مدل میز ناهارخوری دایره شکل با طرح های بسیار جدید و شیک

به گزارش تا بینهایت، میز ناهارخوری، عنصر اصلی و مرکزی در اتاق غذاخوری یا هال پذیرایی است، مکانی که ما در آنجا همراه مهمانانمان با شادی به میل کردن غذاهای لذیذ می پردازیم در این مطلب به معرفی مدل میز ناهارخوری دایره شکل و گرد می پردازیم که در نوع خود از بهترین ها هستند. امروزه با توجه به کوچک تر شدن فضای خانه های آپارتمانی و پایین آمدن قدرت خرید افراد معمولا در واحد های آپارتمانی هنگام چینش دکوراسیون، اتاقی تعیین و جدا برای محل غذاخوری در نظر گرفته نمی گردد و بیشتر خانواده ها سعی می نمایند این فضای محدود را به کارهای مهم تر مثلا تخصیص دادن اتاق به بچه ها یا در نظر دریافت مکانی برای استراحت مهمانان تبدیل نمایند. در نتیجه اتاق غذاخوری به حالت یکپارچه با اتاق پذیرایی در می آید که صرفا با قرار دادن میزی مکان آنرا تعیین می نمایند. در چنین شرایطی که فضا از الویت اول برخوردار است استفاده از مدل میزهای دایروی و گرد اهمیت زیادی پیدا می نماید زیرا اینگونه میزها فزونی ها و مزایای زیادی را برای افرادی که در خانه های کوچک زندگی می نمایند بهمراه دارد.

مدل میز ناهارخوری دایره شکل با طرح های بسیار جدید و شیک

همچنین نوع طراحی و گرد بودن این میزها، حالت صمیمانه تری بین اعضای خانواده ایجاد می نماید. این حس را به راحتی می توان با نشستن دور یک میزغذاخوری مستطیل یا مربع و یک میز ناهارخوری دایره شکل مقایسه کرد. طراحی گرد میزها می تواند فضا را به شدت احساسی و گرمتر کند دقیقاً مانند زمانی که در پیک نیک ها، مدارس، دانشگاه و سایر مراکز جمعی، وقتی می خواهند فضا را خودمانی تر نشان دهند یا بصورت گرد دور هم روی زمین می نشینند و یا میزها را دایره وار کنار هم قرار می دهند؛ این حسی درونی و زیباست.

طرح ها و مدل های فراوان میز ناهارخوری دایره شکل نیز آنچنان زیاد هست که برای هر خانه ای با هر متراژی و با هر خانواده با هر تعداد نفراتی مناسب باشد. به راحتی می توان از انواع 2 تا 6 و 8 نفره و حتی بیشتر را پیدا کرد و یا در صورت لزوم سفارش داد.

رنگ میز ناهارخوری دایـره شکل نیز بسیار متنوع است. می توان با توجه به رنگ منزل و هال-پذیرایی و یا اتاق غذاخوری، خوشرنگترین میز را برای این مکان ها پیدا کرد. مثلا اگر دیوارها به رنگ قهوه ای هستند می توان به راحتی میزی زیبا به شکل گرد و با رنگی قهوه ای و یا رنگ روشن خریداری کرد، میزی که جایگاه هایی هم طرح و رنگ با خود دارد. و یا می توان رنگ میز ناهارخوری دایره شکل را با کفپوش و پارکت و دیگر عناصر منزل که هماهنگی معناداری با این میز و جایگاه ها داشته باشند سِت کرد.

میزهای دایروی و گرد یکی دیگر از انواع مختلف میز ناهارخوری (از قبیل مستطیلی، مربعی و بیضوی) هستند که امروزه هواداران بسیاری پیدا نموده اند. این نوع میزها برای افرادی که علاقمند محیط غذاخوری محبت آمیز، صمیمی و گرم هستند بهترین و مناسب ترین گزینه است. همانطور که می دانید گفت و گو و بحث کردن دور یک میز گرد هم ساده تر از انواع دیگر است و هم لذت بیشتری نسبت آنها دارد زیرا همه افرادی که برای میل کردن غذا به دور یک میز گرد نشسته اند می توانند یکدیگر را به راحتی ببینند و در نزدیکی یکدیگر قرار بگیرند. معمولا میزهای گرد کوچک با قطر 60 سانتی متر برای صبحانه و صرف غذای دو نفره مناسب تر هستند که برای فضاهای کوچک و تنگ نیز ایده آل می باشند. میز های گرد با قطر بیشتر در حدود 120 سانتی متر هم برای اتاق غذاخوری معمولی و خودمانی 4 یا 6 نفره مناسب هستند.

همانطور که در مطالب پیشین گفتیم میزهای گرد بیشتر مناسب فضاهای سنتی و کلاسیک هستند اما در دکوراسیون مدرن هم می گردد از آنها استفاده کرد و هیچ مانعی در این زمینه وجود ندارد. اگر می خواهید که اتاق غذاخوری سنتی و باشکوه در منزلتان داشته باشید باید به سراغ میزهای گرد با قطر زیاد در حد 1.5 متر و یا بیشتر باشید که با توجه به میزان فضای موجود و سلیقه افراد تا 1.85 متر هم قابل افزایش است. در تصاویر درج شده در انتهای این مطلب می توانید بهترین و زیباترین میزهای دایره شکل با تعداد نفرات کم و زیاد را به خوبی مشاهده کنید. طرح و مدل ها آنچنان متنوع و وسیع است که می توان با خیالی راحت از بین آنها بهترین ها را برای هر خانه ای با هر دکوراسیون و معماری انتخاب کرد.

در شکل های زیر مدل های بسیار جدید از میزهای ناهار خوری دایره شکل مربوط به سال 2015 را مشاهده خواهید کرد.

منبع: اتاق
انتشار: 26 آبان 1399 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: ta8.ir شناسه مطلب: 1248

به "مدل میز ناهارخوری دایره شکل با طرح های بسیار جدید و شیک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مدل میز ناهارخوری دایره شکل با طرح های بسیار جدید و شیک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید