افزایش 2 برابری برداشت پسته در میبد یزد

مدیر جهادکشاورزی شهرستان میبد از افزایش دو برابری برداشت پسته در این شهرستان اطلاع داد و این میزان را قریب 600 تن پیش بینی کرد.

افزایش 2 برابری برداشت پسته در میبد یزد

صدر پورکوثری در گفت وگو با خبرنگار خبرنگاران، با بیان این که امسال نسبت به سال گذشته برداشت پسته در شهرستان میبد وضعیت بهتری دارد، متوسط برداشت پسته در این شهرستان را 1300 کیلوگرم در هر هکتار عنوان نمود.

وی با پیش بینی برداشت 500 تا 600 تن پسته از باغات این شهرستان در سال زارعی جاری، از افزایش دو برابری برداشت پسته در این شهرستان نسبت به سال گذشته اطلاع داد.

این مسئول با اشاره به این که در سال گذشته تنها 250 تن پسته از باغات میبد برداشته شد، اضافه نمود: عدم سمپاشی و رعایت موارد بهداشتی باغات از سوی کشاورزان، طغیان آفات ، گرمای شدید و کم آبی از جمله علل برداشت کم پسته در میبد در سال گذشته بود ولی امسال با توجه به بارندگی مناسب و استفاده به موقع از کودهای شیمیایی، افزایش مناسبی را در برداشت این محصول انتظار داریم.

به گفته وی، سطح زیر کشت پسته شهرستان میبد 1409 هکتار است که از این میزان 1200 هکتار آن بارور و مابقی نهال و غیربارور است.

وی عمده ارقام پسته در شهرستان میبد را کله قوچی، بومی، فندقی و بادامی نام برد و اظهار کرد: میبد پس از شهرستان های خاتم، ابرکوه و اردکان، رتبه چهارم برداشت پسته در استان یزد را دارد.

مدیر جهاد کشاورزی میبد عمده محصول صادراتی پسته این شهرستان را از نوع بومی عنوان نمود و گفت: این گونه به دلیل مقاومت بهتر در برابر شرایط آب و هوایی شهرستان از طعم و مزه خوبی برخوردار است لذا عمدتاً صادر می گردد.

وی با بیان این که فصل برداشت پسته در شهرستان میبد از شهریور ماه آغاز می گردد، گفت: برداشت این محصول از اوایل شهریور ماه آغاز شده و تا نیمه اول مهر ماه ادامه دارد.

پورکوثری در سرانجام نیز گفت: قیمت پایین محصول پسته در امسال، هزینه بالا جهت بارور شدن پسته، خرده مالکی، بازاریابی و عدم بسته بندی مناسب از جمله مسائل پسته کاران میبدی است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 12 آبان 1398 بروزرسانی: 12 آبان 1398 گردآورنده: ta8.ir شناسه مطلب: 419

به "افزایش 2 برابری برداشت پسته در میبد یزد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش 2 برابری برداشت پسته در میبد یزد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید