شگفت انگیزترین خانه های نامرئی دنیا

به گزارش تا بینهایت، در این جا با چند نمونه از این خانه های آینه ای دنیا شگفت انگیز آشنا می شوید که در ترکیب با چشم انداز های جنگل یا بیابان به نوعی خانه های نامرئی شده اند.

شگفت انگیزترین خانه های نامرئی دنیا

فرادید نوشت؛ از آجر و گل و آهک گرفته تا فولاد و شیشه، راه های بی شماری برای ساخت خانه وجود دارد. اما برخی از معماران دوست دارند که استفاده از نماهایی خاص تر را هم امتحان نمایند. خانه های شگفت انگیز آینه ای با برترین طراحی معاصر و ترکیب شدن با محیط پیرامون شان، به شکل خیره نماینده ای متفاوت و منحصر به فرد هستند.

در این جا با چند نمونه از این خانه های آینه ای حیرت انگیز آشنا می شوید که در ترکیب با منظره های جنگل یا بیابان به نوعی نامرئی شده اند.

1. کلبه شیشه ای، سانتا باربارا، آمریکا

این ترکیب مدرن شیشه و چوب، منعکس نماینده محیط طبیعی پیرامون کلبه در جنگل های سرخ چوب سانتا باربارا است. این کلبه مجاور یک نهر است و درختان غول پیکر چنار و بلوط بومی، سایه بان آن هستند.

این خانه در ایربی ان بی (بازارگاه مجازی اجاره مکان های اقامتی) ثبت شده و پنج نفر می توانند در این کلبه اقامت نمایند و از خوردن تخم مرغ های تازه محلی و آشپزی در آشپزخانه فضای باز این کلبه لذت ببرند و علاوه بر این، لذت شان را با پیانویی که در فضای بیرونی است، کامل نمایند.

حمام، استخر، وان گرم و تخت خواب ننومانند از دیگر امکانات این کلبه است. این کلبه فاصله کمی با مراکز خرید و رستوران ها دارد و تا قسمت مرکزی سانتا باربارا به میزان 10 دقیقه رانندگی فاصله دارد.

2. کلبه آینه ای آرکانا، تورنتو، کانادا

این کلبه زیبا در پناه جنگل های اونتاریوی کانادا است. این کلبه با طراحی دفتر معماری لِکی (Leckie) و آژانس طراحی آرولیدن (Aruliden) یکی از مجموعه ساختارهای آینه ای است.

مکان دقیق این خانه تا زمانی که برای رزرو کردن آن اقدام نکنید فاش نمی گردد. این کلبه های فلزی با چارچوب های چوبی و ورقه هایی از فولاد ضدزنگ صیقلی با منظره اطراف یکی شده اند و بازتابی از زیبایی جنگل پیرامون خود هستند. این ساختمان های 275 فوت مربعی دارای امکانات اساسی لازم در تمام فصول هستند، مانند برق و آب لوله کشی و آشپزخانه و حمام. این مکان تسهیلاتی از قبیل سونا هم دارد. علاوه بر این، می توانید از پیاده روی در یک مسیر جنگلی 15 کیلومتری در اطراف کلبه ها لذت ببرید.

3. خانه نامرئی، لیوبلیانا، اسلوونی

خانه نامرئی یک خانه پیش ساخته است که استودیوی اتریشی Delugan Meissl Associated Architects به عنوان یک راهکار ارزان برای قیمت های رو به رشد خانه آن را ساخته است. سطوح آینه ای این خانه به آن اجازه می دهد به یکی از چشم میزانای روستایی مجذوب کننده اسلوونی تبدیل گردد. این خانه ارزان یک فضای انعطاف پذیر و به لحاظ زیست محیطی پایدار دارد. ساختارهای پیش ساختۀ آن تا حد زیادی از چوب ساخته شدند تا در آینده بتوان آن ها را از هم باز و بازیافت کرد.

این خانه نوآورانه با ابعاد 47 فوت در 11 فوت برای جابجایی با کامیون از کارخانه به محل نصب، سایز مناسبی دارد. چیدمان درون خانه، به سه واحد تقسیم شده که می توان آن ها را در قالب های متعدد مرتب کرد، در نتیجه صاحب خانه می تواند قالبی را انتخاب کند که با سبک زندگیش سازگار باشد و از فضای موجود حداکثر استفاده را ببرد.

4. خانه جنگلی آینه ای-شیشه ای، مینه سوتا، ایالات متحده آمریکا

در جنگلی درست خارج از مینیاپولیس، این خلوتگاه جنگلی شیشه ای-آینه ای ساخته ALTUS Architecture + Design را خواهید دید. منظره ها سرسبز اطراف شامل جنگل ها، تالاب ها و یک دریاچه خیره نماینده، انتخاب های طراحی این پروژه را به یک اثر نهایی خیره نماینده تبدیل کردند.

منطقه مرکزی خانه یک ناحیه نشیمن، اتاق غذاخوری و آشپزخانه با پلان باز بزرگ دارد. اینجا اثاثیه شیک و مدرن و پنجره های کف تا سقف، تمرکز را به منظره بیرونی معطوف می نمایند. پرداخت های گردویی و تیرهای چوبی هم ارتباط این سازه را با طبیعت تقویت نموده و بافت مجذوب کنندهی به آن داده اند.

5. باغ سبز، گلاسترشایر، بریتانیا

باغ سبز؛ یک خانه بدون کربن در جنوب گلاسترشایر است که 8776 فوت مربع باغ های محوطه سازی شده اش را با نمای آینه ای منعکس می نماید. این خانه که طراحی پل آرچر برای مادرش است، یک ساختمان مدرن است که به لطف پنل های بزرگ آلومینیوم صیقلی در کمربند سبز اطرف استتار شده است.

هر پنل به خوبی عایق بندی شده و به یک سیستم موتوری متصل است که به ساختمان اجازه می دهد به سرعت به یک جعبه مهر و موم شده حرارتی تبدیل گردد تا فصول سردتر را تحمل کند. این خانه با تکنولوژی بالا شامل دو طبقه است که یکی از آن ها تا حدی در زمین های شیبدار سایت فرو رفته است.

طبقه همکف شامل اتاق خواب اصلی، اتاق نشیمن، اتاق غذاخوری و آشپزخانه است. بعلاوه به تراس های مختلفی دسترسی دارد که در ارتفاعات جنوب غربی و شمال شرقی سازه ساخته شده اند و به صاحب خانه اجازه می دهند از نور خورشید در تمام ساعات روز لذت ببرد. سه اتاق خواب دیگر در سطح پایین تر هم هست و در حالی که این طبقه تا حدی زیرزمینی است، پنجره هایی که در سطح تعبیه شده اند به نور طبیعی اجازه ورود به اتاق ها را می دهند.

6. مکعب آینه ای، هارادز، سوئد

مکعب آینه ای با درختان کاج باستانی احاطه شده که در یک سایبان جنگلی نزدیک روستای سوئدی هارادز آویزان است. این خانه کوچک که فقط 60 کیلومتر با دایره قطب شمال فاصله دارد، از آلومینیوم ساخته شده و با شیشه انعکاسی پوشانده شده است و راه دسترسی آن، یک پل طنابی است.

مکعب آینه ای برای یکی شدن با درختان طراحی شده و به همین علت با جلوه ای مسحورنماینده در محیط جنگلی پیرامون خود استتار شده است. این خانه به رغم احاطه شدن به وسیله درختان، تنها به یک درخت متصل است که تنه آن به ویژگی کلیدی طراحی داخلی خانه تبدیل شده است.

فضای داخلی که میزان مناسبی برای تعطیلات رمانتیک یک زوج دارد، از تخته سه لا ساخته شده و پنجره ها امکان دید 360 درجه از جنگل های اطراف را دارند. از نظر امکانات، یک تخت دونفره، توالت، سالن استراحت و حتی یک تراس روی پشت بام دارد.

این خانه دنج فقط حدود چهار متر عرض و چهار متر ارتفاع دارد. نمای بیرونی کلبه نیز انعکاس بسیار زیبایی در طول شبانه روز دارد، به ویژه در نور آبی-صورتی غروب!

7. خانه های آینه ای، بولزانو، ایتالیا

این خانه های آینه ای ساخته معمار ایتالیایی پیتر پیچلر هستند. خانه های انعکاسی که در مزرعه ای درست خارج از شهر بولزانو ایتالیا واقع شده اند، به هم متصل شده و به عنوان مهمان خانه اجاره داده می شوند.

ضلع غربی ساختمان با آینه هایی پوشانده شده که منظره ها کوهستانی زیبای محل را منعکس می نمایند. اما علت دیگری هم برای این انتخاب هوشمندانه وجود دارد. مشتریان در همان زمین در یک خانه روستایی دهه 1960 زندگی می نمایند. نمای آینه ای خانه به این معناست که با منظره ها پیرامون ترکیب می گردد و به مراتب در منظره و ساختمان های روستایی اطراف مداخله کمتری دارد.

فضای اصلی نشیمن و ناهارخوری دارای لعاب هایی روی دو دیوار است که درهای کشویی آن رو به یک تراس کوچک باز می شوند. اتاق خواب و حمام، پشت قسمت نشیمن قرار گرفته اند و به وسیله نورگیرها روشن می شوند.

ارتفاع این دو خانه کمی فرق دارد که ویژگی معماری منحصر به فردی به هر کدام بخشیده است. جز این، فضاهای زندگی آن ها مشابه است. هر دو در سمت شرقی، پنجره های کف تا سقف دارند که به مهمانان اجازه می دهد از منظره ها پیرامون لذت ببرند.

8. کلبه واندراین، رولینگن، نروژ

این کابین شیشه ای نیمه آینه ای که در منطقه حفاظت شده طبیعی Nordre Øyeren واقع شده فقط 25 دقیقه با ماشین از مرکز مرکز نروژ، اسلو، فاصله دارد. این اقامتگاه دو خوابه که واندراین (WonderINN) نام دارد متعلق به دو میزبان است که خانه چوبی-شیشه ای خودشان را در Airbnb ثبت نموده اند.

در نزدیکی این خانه، دو رودخانه طولانی نروژ به هم می رسند. Nordre Øyeren بیش از هر جای دیگری خواستگاه گونه های ماهی و پرندگان است. نه تنها گوزن های کوچک و سنجاب ها اطراف این خانه آینه کاری شده پرسه می زنند بلکه این منطقه به داشتن بیش از 270 گونه مختلف پرنده به خود می بالد. واندراین صرفنظر از این زیبایی ها، از تجملات زندگی مدرن هم برخوردار است: حمام اختصاصی، یخچال کوچک و دستگاه اسپرسوساز دستی برای شب های طولانی بیدار ماندن و تماشای حیات وحش!

9. خانه نامرئی جاشوا تری، کالیفرنیا، ایالات متحده آمریکا

این خانه آینه پوش در قلب پارک ملی Joshua Tree در کالیفرنیای آمریکا واقع شده است. این خانه منحصربه فرد که به گونه ای شبیه یک آسمان خراش افقی است، به طرزی جادویی با پس زمینه بیابانی خود یکی شده است.

این ساختمان که به وسیله توماس اوسینسک معمار و کریس هانلی تهیه نماینده هالیوود طراحی شده است، دارای یک قاب فولادی بلند و باریک است که با شیشه های آینه مانند پوشیده شده است. این شیشه خاص ردپای کربن خانه را به صفر نزدیک نموده و آن را دوستدار محیط زیست و بعلاوه زیبا نموده است. این ملک با پایه های بتنی به شکل ماهرانه ای از سطح زمین بلند شده است.

این خانه 5470 فوت مربع فضای داخلی دارد که از یک اتاق نشیمن پیوسته با آشپزخانه، سالن، ناهارخوری و یک استخر شنا به طول 100 فوت تشکیل شده که بیشتر نمایانگر بیابان بیرون است.

با سه اتاق خواب و چهار حمام، این خانه فضای کافی برای هشت نفر دارد. یک سیستم آب گرم خورشیدی خانه را گرم می نماید، از جمله استخر 47000 گالنی! افزون بر این، از اتاق خواب اصلی، هر ساکن خوش شانسی می تواند از منظره کوه و تماشای حیات وحش، از جمله شیرهای بومی، عقاب ها و گرگ صحرایی آمریکای شمالی لذت ببرد.

منبع: عصر ایران
انتشار: 20 خرداد 1402 بروزرسانی: 20 خرداد 1402 گردآورنده: ta8.ir شناسه مطلب: 2244

به "شگفت انگیزترین خانه های نامرئی دنیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شگفت انگیزترین خانه های نامرئی دنیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید