افزایش چندباره قیمت محصولات لبنی

به گزارش تا بینهایت، افزایش 25 درصدی قیمت شیر مقابل دامداری ها از هر کیلو 12 به 15 هزار تومان موجب شده تا نرخ لبنیات تغییر کند و منجر به افزایش حدود 30 درصدی محصولات لبنی باشیم.

افزایش چندباره قیمت محصولات لبنی

به گزارش مهر، افزایش 25 درصدی قیمت شیر درب دامداری ها از هر کیلو 12 هزار تومان به 15 هزار تومان نرخ لبنیات را نیز تغییر داده است. محصولات لبنی تولید نو هنوز به طور کامل وارد بازار نشده اند، اما همین تعداد محدود نشان از افزایش حدود 30 درصدی قیمت ها دارد. به عنوان نمونه ماست 2 کیلویی دبه ای از 85 به حدود 110 هزار تومان تغییر کرده و خامه شکلاتی کوچک با افزایش 16.7 درصدی از هر عدد 12 هزار تومان به 14 هزار تومان تغییر قیمت داشته است.

همچنین عنوان می شود کمبود بطری سبب شده تا عرضه محصولات برخی برند ها محدود شود. احتمالاً این امر به افزایش قیمت این ظروف برشود؛ البته بدحسابی برخی فروشگاه های زنجیره ای و پرداخت نکردن هزینه محصولات از دیگر موضوعاتی است که سبب شده تا برخی تولیدکنندگان مبادرت به محدود کردن محصولات کنند. بر اساس روال این بازار فروشگاه های زنجیره پس از 3 تا 4 ماه دریافت کالا ها باید مبلغ آن را به تولیدکنندگان بپردازند که گاهی این زمان با تأخیر یک ساله انجام می شود.

بازار گوشت سفید و قرمز تا حدودی به تعادل رسیده و در بازار گوشت قرمز تغییر زیادی را شاهد نیستیم و گوشت مرغ هم به هر کیلو 72 هزار و 900 تومان رسیده است. گفتنی است قیمت مصوب این محصول پروتئینی پس از عید هر کیلو 73 هزار تومان تعیین شد.

گرمای هوا سبب شده تا بازار حبوبات نیز بازاری آرام باشد و تغییر قیمتی را در یک ماه اخیر شاهد نباشیم.

در ادامه قیمت برخی کالا های اساسی به شرح زیر اعلام می شود (تمام قیمت ها به تومان است).

قیمت کالا های اساسی

منبع: فرارو
انتشار: 31 اردیبهشت 1402 بروزرسانی: 31 اردیبهشت 1402 گردآورنده: ta8.ir شناسه مطلب: 2236

به "افزایش چندباره قیمت محصولات لبنی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش چندباره قیمت محصولات لبنی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید