سیستم رمزگذاری زوم فعال می شود

به گزارش تا بینهایت، زوم به کمک مهندسان کی بیس که به این شرکت می پیوندند، یک سیستم رمزگذاری سرتاسری روی نرم افزار ویدیویی خود ایجاد خواهد کرد تا به تعهد خود جهت بهبود امنیت شرکت جامه عمل بپوشاند.

سیستم رمزگذاری زوم فعال می شود

به گفته زوم، تلاش بر آن است که تمام کاربران نسخه پولی این نرم افزار به سیستم رمزگذاری سرتاسری مجهز شوند

زوم بالاخره سیستم رمزگذاری سرتاسری را به نرم افزار خود اضافه خواهد کرد تا دیگر نتوان پیام ها را در جهت رسیدن به مقصد سرقت کرد. این شرکت پیش از این اعلام کرده بود که سیستم ارسال پیامش به این فناوری مجهز است، اما تحقیقات بعدی مشخص کرد که این سیستم ضعیف تر از حد توقع عمل می کند.

حالا این شرکت متعهد شده است که با خرید سرویس امنیتی پیام رسانی و اشتراک گذاری فایل، امنیت سیستم خود را بالا ببرد. این نرم افزار کنفرانس ویدیویی، اخیرا شرکت کی بیس را که یک سیستم رمزگذاری برای سرویس های پیام رسانی است، خریداری کرده است. قیمت معامله اعلام نشده است.

زوم به کمک مهندسان کی بیس که به این شرکت می پیوندند، یک سیستم رمزگذاری سرتاسری روی نرم افزار ویدیویی خود ایجاد خواهد کرد تا به تعهد خود جهت بهبود امنیت شرکت جامه عمل بپوشاند.

زوم که قبلا در تارنمای خود اعلام کرده بود نرم افزارش از سیستم رمزگذاری سرتاسری بهره می برد، بار ها مورد انتقاد قرار گرفت، چرا که معلوم شد آن ادعا واقعیت نداشته است.

اوایل ماه آوریل این شرکت گفت که تمام فعالیت های تولید نرم افزار خود را متوقف می کند تا فقط به افزایش امکانات امنیتی زوم بپردازد. این تصمیم پس از آن گرفته شد که روی آوری میلیون ها کاربر به این نرم افزار در طول قرنطینه های کرونایی، نگرانی هایی را از بابت امنیت آن بیان کرد.

پس از آن بود که این شرکت یک طرح 90 روزه را جهت بهبود تنظیمات امنیتی زوم راه اندازی کرد.

اریک یان، رئیس اجرایی زوم، ضمن تآکید بر ایجاد سیستم رمزگذاری سرتاسری، گفت: هم اکنون نرم افزار های پیام رسانی با امکان رمزگذاری سرتاسری وجود دارند. همچنین پیام رسان هایی وجود دارند که به سهولت می توانند لایه های امنیتی روی سیستم ایجاد کنند؛ و برخی سرویس های پیام رسانی وجود دارند که در سطح وسیع فعالیت می کنند. اما ما معتقدیم هیچ یک از سیستم های موجود تمام این امکانات را یک جا ندارد.

این همان چیزی است که زوم می خواهد بسازد، یعنی امنیت، سهولت و وسعت همگی در یک جا.

اولین قدم، تشکیل یک گروه از افراد مناسب و متخصص است که با آمدن کی بیس به زوم و انتقال دانش و تجربه آن ها در سیستم های رمزگذاری انجام خواهد شد؛ و من مفتخرم که مکس (از بنیانگذاران کی بیس) و تیمش را در اینجا به خدمت بگیرم.

تشکیل یک گروه منسجم از مهندسان امنیتی شبیه این، به وضوح برنامه 90 روزه ما را که در جهت بهبود امنیت طراحی شده است، سرعت می بخشد.

به گفته زوم، تلاش بر آن است که تمام کاربران نسخه پولی این نرم افزار به سیستم رمزگذاری سرتاسری مجهز شوند.

زوم می گوید معتقدیم امنیتی که ما ارائه خواهم داد، بهتر یا در حد سایر سیستم های پیام رسانی موجود و مجهز به رمزگذاری سرتاسری است، منتها با کیفیت ویدیویی و وسعتی که زوم را منتخب کاربران بیش از 300 میلیون جلسه ویدیویی در روز کرده است، که برخی از آن ها در بزرگترین شرکت هایی با سازمان اداری جهانی، تشکیل می شوند.

تیم مک کی، کارشناس صنعتی و تحلیل گر ارشد امنیتی در مرکز تحقیقات امنیتی سایبر سیناپسیس، این اقدام زوم را قدمی مثبت می داند.

به خدمت دریافت تیم کی بیس به زوم امکان می دهد تا زیربنای سیستمی را در نرم افزار خود به کار گیرد که به رمزگذاری سرتاسری معروف است.

ظاهر امر از یک سیستم رمزگذاری سرتاسری صحیح خبر می دهد، اما می دانیم که سختی کار در ریزه کاری هاست؛ بنابراین باید در عمل دید کار چگونه از آب در می آید.

از دید کاربران عادی، افزودن رمزگذاری سرتاسری به نرم افزار به معنی بالاتر رفتن امنیت در جلسات مجازی است.

با توجه به خبر هایی که از نفوذ به جلسات ویدیو کنفرانس در روز های اخیر شنیده ایم، ایجاد سیستم رمزگذاری سرتاسری یک آسودگی خاطر را به شما می دهد تا دیگر شاهد سرقت پیام ها در میانه راه نباشیم یا حداقل امکان نفوذ به جلسات را حتی الامکان کاهش دهیم.

منبع: ایندیپندنت

منبع: فرادید
انتشار: 17 تیر 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: ta8.ir شناسه مطلب: 983

به "سیستم رمزگذاری زوم فعال می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سیستم رمزگذاری زوم فعال می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید