش متقاضیان اخذ وام ازدواج، عدم شناخت، عامل70 درصد طلاق ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ریزش متقاضیان اخذ وام ازدواج، عدم شناخت، عامل70 درصد طلاق ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید