بهبود 40 درصدی پوشش ها با نوعی افزودنی نانویی

به گزارش تا بینهایت، نانوافزودنی های شرکت اسپارک تکنولوژیز (Sparc Technologies Limited) که برای تجاری سازی آماده شده اند، می تواند موجب بهبود عملکرد ضدخوردگی پوشش ها تا چهل درصد شود.

بهبود 40 درصدی پوشش ها با نوعی افزودنی نانویی

به گزارش گروه دانشگاه خبرنگاران، اسپارک تکنولوژیز (Sparc Technologies Limited) افزودنی های تولید کرده که به پوشش ها اضافه می شوند تا خواص آن ها را ارتقاء دهند. این نانوافزودنی ها تا 40% بهبود در عملکرد ضدخوردگی را در پوشش هایی ایجاد کرده اند، پوشش هایی که تحت یک برنامه آزمایشی 6 ماهه مورد بررسی قرار گرفته اند.

نتایج آزمایش ها توانایی های تحقیقاتی اسپارک تکنولوژیز را برای توسعه افزودنی های اختصاصی مبتنی بر گرافن تایید می کند و این شرکت را برای پیگیری قرارداد های تجاری به جلو می راند. بر استاندارد های ISO که در بازار پوشش های حفاظتی و دریایی (P&M) به کار می فرایند، افزودنی های مبتنی بر گرافن شرکت اسپارک تا 40 درصد در عملکرد ضدخوردگی پوشش های اپوکسی بهبود یافته اند. نکته قابل توجه این واقعیت است که پوشش های اپوکسی مورد استفاده در این آزمایش ها از جمله پوشش هایی هستند که به صورت تجاری در دسترس هستند. این برنامه آزمایشی براساس نتایجی است که قبلاً اعلام شده بود، و مجدداً تأیید می کند که افزودنی های اختصاصی مبتنی بر گرافن این شرکت برای در بهبود عملکرد پوشش های ضدخوردگی هدف گذاری شده اند.

تخمین زده می شود که بازار پوشش های اسپارک تکنولوژیز تا سال 2025 به 44 میلیارد دلار آمریکا برسد و این نتایج از تعامل بیشتر این شرکت با شرکت های بزرگ صنعتی حکایت دارد.

مایک بارتلز، مدیر عامل اسپارک، گفت: پس از تکمیل این برنامه آزمایشی جامع، ما به طور منحصربه فردی می توانیم بحث ها را با شرکت های پوشش دهی پیش ببریم. تعداد کمی از شرکت ها در موقعیتی هستند که داده های لازم را برای حمایت از ادعا های محصول ارائه کنند. ما اکنون داده هایی داریم که با داده هایی که معمولاً از طریق صنعت پوشش جهانی تولید و شناسایی می شود مطابقت دارد. محصولات ما می توانند به آسانی در محصولات موجود بدون هیچ گونه تغییر قابل توجهی در فرمول های موجود گنجانده شوند. ما کار سختی را برای صنعت پوشش در ارزیابی و فرمول بندی افزودنی های مبتنی بر گرافن انجام داده ایم. محصولات ما آماده پذیرش در بازار هستند.

اسپارک با تمرکز بر استفاده از گرافن به عنوان ماده خام برای فرمولاسیون محصولات، گرید خاصی از گرافن را برای توسعه افزودنی های مبتنی بر گرافن برای استفاده های نهایی هدفمند در بازار پوشش های P&M غربال و انتخاب کرده است.

افزودنی های مبتنی بر گرافن به طور خاص با هدف ارائه یک نتیجه عملکرد مورد نظر فرموله می شوند. بهبود عملکرد ضد خوردگی منجر به افزایش طول عمر یک پوشش می شود و در نتیجه زمان تا اولین تعمیر را افزایش می دهد. نتایج عملکرد بهبود یافته نه تنها به کاهش هزینه سیستم کمک می کند، بلکه افزایش عمر پوشش ها نیز مزایایی از نظر نتایج زیست محیطی و پایداری به همراه دارد.

لازم به ذکر است که اسپارک تکنولوژیز در حوزه های مختلف فناوری نانو فعالیت دارد. این شرکت در حال توسعه نانوحسگر هایی است که از آن ها می توان برای تشخیص بیماری های انسان یا حیوان استفاده کرد. اسپارک تکنولوژیز در نظر دارد با استفاده از حسگر های زیست پزشکی مبتنی بر گرافن در ابزار های تشخیصی موجود یا سایر دستگاه های الکترونیکی قابل حمل مانند تلفن های هوشمند، امکان تشخیص بیماری در زمان واقعی را فراهم کند. اسپارک تکنولوژیز یک بخش تازه زیست پزشکی گرافن ایجاد کرده است که هدف آن، توسعه دستگاه های حسگری غیرتهاجمی مبتنی بر گرافن برای تشخیص بیماری ها در انسان و حیوانات است. اسپارک تکنولوژیز این پروژه را همراه با شریک راهبرد خود یعنی مرکز تحقیقات گرافن پیشرو دانشگاه آدلاید پیش خواهد برد تا در پی ایجاد و توسعه دستگاه های حسگر غیرتهاجمی برای کاربرد های انسانی و دامپزشکی باشد. تمرکز این پروژه تحقیقاتی در مورد دستگاه های حسگری مبتنی بر گرافن برای تشخیص انتخابی مجموعه ای از ترکیبات آلی فرار (VOC) موجود در تنفس بازدم خواهد بود که به عنوان شاخص های بیماری شناخته می شوند. گرافن به دلیل مساحت سطحی بالا و خواص منحصر به فرد و ویژگی های فیزیکی و شیمیایی که دارد، امکان شناسایی ترکیبات آلی فرار را در مقادیر کمی فراهم می کند. اسپارک تکنولوژیز از این خواص با هدف جداسازی و شناسایی مجموعه ای از ترکیبات خاص که نشانگر های زیستی برای برخی بیماری ها هستند، استفاده خواهد کرد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 15 خرداد 1401 بروزرسانی: 15 خرداد 1401 گردآورنده: ta8.ir شناسه مطلب: 2044

به "بهبود 40 درصدی پوشش ها با نوعی افزودنی نانویی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بهبود 40 درصدی پوشش ها با نوعی افزودنی نانویی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید