ابتکار جدید گوگل؛ اپلیکیشنی برای نابینایان

به گزارش تا بینهایت، گوگل حالا می گوید برنامه Lookout نیز در واقع با تشخیص تصویری که روی محصولات بسته بندی شده است، می تواند آن ها را برای افراد کم بینا و نابینا بخواند.

ابتکار جدید گوگل؛ اپلیکیشنی برای نابینایان

هوش مصنوعی گوگل اکنون می تواند تنها با یک حرکت، به افراد کم بینا و نابینا در سوپرمارکت ها یاری کند تا مواد غذایی راشناسایی نمایند. این بخشی از اپلیکیشن Google Lookout است که هدف از آن یاری به افراد کم بینا و نابیناست تا بتوانند چیز های اطراف خود را بهتر شناسایی نمایند.

یک آپدیت و به روزرسانی به این اپلیکیشن اضافه شده است که می تواند با صدای بلند بگوید که فرد چه غذایی را در دست خود نگه داشته است. یک موسسه خیریه نابینایان در بریتانیا از این اقدام استقبال نموده و گفته است که این می تواند به تقویت استقلال نابینایان یاری کند.

گوگل می گوید که این ویژگی جدید، قادر به تمایز میان یک قوطی ذرت و یک قوطی لوبیا سبز است.

تا به امروز برنامه ها و اپلیکیشن های زیادی برای شناخت محصولات غذایی راه اندازی شده است از جمله برنامه هایی که به ما می گوید محصول غذایی که استفاده می کنیم حاوی چه میزان کالری است؛ اطلاعاتی که در واقع این اپلیکیشن ها از روی بارکد محصولات می خوانند.

گوگل حالا می گوید برنامه Lookout نیز در واقع با تشخیص تصویری که روی محصولات بسته بندی شده است، می تواند آن ها را برای افراد کم بینا و نابینا بخواند.

این برنامه همچنین می تواند ادویه ها یا بعضی محصولات در بسته بندی های غیرمعمول را نیز بخواند و تشخیص بدهد. در صورتی که اپلیکیشن قادر به تشخیص محصول نباشد، صدای برنامه از کاربر می خواهد تا محصول را از زاویه ای دیگر نشان دهد.

موسسه ملی سلطنتی نابینایان بریتانیا با کمی محافظه کاری به استقبال این اپلیکیشن رفته است. رابین اسپینکس از موسسه خیریه نابینایان بریتانیا می گوید: برچسب ها و نوشته های روی کالا ها می توانند یک مشکل برای افراد کم بینا باشند. بهترین حالت برای ما این است که برچسب کالا ها خوانا تر باشد.

گوگل می گوید بازخورد هایی که کاربران از این اپلیکیشن داشتند به آن ها یاری می نماید تا کارایی این برنامه را بهبود بخشند.

منبع: یورو نیوز

منبع: فرادید
انتشار: 11 مهر 1399 بروزرسانی: 11 مهر 1399 گردآورنده: ta8.ir شناسه مطلب: 1152

به "ابتکار جدید گوگل؛ اپلیکیشنی برای نابینایان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ابتکار جدید گوگل؛ اپلیکیشنی برای نابینایان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید