تور ایتالیا: بورسیه تحصیلی ایتالیا برترین فرصت برای تحصیلات تکمیلی رایگان

به گزارش تا بینهایت، ایتالیا از جمله کشورهایی است که بورسیه استانی و بورسیه تحصیلی ارائه می دهد. آیا می دانید برای دریافت بورسیه تحصیلی ایتالیا چه مراحلی را باید طی کنید؟

تور ایتالیا: بورسیه تحصیلی ایتالیا برترین فرصت برای تحصیلات تکمیلی رایگان

با ما همراه باشید و با تور ایتالیا از به بهترین کشور اروپا سفر کنیم و در شهرهای ونیز، فلورانس و رم بگردیم و بناهای تاریخی این کشور تاریخی را از نزدیک ببینیم.

بسیاری از افرادی که برای تحصیل در کشورهای خارجی اقدام می نمایند سرمایه اولیه کافی برای پرداخت هزینه تحصیل و هزینه زندگی در کشوری خارجی را نخواهند داشت. در چنین شرایطی، دریافت بورسیه های تحصیلی در مقاطع مختلف برترین گزینه برای ادامه تحصیل خواهد بود. ایتالیا از جمله کشورهایی است که بورسیه استانی و بورسیه تحصیلی ارائه می دهد. بنابراین دانشجویان و متقاضیان ادامه تحصیل در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد و دکترای دانشگاه های برتر ایتالیا می توانند با دریافت بورسیه تحصیلی ایتالیا در برترین دانشگاه ها با بهره مندی از کامل ترین امکانات به ادامه تحصیل بپردازند. اما آیا شما به عنوان متقاضی دریافت بورسیه استانی ایتالیا با شرایط آن و شرایط سنی بورس استانی ایتالیا آشنا هستید؟ آیا می دانید برای دریافت بورسیه تحصیلی ایتالیا چه مراحلی را باید طی کنید. در ادامه به آنالیز این موارد می پردازیم پس با ما همراه باشید.

صفر تا صد بورسیه استانی ایتالیا

بورسیه تحصیلی ایتالیا به طور کلی به دو دسته اصلی بورسیه استانی ایتالیا و بورسیه های تحصیلی دانشگاه های ایتالیا تقسیم بندی می گردد. این بورسیه ها می توانند به برنامه های مختلف بورس تحصیلی پزشکی ایتالیا، بورس تحصیلی دندانپزشکی ایتالیا، بورس تحصیلی داروسازی ایتالیا، بورس تحصیلی معماری ایتالیا و بورس تحصیلی هنر ایتالیا تعلق بگیرد.

بورسیه استانی ایتالیا

بورسیه استانی ایتالیا هر سال به وسیله دولت این کشور معین شده و به متقاضیان واجد شرایط در دانشگاه های ایتالیا اختصاص پیدا می نماید. مبلغ بورسیه استانی ایتالیا در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد حدود 5 هزار دلار خواهد بود که این مبلغ می تواند علاوه بر شهریه دانشگاه، دیگر هزینه های زندگی دانشجویی در ایتالیا را نیز پوشش دهد. به عبارت ساده تر می توان گفت که با دریافت بورسیه استانی ایتالیا می توانید به صورت رایگان در دانشگاه های کشور تحصیل کنید. پس بورسیه استانی ایتالیا در اصل هر سال به وسیله اداره بورسیه هر استان معین شده و به دانشجویان در تمامی مقاطع مختلف تحصیلی تعلق می گیرد.

بورسیه تحصیلی ایتالیا در دانشگاه های مختلف

بورسیه تحصیلی ایتالیا برای دانشگاه های مختلف تنها به دانشجویانی تعلق می گیرد که رزومه علمی قوی و معدل بالایی داشته باشند. از طرفی این بورسیه ها تنها برای دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد و دکتری بوده و به دانشجویان مقطع کارشناسی اعطا نمی گردد. به منظور دریافت بورسیه تحصیلی ایتالیا در مقطع کارشناسی از دانشگاه های این کشور باید پس از گذراندن دو سال از تحصیل کارشناسی برای دریافت بورسیه اقدام کنید. بنابراین امکان دریافت بورسیه تحصیلی ایتالیا برای مقطع کارشناسی از همان ابتدای امر وجود نخواهد داشت.

شرایط سنی بورس استانی ایتالیا

در رابطه با بورسیه تحصیلی ایتالیا و همین طور بورسیه استانی ایتالیا اشاره ای به سن برای دریافت انواع بورسیه نشده است. بنابراین کلیه دانشجویان جدای از شرایط سنی بورس استانی ایتالیا می توانند انواع بورسیه استانی و بورسیه تحصیلی ایتالیا به وسیله دانشگاه این کشور را دریافت نمایند. در دریافت بورسیه تحصیلی ایتالیا محدودیت سنی برای فرد وجود نداشته و شخص می تواند در مقاطع تحصیلی مختلف برای دریافت بورسیه تحصیلی اقدام نمایند. تنها محدودیت می تواند سوابق تحصیلی و توانایی های فرد برای پذیرش در این حوزه باشد. همان طور که اشاره شد، بورسیه تحصیلی ایتالیا تنها به دانشجویانی تعلق می گیرد که سوابق درخشانی در حوزه های مختلف علمی داشته، مدارک تحصیلی خود را از دانشگاه های معتبر دریافت نموده و مدارج علمی بالایی داشته باشند یا مقالات علمی در سطح بین المللی ارائه نموده باشند. تنها شرایط و محدودیت برای دریافت انواع بورسیه تنها می تواند مواردی باشد که به آن ها اشاره شد و در نتیجه محدودیتی سنی بورس استانی ایتالیا وجود نخواهد داشت.

بورسیه تحصیلی ایتالیا در واقع با هدف ایجاد شرایطی مساعد برای تحصیل تمام اقشار جامعه در مقاطع مختلف تحصیلی است. طبق قوانین، ایتالیا کوشش می نماید تا شرایط آموزشی کارآمدی را برای کلیه دانشجویان در مقاطع تحصیلی مختلف فراهم نمایند. تا بتوانند به تحصیل در این کشور پرداخته و جزئی از اقتصاد پویای ایتالیا باشند. به همین علت دانشجویان خارجی و دانشجویان بومی ایتالیا می توانند با توجه به شرایط تحصیلی و مدارج علمی خود یکی از انواع بورسیه تحصیل ایتالیا با بورسیه استانی ایتالیا را دریافت نمایند.

بنابراین اگر یکی از دانشجویان استطاعت پرداخت شهریه دانشگاه را نداشته باشند به این ترتیب به راحتی می توانند به تحصیل خود در کشور ایتالیا ادامه دهند. این قانون علاوه بر اینکه برای دانشجویان بومی و دانشجویان اتحادیه اروپا تعریف شده، می تواند دانشجویان خارج از اتحادیه اروپا را نیز شامل گردد. اما جالب است بدانید که پرداخت بورسیه تحصیلی به دانشجویان خارج از اتحادیه اروپا تنها در بعضی از کشورهای اروپایی مانند ایتالیا امکان پذیر خواهد بود. بنابراین اگر کشور دیگری را برای تحصیل انتخاب نموده اید احتمال این وجود دارد که برای ادامه تحصیل پیروز به دریافت بورسیه تحصیلی نشوید.

یکی از مهم ترین مزایای دریافت بورسیه تحصیلی ایتالیا این است که هیچ گونه تعهد اقتصادی و محدودیتی برای دانشجو پس از دریافت بورسیه به وجود نخواهد آمد. بنابراین کسانی که پیروز به دریافت بورسیه استانی ایتالیا یا انواع بورسیه تحصیلی ایتالیا به وسیله دانشگاه های این کشور می شوند، هیچ گونه تعهدی در رابطه با ارائه خدمات به دانشگاه یا انجام امور پژوهشی و تحقیقاتی پس از تحصیل در این کشور نخواهد داشت و به راحتی می توانند پس از فارغ التحصیلی برای تحصیل در مقاطع بالاتر اقدام نموده یا به خارج از کشور ایتالیا مهاجرت نمایند. بنابراین حتی پس از فارغ التحصیلی نیز محدودیتی برای دانشجو وجود نداشته و به راحتی می تواند در مقاطع دیگری در ایتالیا به تحصیل پرداخته یا مشغول به کار گردد. از طرفی دانشجو محدودیتی برای مهاجرت تحصیلی و کاری به دیگر کشورهای اروپایی، کانادا، استرالیا و امریکا نخواهد داشت.

اطلاعاتی که در این مقاله تحت عنوان صفر تا صد بورسیه تحصیلی ایتالیا در اختیار شما نهاده شد در واقع چکیده ای از مطالب و مقالات موسسه حقوقی سروش فردا زیر نظر وکیل پایه یک دادگستری است بنابراین می توانید برای کسب اطلاعات تکمیلی وارد سایت این مجموعه شده و مقالات جامع سروش فردا را مطالعه کنید یا در غیر اینصورت برای کسب اطلاعات بیشتر یا مشاوره تخصصی می توانید با کارشناسان و وکلای خبره این مجموعه در ارتباط باشید. کارشناسان و وکلای مجموعه سروش فردا دارای مدارک معتبر بوده و از طرفی در حوزه مهاجرتی به خوبی آموزش دیده اند و بنابراین می توانند به صورت تخصصی شما را در حوزه های مختلف مهاجرت به کشورهای اروپایی، آمریکا، کانادا و استرالیا هدایت نمایند.

منبع: کجارو
انتشار: 15 اسفند 1400 بروزرسانی: 15 اسفند 1400 گردآورنده: ta8.ir شناسه مطلب: 1968

به "تور ایتالیا: بورسیه تحصیلی ایتالیا برترین فرصت برای تحصیلات تکمیلی رایگان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور ایتالیا: بورسیه تحصیلی ایتالیا برترین فرصت برای تحصیلات تکمیلی رایگان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید