پیش بینی شرایط آب و هوای تهران فردا یکشنبه 14 شهریور 1400

به گزارش تا بینهایت، بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران آنالیز داده ها و نقشه های پیش یابی هواشناسی طی روز های آینده شرایط جوی استان تهران، آسمانی صاف و آفتابی پیش بینی می گردد.

پیش بینی شرایط آب و هوای تهران فردا یکشنبه 14 شهریور 1400

فردا یکشنبه 14 شهریورماه 1400 هوای تهران آفتابی خواهد بود و شاخص آلودگی هوا هم در شرایط زرد خواهد بود.

به گزارش خبرنگاران، طبق پیش بینی های هواشناسی امروز آسمان تهران صاف و آفتابی حداکثر و حداقل دما در تهران 35 و 23 درجه است. نقشه های هواشناسی ازافزایش دو تا سه درجه ای دما در مرکز تا روز آدینه خبر می دهند.

کمترین و بیشترین دمای امروز تهران

امروز آسمان تهران آفتابی است و دمای امروز تهران در طول شب از بیست و سه درجه به مرور و در طول روز به سی و پنج درجه می رسد.

پیش بینی دمای هوای تهران در چند روز آینده؛ فردا دما 35 درجه سانتیگراد خواهد بود.

آسمان تهران فردا (14 شهریورماه) آفتابی با حداقل دمای 26 و حداکثر دمای 35 درجه سانتیگراد و طی روز دوشنبه (15 شهریور ماه) هم آفتابی و با حداقل دمای 25 و حداکثر دمای 35 درجه سانتیگراد پیش بینی می گردد.

جدول دمای هوای تهران تا سه روز آینده را ببینید:

شرایط شاخص آلودگی هوای تهران امروز و فردا

آلودگی هوا این روز ها موجی نو را در کلانشهر های کشور ایجاد نموده است. رنگ آلودگی هوا هم در تهران شبیه گرد و غبار است، اما این رنگ ناشی از تجمع و غلظت اکسید های نیتروژنی است که در جو باز فراوری شده و به شکل موجود دیده می شوند.

علت اصلی آن تجمع و تردد وسایل نقلیه و کارخانه ها و صنایعی است که آلودگی ناشی از آن ها به شکل ازن و ذرات معلق ظاهر می گردد. با گذشت 21 روز از تیرماه، تا به امروز 6 روز آلوده ثبت شده که نشان از افزایش آلودگی هوای ازن پایه و ذرات معلق پایه در شهر دارد.

پیش بینی های اجرا شده در شرکت کنترل کیفیت هوای تهران هم حاکی از آن است که صبح امروز (13 شهریورماه) در بعضی منطقه ها پرتردد کیفیت هوا در محدوده ناسالم برای گروه های حساس قرار خواهد گرفت که ناشی از عدم وزش باد مؤثر طی ساعات گذشته و افزایش ترافیک صبحگاهی است.

افزایش تندی باد طی روز پراکندگی آلاینده ها را تسهیل خواهد نمود و باعث بهبود کیفیت هوا خواهد شد، اگرچه با حضور عوامل کافی جهت فراوری آلاینده ازن غلظت این آلاینده در بعضی منطقه ها افزایش پیدا خواهد نمود و می تواند باعث کاهش کیفیت هوا در بعضی ساعات بعدازظهر گردد.

با استمرار شرایط مساعد جوی تا اواخر وقت انتظار می رود که در بیشتر منطقه ها پرتردد از غلظت آلاینده ها به ویژه ذرات معلق کاسته گردد و کیفیت هوا در محدوده قابل قبول قرار بگیرد.

وزش باد مؤثر تا صبح فردا (14 شهریورماه) از تجمع ذرات معلق جلوگیری خواهد نمود و کیفیت هوا در شرایط قابل قبول باقی می ماند. تداوم این شرایط جوی طی روز باعث پراکندگی آلاینده ها خواهد شد، با این حال فراوری و افزایش غلظت آلاینده ازن می تواند در بعضی منطقه ها موجب کاهش کیفیت هوا گردد.

با کاهش تندی باد تا ساعات پایانی فردا (14شهریورماه) و افزایش ترافیک شامگاهی پراکندگی آلاینده ها محدود خواهد شد و برقراری شرایط ناسالم برای گروه های حساس در منطقه ها پرتردد دور از انتظار نخواهد بود.

پیش بینی شرایط آب و هوای کشور تا چند روز آینده

طبق پیش بینی های سازمان هواشناسی، تا پایان وقت روز شنبه در استان های واقع در سواحل دریای خزر، اردبیل، آذربایجان شرقی، شامل آذربایجان غربی، ارتفاعات البرز، خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی افزایش ابر، رگبار باران گاهی همراه با رعدوبرق پیش بینی می گردد.

نقشه شرایط جوی کشور طی امروز

در این مدت شاهد وزش باد شدید موقتی و کاهش محسوس دما به ویژه در نوار شمالی کشور خواهیم بود. شدت بارش ها برای امروز در استان های گیلان، مازندران، گلستان و شرق اردبیل خواهد بود. بعلاوه در این مدت دریای خزر مواج و طوفانی است.

از روز امروز تا پایان هفته در نوار شرقی کشور، وزش باد شدید رخ خواهد داد و در استان های خراسان جنوبی، جنوب خراسان رضوی و سیستان وبلوچستان خیزش گردوخاک، کاهش دید اُفقی و کیفیت کیفیت هوا دور از انتظار نیست.

منبع: فرارو
انتشار: 14 شهریور 1400 بروزرسانی: 14 شهریور 1400 گردآورنده: ta8.ir شناسه مطلب: 1772

به "پیش بینی شرایط آب و هوای تهران فردا یکشنبه 14 شهریور 1400" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیش بینی شرایط آب و هوای تهران فردا یکشنبه 14 شهریور 1400"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید