عکس ، آسمان خراش بادی؛ ایده خنده داری که در حال تبدیل شدن به واقعیت است

به گزارش تا بینهایت، گجت نیوز نوشت: برج های ساخته شده از فولاد و بتن را فراموش کنید؛ این آسمان خراش ها مانند قایق های بادی هستند و می توانند آینده صنعت ساخت و ساز را شکل دهند.

عکس ، آسمان خراش بادی؛ ایده خنده داری که در حال تبدیل شدن به واقعیت است

اخیرا شرکت معماری Zumo تصاویری را از آسمان خراش های بادی در حساب اینستاگرام خود منتشر و این گونه آن ها را توصیف کرد: برج هایی را تصور کنید که مانند بالن های غول آسا، عمق آسمان را شکافته اند و چهره شهرها را دگرگون نموده اند؛ از نیویورک و لندن تا دبی و توکیو. وقتی جادوی معماری و نوآوری با هم تلفیق شوند، معجزه رخ می دهد.

البته این هنوز یک طرح معماری کانسپت است و تصاویر انتشار یافته هم با نرم افزار Midjourney خلق شده اند؛ اما Zumo نسبت به آینده چنین طرحی خوش بین است و این سازه های بادی را پایدار و بادوام می داند. این شرکت هنوز جزئیات چندانی ارائه نداده؛ اما ظاهرا اساس این نوع معماری، استفاده از مواد سبک وزن و انعطاف پذیر است.

چنین سازه هایی می توانند اندازه انتشار کربن در حین ساخت و ساز را به طور معنی داری کاهش دهند. حتی در صورت احتیاج به تخریب ساختمان، شاید بتوان از مواد به کار رفته، در جایی دیگر برای احداث سازه ای دیگر هم استفاده کرد.

منبع الهام آسمان خراش های بادی

احتمالا شرکت Zumo برای طرح جسورانه و نوآورانه خود، از برج شانگهای الهام گرفته که مایه مباهات معماری نوین است. این سازه، دومین ساختمان بلند جهانست و در سال 2015 تکمیل شد. علاوه بر دریافت بالاترین استاندارد انرژی (LEED Platinum)، برج شانگهای از مهندسی و فناوری های پیشرفته ای برخوردار است که اثرات مخرب زیست محیطی آن را کاهش می دهند.

طراحی و شکل منحصربه فرد برج، نه تنها آن را در برابر باد مقاوم ساخته؛ بلکه در روند ساخت، موجب صرفه جویی 20 هزار متری آرماتور فولادی شده است.

این سازه، اتکای زیادی به انرژی های تجدیدپذیر دارد و همین امر، اندازه مصرف و انتشار کربن آن را به نحو چشمگیری کاهش می دهد؛ آن هم در منطقه ای که جمعیت زیاد و مصرف بالای انرژی، دهه هاست که به حد بحرانی رسیده است.

با وجود این، آسمان خراش های بادی هنوز یک رویا؛ اما نویدهنده انرژی سبز و بسیار امیدبخش هستند. به نظر شما آیا چنین سازه هایی می توانند به واقعیت تبدیل شوند و معماری جهان را متحول نمایند؟

227227

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 23 خرداد 1402 بروزرسانی: 23 خرداد 1402 گردآورنده: ta8.ir شناسه مطلب: 2245

به "عکس ، آسمان خراش بادی؛ ایده خنده داری که در حال تبدیل شدن به واقعیت است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عکس ، آسمان خراش بادی؛ ایده خنده داری که در حال تبدیل شدن به واقعیت است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید