ترامپ:مردم و رهبران ایران هم همچون ما مغرورند فقط یک تماس تنها لحظه سخت، برداشتن تلفن و تنظیم قرار ملاقات است!

به گزارش تا بینهایت، رئیس جمهور ایالات متحده صبح امروز درباره توئیت خود علیه ایران در یک کنفرانس خبری توضیح داد و اتهامات همیشگی را متوجه تهران کرد.

ترامپ:مردم و رهبران ایران هم همچون ما مغرورند فقط یک تماس تنها لحظه سخت، برداشتن تلفن و تنظیم قرار ملاقات است!

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران، بامداد امروز دونالد ترامپ بر حسب عادت همیشه، از طریق توئیتر بار دیگر به ایران حمله کرد و تهران را متهم به تحرکات نظامی و حمله به نیروهای آمریکایی کرد. طبق این گزارش ترامپ در توئیتر خود نوشت: بر اساس اطلاعات و باور، ایران یا گروه های وابسته به آن در حال برنامه ریزی حمله ای غافلگیرکننده علیه نیروها یا تاسیسات آمریکا در عراق است. اگر چنین اتفاقی بیفتد، ایران هزینه بسیار سنگینی خواهد پرداخت.

در همین حال وزیر خارجه کشورمان در پاسخ به ادعای واهی ترامپ در توئیت خود نوشت: :توسط آتش افروزان جنگ گمراه نشوید، دوباره، دونالد ترامپ: ایران دوستانی دارد؛ کسی نمی تواند میلیون ها حلقه نیابتی داشته باشد. برخلاف آمریکا که به طور مخفیانه دروغ گفته، تقلب کرده و ترور می کند، ایران فقط، آشکارا،اقداماتی دفاعی دارد. ایران هیچ جنگی را آغاز نمی کند، اما به آن ها که این کار را می کنند، درس هایی می دهد.

به گزارش وب سایت شبکه خبری سی ان ان، رئیس جمهوری آمریکا که برای ارائه آخرین شرایط جولان ویروس کرونا در کشورش در صفحه تلویزیون ظاهر شده بود، بار دیگر ایران را تهدید کرد اگر به منافع یا نیروهای آمریکایی در عراق حمله شود، پاسخ بزرگتری داده خواهد شد.

دونالد ترامپ عصر چهارشنبه که به همراه وزیر دفاع، مشاور امنیت ملی خود، وزیر دادگستری و رئیس ستاد مشترک نیروی مسلح حضور یافته بود، درباره یادداشت توئیتری صبح امروز خود گفت: ما تنها اطلاعاتی داریم که آنها چنین برنامه ای را دارند. آن اطلاعات خوبی است. آن از طریق ایران هدایت می شد نه اینکه مستقیم از ایران باشد بلکه از طرف گروه هایی است که از ایران حمایت می شوند.

وی افزود: این به معنای آن است که ایران است. ما به آنها می گوییم که این کار را نکنید. این کار را نکنید!

رئیس جمهوری آمریکا با این تهدید که اگر این کار را انجام دهند، با پاسخ بدی روبرو خواهند شد، مدعی شد در گذشته به آنها پاسخ دادیم و تعداد زیادی از آنهایی که او بد نامید، کشته شدند، اگر در آینده این کار را انجام دهند پاسخ ما بزرگتر خواهد بود.

حملات ترامپ تنها متوجه تهران نبود بلکه او در این کنفرانس خبری توافق جان کری با ایران را بد خواند و گفت: آنها می خواهند یک توافق داشته باشند. آنها واقعا می دانند چگونه آن را آغاز کنند اما وزیر خارجه سابق جان کری به آنها مشاوره بدی داد.

ترامپ اظهار کرد: من واقعا فکر می کنم که آنها می خواهند یک توافق داشته باشند. (اقدام جان کری) ضد قانون لوگان بود و یک مشاوره بد از سوی وزیر خارجه سابق کری بود.

وی ادامه داد: من فکر می کنم آنها به توافق رسیدن را از بین بردند. کشور آنها در فلاکت قرار گرفته است. اقتصاد آنها خاموش شده است. خیلی چیزهای بدی در انتظار آنها است. من فکر می کنم آنها تمایل دارند یک توافق داشته باشند و آن را خیلی سریع برپا سازند.

رئیس جمهوری آمریکا افزود: خیلی ساده است، آنها نمی توانند سلاح اتمی داشته باشند.

خبرگزاری ایرنا نیز گزارش داد: رئیس جمهوری آمریکا در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه با توجه به شرایط سخت ایران در روبروه با کرونا آیا تحریم ها تعلیق خواهد شد، گفت: آنچه که در ایران رخ داده است بسیار غم انگیز است. ما باید با آنها صحبت کنیم. من فکر می کنم ما با ایران خیلی سریع به توافق برسیم.

ترامپ افزود: همه چیزی که باید انجام شود تنها یک تماس است. مردم و رهبرانشان هم همچون ما مغرورند. تنها لحظه سخت برداشتن تلفن و تنظیم قرار ملاقات است. پس از آن، خیلی ساده می توانند اقتصاد کشورشان را ترمیم کنند.

وی ادامه داد: ما خواستار خصومت نیستیم اما اگر آنها با ما خصومت دارند، پشیمان می شوند به گونه ای که تا به امروز پشیمان نبوده اند همانگونه که در بیانیه امروز گفتم اما همه چیزی که باید انجام دهند، یک تماس است.

رئیس جمهوری آمریکا افزود: می دانید که کانال هایی وجود دارد که می توانیم بسیار ساده به توافق برسیم. بار دیگر من فکر می کنم که جان کری ضربه بزرگی زد که به نظرم 100 درصد قانون لوگان را نقض کرد.

ترامپ مدعی شد: من فکر می کنم این موضوع، شرایط را برای آنها سخت تر کرد چرا که آنها یک توافقی را برای چند سال انجام دادند که فاجعه بار بود. 150 میلیارد دلار پول نقد را برای آنها فرستادند. یک هواپیما پر از اسکناس برای توافقی که خوب نبود. توافقی که برای یک دوره کوتاه بود. چه کسی این توافق را با چنین پولی انجام می دهد؟

وی با تکرار ادعای پیشین خود و بدون در نظر دریافت اینکه مبالغ آزاد شده، متعلق به ایران بوده است که به ناحق در ایالات متحده ضبط شده بود، افزود: 1.8 میلیارد دلار اسکناس. تصور کنید این اتاق پنج بار با اسکناس های 100 دلاری پر شود. چه کسی چنین توافقی انجام می دهد؟ توافقی که خوب نیست.

310 310منبع: خبرآنلاین
انتشار: 2 خرداد 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: ta8.ir شناسه مطلب: 889

به "ترامپ:مردم و رهبران ایران هم همچون ما مغرورند فقط یک تماس تنها لحظه سخت، برداشتن تلفن و تنظیم قرار ملاقات است!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترامپ:مردم و رهبران ایران هم همچون ما مغرورند فقط یک تماس تنها لحظه سخت، برداشتن تلفن و تنظیم قرار ملاقات است!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید