خبرنگاران فیلم کوتاه با خلاء پژوهشی روبرو است

به گزارش تا بینهایت، تهران - خبرنگاران- دبیر دومین همایش مطالعات فیلم کوتاه تهران با بیان این که در حوزه فیلم کوتاه مطالعات و پژوهش های کمتری نسبت به سینمای بلند اجرا شده و در این زمینه خلاء پژوهشی وجود دارد، گفت: کوشش کردیم مطالعات علمی و پژوهشی در فیلم کوتاه نهادینه و مستمر گردد.

خبرنگاران فیلم کوتاه با خلاء پژوهشی روبرو است

به گزارش روز پنجشنبه گروه فرهنگی خبرنگاران از ستاد خبری سی و هفتمین جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران، سعید پوراسماعیلی در نشست جمع بندی هیات داوران دومین همایش مطالعات فیلم کوتاه تهران گفت: یکی از مهمترین دلایل به تاخیر افتادن برگزاری این همایش، امید ما به برچیده شدن ویروس کرونا بود. طبق برنامه ریزی قبلی تصمیم داشتیم این همایش را به صورت حضوری برگزار کنیم و شرکت نمایندگان بتوانند از مقالات خود دفاع نمایند.

وی گفت: همایش مطالعات فیلم کوتاه پس از وقفه ای 2 ساله دومین دوره خود را همزمان با اختتامیه سی و هفتمین جشنواره فیلم کوتاه تهران به سرانجام خواهد رساند.

معاون فرهنگی و آموزش انجمن سینمای جوانان ایران با اشاره به اینکه فیلم کوتاه با خلاهای پژوهشی و تحقیقاتی نسبت به فیلم بلند روبرو است، گفت: در حوزه فیلم کوتاه مطالعات و پژوهش های کمتری نسبت به سینمای بلند اجرا شده است. کوشش کردیم مطالعات علمی و پژوهشی در فیلم کوتاه نهادینه و مستمر گردد و پژوهشگران نسبت به این که فرصتی برای ارایه نتایج مطالعات فراهم است، دلگرم باشند.

پوراسماعیلی با اشاره به بهره گیری از نتایج این همایش در تولیدات دفاتر انجمن سینمای جوانان ایران توضیح داد: علاوه بر اینکه نتایج مطالعاتی همایش در اختیار دفاتر انجمن سینمای جوانان در همه استان ها و مجلات معتبر علمی پژوهشی قرار می گیرد، صنف فیلم کوتاه خانه سینما نیز امکان استفاده از پژوهش ها را جهت اثرگذاری در فرایند تولیدات حرفه ای فیلم کوتاه دارد.

در ادامه این نشست سیدصادق موسوی رییس شورای سیاست گذاری همایش گفت: باید برای همزیستی با کرونا آماده باشیم و نمی توان امور پژوهشی را به تعویق انداخت.

وی ادامه داد: به دلیل اینکه زمان رهایی از ویروس کرونا و بهبود اوضاع قابل پیش بینی نیست، از برگزاری مجزای این همایش از جشنواره صرف نظر کردیم و تصمیم بر این است دومین همایش مطالعات فیلم کوتاه همزمان با سی و هفتمین جشنواره فیلم کوتاه تهران منتخبان خود را معرفی کند. خوشبختانه معاونت توسعه فناوری و مطالعات سینمایی سمعی و بصری هم با این رویداد همکاری دارد و از آن حمایت می نماید.

موسوی توضیح داد: اعتقاد دارم که باید در حوزه پژوهش نیز فعالیتی مستمر و جدی را دنبال کنیم زیرا تحقیق و پژوهش احتیاج ذاتی برای ترقی و پیشرفت در هر زمینه ای است. امیدوارم این راستا در سال های آینده با استفاده از تجربیات امروز استوارتر پیش برود.

در این نشست که مجید شیخ انصاری و احمدضابطی جهرمی به صورت مجازی حضور داشتند، هیات داوران دومین همایش مطالعات فیلم کوتاه با جمع بندی نظرات خود، رتبه های اول تا سوم مقالات ارسالی را معین کردند. همچنین مقرر شد برگزیدگان این رویداد علمی پژوهشی در اختتامیه سی و هفتمین جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران معرفی شوند.

سی و هفتمین جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران به دبیری سیدصادق موسوی از 7 آبان شروع می گردد.

این مراسم با حضور سیدصادق موسوی، سعید پوراسماعیلی و اعضای هیات داوران این همایش متشکل از ابوالفضل حری، احمد الستی، محمدجعفر یوسفیان، مجید شیخ انصاری و احمد ضابطی جهرمی در ساختمان انجمن سینمای جوانان ایران برگزار گردید.

منبع: ایرنا
انتشار: 3 آذر 1399 بروزرسانی: 3 آذر 1399 گردآورنده: ta8.ir شناسه مطلب: 1261

به "خبرنگاران فیلم کوتاه با خلاء پژوهشی روبرو است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران فیلم کوتاه با خلاء پژوهشی روبرو است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید