روغن موتور هم دارای قیمت مصوب شد

به گزارش تا بینهایت، طبق مصوبه هیات وزیران در صد و شصت و هشتمین جلسه کارگروه تنظیم بازار، تمام محصولات و تولیدهای روغن موتور اعم از بنزینی و دیزلی، مشمول قیمت گذاری خواهد شد.

روغن موتور هم دارای قیمت مصوب شد

به گزارش خبرنگاران، طبق اعلام وزارت صنعت، معدن و تجارت از جزئیات صد و شصت و هشتمین جلسه کارگروه تنظیم بازار، تمامی ارگان های ذی ربط نظارتی موظف هستند نظارت بر بازار را برای رسیدن محصول به قیمت مصوب به دست مشتری انجام دهند.

از ابتدای امسال تا انتها آذر ماه، 26 هزار و 793 فقره بازرسی از واحدهای توزیع روغن موتور اجرا شده است که طبق آن 1599 فقره پفراینده به ارزش بیش از 172 میلیارد ریال تشکیل شده است.

با توجه به اینکه روغن موتور از آن دست محصولاتی است که ملزم به عرضه فروش اینترنتی نیز هست و در جشنواره خرید شفاف، با راهبردی وزارت صنعت، معدن و تجارت برگزار خواهد شد، مورد بحث و آنالیز در جلسه مذکور ستاد تنظیم بازار نهاده شد؛ براین اساس کارگروه تنظیم بازار در جلسه اخیر خود تمام محصولات و تولیدهای روغن موتورهای بنزینی و دیزلی را مشمول قیمت گذاری کرد.

لازم به یادآوری است که در راستای اجرای تصمیمات بند (6) صد و سی و ششمین جلسه کارگروه تنظیم بازار (ابلاغی اردیبهشت 1400) و تصمیمات بند (12) صد و چهلمین جلسه کارگروه تنظیم بازار (ابلاغی خرداد 1400) و گزارش های واصله از استان های کشور پیرامون از نحوه عرضه و کمبود روغن موتور در بازار، فرایند تامین، توزیع و قیمت انواع روغن موتور دیزلی و سواری از سوی سازمان حمایت مصرف کنندگان مورد آنالیز نهاده شد و مقرر شد دستورالعمل معین قیمت کالاها و خدمات کلیه واحدهای تولیدکننده روغن موتور، با رعایت ظوابط قیمت گذاری سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان (مصوبه هیات معین و تثبیت قیمت ها) و درصدهای سود عمده و خرده فروشی نسبت به معین و تثبیت قیمت کلیه محصولات تولیدی مرتبط در سامانه 124 اقدام تا هماهنگی سازمان مذکور اجرایی گردد.

در نهایت تیرماه امسال با تصویب ستاد تنظیم بازار و موافقت سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان، قیمت روغن موتور خودروهای سبک و سنگین 10 درصد افزایش یافت.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 11 اسفند 1400 بروزرسانی: 11 اسفند 1400 گردآورنده: ta8.ir شناسه مطلب: 1964

به "روغن موتور هم دارای قیمت مصوب شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روغن موتور هم دارای قیمت مصوب شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید