المپیک تک حذفی است و فرصت جبران ندارد، یک خوان دیگر مانده!

به گزارش تا بینهایت، آروین معظمی گودرزی متولد فروردین 1369 در بروجرد است. دوچرخه سواری را از سال 1384 آغاز کرد . برنز جوانان آسیا در سال 2008، نقره بزرگسالان آسیا در سال 2009، طلای کاپ آسیا تایلند در سال 2010 ، عنوان چهارمی بازیهای آسیایی گوانجو 2010، نقره بزرگسالان آسیا تایلند 2011، طلا و برنز مسابقات قهرمانی آسیا مالزی در سال 2012 تنها بخشی از افتخارات و مدالهای این رکابزن در سالهای اخیر است. وی در بازیهای آسیایی 2014 اینچئون به مدال نقره استقامت جاده دست یافت. رکابزن 26 ساله ایران جوان ترین رکابزن انتخاب شده برای بازیهای ریو برزیل است ؛ رکابزنی که دارنده مدال طلای تایم تریل قهرمانی آسیا می باشد.

المپیک تک حذفی است و فرصت جبران ندارد، یک خوان دیگر مانده!

وی پس از انتخابش از سوی کمیته فنی فدراسیون دوچرخه سواری در ترکیب رکابزنان احتمالی به بازیهای المپیک ریو در مصاحبه با تا بینهایت، گفت: از ابتدای سال نیز با توجه به نتایج و شرایط رکابزنان معلوم بود که چه کسانی در نهایت برای اعزام به المپیک انتخاب می شوند و تقریبا ترکیب همین چهار نفر بود.

وی با بیان اینکه هنوز باید برای قرار دریافت در ترکیب نهایی تیم ملی به برزیل تلاش کند، ادامه داد: باید یک خوان دیگر را هم طی کنم. تا یک هفته دیگر همراه تیم باشگاهی ام در تور 14 مرحله ای چین هایلک شرکت می کنم. این تور در ارتفاع زیادی برگزار می شود و شرایط متفاوتی با رقابتهای المپیک دارد اما به هر حال مرحله نهایی برای ارزیابی فدراسیون محسوب می شود.

رکابزن عضو تیم ملی خاطرنشان کرد: رقابتهای المپیک تک مرحله ای و تک حذفی است و باید تمام توان خود را برای کسب نتیجه انجام داد چرا که فرصتی برای جبران وجود ندارد اما شرایط تور متفاوت است و به صورت تیمی است. به نظر این دو رقابت قابل مقایسه نیستند.

ملی پوش جوان کشورمان افزود: جهت المپیک ریو نسبت به دوره های قبل بازیهای المپیک بسیار سخت تر است . جهت 245 کیلومتری این رقابتها بسیار سنگین است و شاید بتوان گفت سخت ترین جهت انتخاب شده است. حتی در قسمتی سنگ فرش هم می باشد و سخت ترین جهت بالاروی آن در انتهای جهت تعریف شده و همین کار را سخت می کند و باید توان بیشتری را برای این مرحله گذاشت.

گودرزی با اشاره به کسب مدال طلایش در مسابقات قهرمانی آسیا در رشته تایم تریل هم گفت: من در این رشته شرایط خوبی دارم و احتمال می دهم در صورت حضور قطعی در ترکیب نهایی تیم اعزامی به ریو هم در ترکیب جاده قرار بگیرم و هم نفر تایم تریل رو باشم.

وی درباره اردوی برگزار شده از سوی فدراسیون در سرعین هم گفت: اردوی بسیار خوبی بود و تمرینات بسیار خوبی را داشتیم در پایان یک سال تمرین سخت و سنگین اردوی سرعین به نظرم از هر نظر برای رکابزنان خوب و مفید بود و فدراسیون بهترین دستگاه ها و امکانات را برای تمرین ما مهیا کرده بود.

رکابزن تیم ملی با اشاره به جوایز تعیین شده از سوی فدراسیون برای المپیک افزود: جایزه فدراسیون انگیزه خوبی است . اگر نفر پنجاهم بشویم 50 میلیون جایزه می گیریم و به ازای هر رتبه بالاتر یک میلیون تومان اضافه می شود. یعنی اگر بتوانم چهلم بشوم 60 میلیون تومان جایزه می گیرم . به هر حال این نتیجه هم برای دوچرخه سواری خوب است چرا که کسب مدال برای ما در حال حاضر دور از انتظار است.

وی با بیان اینکه چنانچه در آینده بتوانیم در رقابتهای اروپایی حاضر شویم شانس کسب نتایج درخشان تری را از دوچرخه سوار خواهیم داشت گفت: اگر بتوانیم در اروپا رکاب بزنیم شرایط مان فرق خواهد کرد. این حضور در تورها و مسابقات اروپایی باید بدون وقفه و مداوم باشد آن زمان می شود به کسب نتیجه هم امیدوار بود.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 24 مهر 1398 بروزرسانی: 5 اردیبهشت 1399 گردآورنده: ta8.ir شناسه مطلب: 361

به "المپیک تک حذفی است و فرصت جبران ندارد، یک خوان دیگر مانده!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "المپیک تک حذفی است و فرصت جبران ندارد، یک خوان دیگر مانده!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید