چشم انداز اقتصاد اروپا در زمستان 2021

به گزارش تا بینهایت، معاونت بین الملل اتاق ایران با انتشار گزارشی درباره اقتصاد اروپا در زمستان 2021، شرح داده است: چشم انداز کوتاه مدت اقتصاد اروپا مانند پاییز سال گذشته چندان قابل پیش ­بینی نیست. بیماری همه ­گیر کووید-19 کنترل قاره خود را سخت ­تر نموده است. با ظهور انواع جدید و مسری ویروس کرونا از پاییز سال گذشته، بسیاری از کشورهای اتحادیه اروپا اقدامات مهار کننده جدیدی را در پیش گرفته و یا مجبور به تشدید اقدامات پیشین شده ­اند. علی رغم آنکه اروپا سال جدید را با مالی ضعیف شروع نموده است، ولی پیش ­بینی می ­شود در سه ماهه دوم اقتصاد به سوی رشد متوسط و در سه ماه سوم به سوی رشد سریع حرکت کند.

چشم انداز اقتصاد اروپا در زمستان 2021

با ما سفر کنید و با قیمت تور اروپا پاییز از قاره سبز دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

طبق این گزارش، پیش بینی می­ گردد فراوری ناخالص منطقه یورو در سال 2021، 3.7 درصد و در سال 2022، 3.9 درصد رشد را تجربه نموده و در 3.8 درصد به اعتدال برسد. به گونه ای که اقتصاد منطقه در مدتی کمتر از دو سال به سطح فراوری قبل از بحران خواهد رسید. این در حالی است که این منطقه در سال 2020 به دلیل وقوع همه گیری کرونا دچار رکود 6.8 درصدی شده بود.

بر اساس چشم انداز آماری منتشره، کشورهای لتونی، لیتوانی، لوکزامبورگ و لهستان در امسال میلادی به طور کامل بازیابی خواهند شد. کشورهای فنلاند و سوئد نیز تقریبا به قدرت اقتصادی خود قبل از وقوع همه­گیری بازخواهند گشت.

این در حالی است که رشد اقتصادی کشورهای آلمان، فرانسه، بلژیک، پرتغال، دانمارک، مالت، بلغارستان، مجارستان و رومانی خسارت ­های ناشی از بحران همه­ گیری را جبران نخواهد کرد.

همچنین کشورهای اسپانیا، یونان و ایتالیا به دنبال رکود اقتصادی به ترتیب 11، 10 و 8.8 درصدی در سال 2020 حتی باید دوره انتظار بیشتری را سپری نمایند.

در این گزارش آمده است:احتمال می­رود بخش­ هایی مانند گردشگری برای مدتی طولانی ضعیف باقی بمانند. همچنین انتظار می­ رود تورم در منطقه یورو و اتحادیه اروپا در سال 2021 نسبت به پاییز گذشته کمی بیشتر باشد. پیش بینی می ­گردد در منطقه یورو، تورم از 0.3 درصد در سال 2020 به 1.4 درصد در سال 2021 و 1.3 درصد در سال 2022 برسد.

بر اساس پیش­بینی ­های خوش بینانه، اروپا با کسب پس اندازهای خانگی بالاتر، صرف هزینه ­های اقتصادی کم­تر و سیاست­ های حمایتی پس از بحران می تواند تقاضاهای بیشتری را جذب نموده و همچنین پروژه های سرمایه­ گذاری نوآورانه ­­ای را ایجاد کند.

از سوی دیگر، بر اساس پیش ­بینی ­های بدبینانه، همه ­گیری ممکن است پایدارتر باشد و یا در کوتاه مدت تشدید گردد که این امر منجر به بروز تأخیر در احیای اقتصادی و نیز امکان ایجاد زخم­ هایی عمیق در بافت اقتصادی اروپا خواهد شد. اقتصاد و جامعه براثر بحران طولانی مدت، با ورشکستگی، بیکاری طولانی مدت و نابرابری های بیشتر روبرو خواهد شد.

منبع: اتاق بازرگانی ایران
انتشار: 12 فروردین 1400 بروزرسانی: 12 فروردین 1400 گردآورنده: ta8.ir شناسه مطلب: 1516

به "چشم انداز اقتصاد اروپا در زمستان 2021" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چشم انداز اقتصاد اروپا در زمستان 2021"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید