انتشار کتاب پایکوبی مضراب توسط انتشارات هستان

به گزارش تا بینهایت، به تازگی کتاب پایکوبی مضراب شاملِ 22 قطعه برای سنتورنوازی معاصر با قلم سیاوش کامکار، مهیار طریحی و مصطفی مومنیان منتشر شده است.

انتشار کتاب پایکوبی مضراب توسط انتشارات هستان

به گزارش گروه فرهنگی خبرنگاران، کتاب پایکوبی مضراب شاملِ 22 قطعه برای سنتورنوازی معاصر به قلم سیاوش کامکار، مهیار طریحی و مصطفی مومنیان به تازگی توسط انتشارات هستان منتشر و راهی بازار نشر شده است.

نویسندگان کتاب می گویند حس زیبای یادگیری و یاددادنِ هم زمان، انگیزه اصلی انتشار این کتاب است. از روزی که با افتخار در محضرِ استاد اردوان کامکار شاگردی کردیم و شیوه سنتورنوازی معاصر را آموختیم بیش از یک دهه می گذرد.

سه مولف کتاب پیش رو می افزایند: از آن زمان تا امروز اشتیاقِ آموزش آن چه فرا گرفته ایم در وجود ما جای گرفته و آموزش بخشی جدایی ناپذیر از فعالیت های حرفه ای ما شده ست. پس از گذراندنِ فراز و فرود های فراوان و همدلی هایی که در دوره آموزش پدید آمد، همچنین اجرای کنسرت های تریو برای سنتور و همکاری در مستر کلاس های استاد کامکار، بر آن شدیم تا از آنچه اندوحته بودیم، بهره گیریم و در کنسرت های مختلف قطعات یکدیگر را اجرا کنیم و پس از هر اجرا، پیشنهاد ها و نقدها درباره آن قطعات را با همراهی یکدیگر بررسی کنیم. این کار در فضایی محبت آمیز از یک سو و سخت گیری ها و نکته سنجی های استادمان، از سوی دیگر انجام می پذیرفت. هم زمانی این دو حس و فضا، تجربه ای بی مانند برای ما رقم زد تا علاوه بر به کارگیریِ نقد های سازنده و تمیز نهادن بین سره و ناسره، با سلیقه آهنگ سازی یکدیگر بیش تر آشنا شویم. حاصلِ آن تجربه دل چسب، که به دست آوردنِ آن به هیچ روی آسان نبود - این مجموعه قطعات از سه آهنگ ساز به شیوه سنتورنوازی معاصر است.

نویسندگانِ این اثر تلاش کرده اند تا این کتاب برای علاقه مندانِ شیوه سنتورنوازی معاصر که تا به حال فقط کتاب استاد اردوان کامکار را در اختیار داشته اند، به عنوانِ یک منبع درنظر گرفته شود و در اشاعه این شیوه قدم بردارند. این میان نویسندگان این نکته را لحاظ کرده اند که ضرورتی ندارد تا آثار به ترتیب اجرا شوند و این قطعات بر اساس دشواری در اجرا و نکاتِ تکنیکی ای که خاصِ این شیوه است، مرتب نشده اند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 15 دی 1399 بروزرسانی: 15 دی 1399 گردآورنده: ta8.ir شناسه مطلب: 1351

به "انتشار کتاب پایکوبی مضراب توسط انتشارات هستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتشار کتاب پایکوبی مضراب توسط انتشارات هستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید