ویلموتس: می خواهیم خوب بازی کنیم و ببریم، سایر مسائل بعداً حل می شود، بازیکنانی که در تیمشان فیکس نباشند نمی توانند به تیم ملی کمک کنند

به گزارش تا بینهایت، مارک ویلموتس، سرمربی تیم ملی فوتبال ایران گفت، بازیکنانی که در باشگاه های خود جایگاه نداشته و فیکس نباشند، نمی توانند به تیم ملی کمک کنند.

ویلموتس: می خواهیم خوب بازی کنیم و ببریم، سایر مسائل بعداً حل می شود، بازیکنانی که در تیمشان فیکس نباشند نمی توانند به تیم ملی کمک کنند

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرنگاران، مارک ویلموتس، سرمربی تیم ملی فوتبال ایران در نشست خبری پیش از دیدار با کامبوج در چارچوب دیدارهای انتخابی جام جهانی 2022 قطر و جام ملت های 2023 چین گفت: این بازی اول ما در خانه است و قصد داریم با کسب پیروزی، سه امتیاز این مسابقه را به دست بیاوریم.

برای ما مهم این است که بازی هجومی ارائه کنیم

وی با اشاره به اهمیت دیدار ملی پوشان ایران مقابل کامبوج شرح داد: برای ما مهم این است که بازی هجومی ارائه کنیم. در سه دیداری که پشت سر گذاشتیم، تلاش کردیم بازی را دست بگیریم و مسابقه را با مالکیت توپ پیش ببریم.

تلاش می کنیم در گروه مان به مقام نخست برسیم

سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان در پاسخ به این پرسش که برای کسب نتایج بهتر با سرمایه های موجود در فوتبال ایران چه برنامه ای دارد، گفت: هدف اولیه و کوتاه مدت ما این است که در مسابقات انتخابی جام جهانی به خوبی پیش برویم و بازی های خوبی ارائه کنیم. به دنبال این هستیم که امتیازات دیدارها را به صورت کامل بگیریم و بازی های هجومی به نمایش بگذاریم. تلاش می کنیم در گروه مان به مقام نخست برسیم.

می خواهیم خوب بازی کنیم و پیروز شویم، سایر مسائل بعداً حل می شود

ویلموتس در پاسخ به این پرسش که آیا عدم پرداخت مبلغ قراردادش در جنگندگی او تأثیرگذار خواهد بود یا خیر، گفت: من یک مربی هستم و بازیکنانم، کشور ایران و تیم ملی ایران را دوست دارم. هدف مدنظر ما این است که خوب بازی کنیم و پیروز شویم. سایر مسائل بعداً حل می شود.

اگر می خواهید موقعیت به وجود بیاید باید ریسک را بپذیرید

وی درباره اینکه بین خطوط دفاع و هافبک تیم ملی در بازی با هنگ کنگ فاصله ای ایجاد شده بود, گفت: در زندگی همیشه باید ریسک کرد و اگر می خواهید موقعیت به وجود بیاید باید ریسک را بپذیرید. اگر آن مسابقه (دیدار ایران - هنگ کنگ) را نگاه کرده باشید ما همیشه یک یار در مقابل حریف داشتیم. فکر می کنم این تفاوت را متوجه باشید که وقتی 40 متر جلو می روید و پشت شما فضا به وجود می آید و به محوطه جریمه نزدیک می شوید, متفاوت است. سعی می کنیم در تیم یارگیری نفر به نفر را داشته باشیم و اگر اشتباهی پیش بیاید یا کسی لیز بخورد, من مدافعان را تشویق می کنم, چون می توانیم در عوضش هفت هشت موقعیت گلزنی ایجاد کنیم. در زندگی باید خطر کرد. شما حتماً از من یک بازی تدافعی توقع دارید!

لیست تیم ملی هیچ وقت بسته نیست

وی در مورد عدم دعوت از سعید عزت اللهی، علیرضا جهانبخش، امیر عابدزاده و سیدمجید حسینی به تیم ملی کشورمان بیان نمود: پروسه دعوت به تیم ملی همیشه باز است و لیست این تیم هیچ وقت بسته نیست. جهانبخش 90 دقیقه برابر هنگ کنگ بازی کرد، به برایتون برگشت و مصدوم شد. ما با پزشک تیم برایتون در تماس بودیم و فهمیدیم جهانبخش 10 روز نتوانسته است تمرین کند. باید در نظر بگیریم بدن او قبل از آن هم آماده نبود و به اندازه کافی برای برایتون بازی نکرده بود.

بازیکنانی که در تیم شان فیکس نباشند نمی توانند به تیم ملی کمک کنند

من درباره کیفیت بازیکن صحبت نمی کنم، بلکه صحبتم این است که او ریتم بازی نداشته است.، سرمربی تیم ملی کشورمان ضمن بیان این جمله گفت: در نگاه بلندمدتی که داشتیم، می خواستیم جهانبخش به مدت 15 روز در برایتون بماند تا در ادامه فصل بتواند در تیمش بازی کند. شرایط عزت اللهی و صیادمنش هم همین گونه است. بازیکنانی که در باشگاه های خود جایگاه نداشته و فیکس نباشند، نمی توانند به تیم ملی کمک کنند و ما اجازه دادیم در این مدت در باشگاه های خود تمرین کنند. هدف دیگری که دنبال می کنیم، این است که هیچ کس مطمئن نباشد که همیشه در تیم ملی است، بلکه رقابتی وجود دارد که هسته تیم ملی را گسترده تر می کند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 25 آبان 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: ta8.ir شناسه مطلب: 458

به "ویلموتس: می خواهیم خوب بازی کنیم و ببریم، سایر مسائل بعداً حل می شود، بازیکنانی که در تیمشان فیکس نباشند نمی توانند به تیم ملی کمک کنند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ویلموتس: می خواهیم خوب بازی کنیم و ببریم، سایر مسائل بعداً حل می شود، بازیکنانی که در تیمشان فیکس نباشند نمی توانند به تیم ملی کمک کنند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید